Copy
Uudiskiri #2       

Hea idee viis omadust

Viis möödunud hooaega on näidanud päris hästi ära, milline on see hea idee, millel on lootust inkubaatorisse kasvama jõuda ja programmi lõpuks ka KÜSKilt 25 000 eurot starditoetuseks saada. Hea idee: 1) lahendab olulist probleemi, 2) põhineb eeltööl, 3) on uuenduslik, 4) püüdleb suure positiivse mõju poole, 5) on võimeline teenima omatulu. Täpsemalt saab lugeda värskest blogiartiklist.
NULA vilistlased: inkubaatoris osalemine säästis aega ja aitas ummikteid vältida

Kuigi NULA täispikk programm kestab pool aastat, mis võib tunduda väga pika ajana, siis inkubaatoris eelmisel aastal osalenud Liis Siiroja (e-lapsehoidja) ja Jaanus Jegorov (Logopuu) ütlevad, et nende jaoks see hoopis säästis aega ja aitas vältida oma mõtetega ummikusse jooksmist. Lisaks räägivad nad  artiklis ka ühest erilisest kogemusest, mille nad inkubaatoris osaledes said.

Pikemat blogipostitust loe SIIT.
Revolutsiooniliste ettevõtete Woola ja eAgronom loojad räägivad oma loo

Kolmapäeval, 17. märtsil kell 17.30 läheb NULA inkubaatori Facebooki lehel eetrisse NULA Live #2. Vestlus-ringi on kutsutud lambavillast pakke-materjali tootva Woola looja Anna-Liisa Palatu ja põllumeeste elu lihtsustava eAgronomi juht Robin Saluoks. Millised on olnud nende suurimad õnnestumised, millised aga õppetunnid? Milliseid soovitusi anna-vad nad alustavatele ettevõtjatele?

Märgi end osalema, siis saad kohe teate, kui ülekanne algab!
VAATA JÄRELE | NULA Live #1: mis on pildil valesti ehk kuidas lahendada ühiskondlikke probleeme?

10. märtsil NULA Facebookis ja DelfiTV's eetris olnud videovestlust on võimalik nüüd järele vaadata. Eriti soovitame seda neile, kes tahavad inkubaatori sisu kohta rohkem teada saada või kes plaanivad ise sel hooajal NULAsse kandideerida. Vestlusringis osalesid NULA vilist-lased Liis Siiroja ja Jaanus Jegorov, CV Online'i turundusjuht Maris Viires ning KÜSKi juht Anneli Roosalu.

Video salvestuseni jõuad SIIT.
CV-Online'i ja NULA küsitlus: sotsiaalset ettevõtlust nähakse kui võimalust oma kätega maailma parandada 

Hiljuti viisime koos CV-Online'iga läbi uuringu, et saada natuke aimu sellest, milliseid ühiskondlikke probleeme Eestis enim tunnetatakse. Selgelt joonistusid välja vaimse tervise mured, majanduslik toime-tulek, tööpuudus. Aga uuringu tulemused näitasid ka, et Eesti inimesed ei taha murekohti märgates lihtsalt kõrvaltvaatajaks jääda – valmisolek ise probleemide lahenda-misse panustada on päris suur.

Pikemalt loe Tööelublogist.
Eesti Päevalehe artiklisarjas pealkirjaga "Mis on pildil valesti?" ilmuvad kuni 2. aprillini säravate autorite tekstid sellest, milliseid ühiskondlikke probleeme nemad märganud on ja kuidas neid lahendaksid. Kutsume kaasa mõtlema!

Heidi Reinson: naistepäevaks kimbuke aktsiaid?

Rahaasjade korraldamine ei ole enamikule inimestest tegevus, mida esimesena tähtpäevadega seostaks. Aga kui pisut arutleda, kuidas oleks mõistlik oma raha kasutada, ei tundugi see seos nii meelevaldne. Kinkida lillesülemi asemel kimbuke aktsiaid või pensionifondi osakuid kõlab päris hea plaanina. Eriti kui läheneda teemale naiste vaatevinklist, kirjutas Kantar Emori juhtekspert Heidi Reinson naistepäeva puhul Eesti Päevalehes ilmunud artiklis.
Loen edasi

Joonas Plaan: tahad loodusesse, aga autot pole? Siis jääb minemata

Loodusesse minekust on Eestis saanud autoomaniku luksus, kirjutab keskkonnaantropoloog Joonas Plaan Eesti Päevalehe NULA-sarjas. "Looduses olemine on inimeseks olemise loomulik osa ja see võimalus võiks kõigil olemas olla. Kehvasti korraldatud ligipääs loodusaladele ja linnaplaneerimises paigast nihkunud prioriteedid seda võimalust praegu ei taga," kirjutab Plaan ja pakub omalt poolt välja viis konkreetset ideed, kuidas olukorda muuta. 
Loen edasi
OLULISED KUUPÄEVAD (märts-aprill-mai)
  • 17. märts 17.30 NULA Live #2 koos Anna-Liisa Palatu ja Robin Saluoksaga
  • 22. märts NULA Live #1 salvestus venekeelsete subtiitritega
  • 2. aprill - ideede tähtaeg! Esita oma idee SIIN
  • 22. aprill - 15 parimat meeskonda pitchivad oma ideed
  • 26. aprill - selguvad 10 meeskonda, kes alustavad inkubaatoris
  • 7. mai - esimene koolituspäev (lean-mõtlemine)
Facebook
nula.ee
Copyright © 2021 NULA inkubaator, Kõik õigused kaitstud.

Saatsime Sulle NULA uudiskirja, kui oled end registreerinud uudiskirja saajaks NULA kodulehel või kandideerinud varasemalt inkubaatorisse. Loodame, et sisu oli Sinu jaoks huvitav. Kui Sa siiski ei soovi edaspidi NULA uudiskirju saada, klõpsa lihtsalt siia: eemalda mind listist.
Kui soovid muuta seadeid, kuidas uudiskirjad Sinuni jõuavad, klõpsa siia: uuendan oma eelistusi.

Our mailing address is:
NULA inkubaator
Telliskivi 60a
Tallinn 10412
Estonia

Add us to your address book


Email Marketing Powered by Mailchimp