Copy
Uudiskiri #4       

5, 4, 3, 2, 1 - tähtaeg!

Mõtete kogumise ja kaalumise aeg on läbi saamas, nüüd on paras hetk oma ühiskondliku algatuse idee NULA poole teele panna. Selleks mine otse NULA kodulehele, leia sealt lühike ankeet, täida see ära ja saada nula@kysk.ee. NULAsse kandideerimiseks on jäänud loetud päevad – kell kukub reedel, 2. aprillil (k.a).
Kellel on lootust saada €25 000 starditoetust?

Kui pooleaastane inkubaatori-programm edukalt selja taga ja esialgsest ideevisandist saanud läbimõeldud lahendus, on võimalik taotleda SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt €25 000 suurust stardikapitali selle elluviimiseks. Millised tingimused tuleb täita, et starditoetus saada?
Jaan Aps: ka mentorile on NULA inspireeriv kogemus

Oleme palju rääkinud, mida pakub NULA inkubaator seal osalevatele meeskondadele – sisukaid koolitusi, mentorlust oma ala tippude poolt –, aga mida saavad osalemisest mentorid ise? Uurisime seda tunnustatud mõjuekspert Jaan Apsilt, kes on tegutsenud NULA mentorina mitmel hooajal.
Eesti Päevalehe artiklisarjas pealkirjaga "Mis on pildil valesti?" ilmuvad kuni 2. aprillini säravate autorite tekstid sellest, milliseid ühiskondlikke probleeme nemad märganud on ja kuidas neid lahendaksid. Kutsume kaasa mõtlema!

Merike Sisask: kumb on tähtsam: sinu või teiste vajadused? Löö selg sirgeks!

Kuidas olla ka pärast pikka päeva Zoomis väsinud, aga õnnelik, küsib Tallinna ülikooli sotsiaaltervishoiu professor Merike Sisask Eesti Päevalehe NULA-sarjas ilmunud arvamusloos. Oma artiklis toob ta välja ka kuus tõenduspõhist nippi, mis aitavad muuta veebikoosolekuid vähem kurnavaks. 
Loen edasi

Margo Orupõld: Ütleme õigesti. Mitte naine "ei saanud" peksa, vaid mees peksis

Selleks, et ühiskonnas lähisuhtevägivallast jagu saada, on tarvis muuta fookust - vägivalla eest vastutab vägivallatseja, mitte ohver, kirjutab Margo Orupõld, Pärnu Naiste tugikeskuse juhataja. "Perevägivalda ei ole võimalik otsustavalt pidurdada, kui sellesse suhtutakse leebelt ja mõistvalt."
Loen edasi

Jana Budkovskaja: Eestis loeb see, kes on su vend või klassikaaslane

"Eesti on väike riik ja tänaseni loeb pea igas valdkonnas kõige rohkem see, kes keda tunneb," ütleb Jana Budkovskaja, Narva loomelabori OBJEKT juht ja Prototroni kiirendi eestvedaja oma arvamusartiklis. Kuidas anda pealinnast kaugemate piirkondade noortele rohkem võimalusi, luua uusi kontakte? Erinevate koolide ühised e-tunnid võiks olla üks samm selles suunas.
Loen edasi
OLULISED KUUPÄEVAD (aprill-mai-juuni)
  • 2. aprill - ideede tähtaeg! Esita oma idee SIIN
  • 22. aprill - 15 parimat meeskonda pitchivad oma ideed
  • 26. aprill - selguvad 10 meeskonda, kes alustavad inkubaatoris
  • 7. mai - esimene koolituspäev (lean-mõtlemine), järgneb veel kolm temaatilist kohtumist ja algab koostöö mentoriga
  • 17. juuni - vahehindamine, et selgitada algatused, mis jätkavad inkubaatori teises osas
Facebook
nula.ee
Copyright © 2021 NULA inkubaator, Kõik õigused kaitstud.

Saatsime Sulle NULA uudiskirja, kui oled end registreerinud uudiskirja saajaks NULA kodulehel või kandideerinud varasemalt inkubaatorisse. Loodame, et sisu oli Sinu jaoks huvitav. Kui Sa siiski ei soovi edaspidi NULA uudiskirju saada, klõpsa lihtsalt siia: eemalda mind listist.
Kui soovid muuta seadeid, kuidas uudiskirjad Sinuni jõuavad, klõpsa siia: uuendan oma eelistusi.

Our mailing address is:
NULA inkubaator
Telliskivi 60a
Tallinn 10412
Estonia

Add us to your address book


Email Marketing Powered by Mailchimp