Copy
 
Loov Euroopa
Konverentsi Sihtrühm:publik  uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
Rahvusvaheline konverents Sihtrühm:publik juba 6. aprillil!
 
„Kirjelda projekti sihtrühma ja publiku segmente.“ Tuleb ju tuttav ette! Töö publikuga ja auditooriumi kaasamine on fookuses iga kultuurisündmuse korraldamisel. Uue algatuse puhul tuleb kohta publiku südames alles otsida, staažikad projektid näevad aga vaeva kõigi huviliste ära mahutamisega piiratud arvuga kohtadele. Kutsume Sind konverentsile, kus teemaks just publik. Miks on publik oluline? Kuidas toimub kunsti turundamine? Kes peaks valima filme kino programmi? Tule ja kuula, kuidas on oma valdkonna tipptegijad publikut kaasanud ja harinud – kõike alati kvaliteetse kultuuritarbimise nimel!

REGISTREERU SIIN

„Uue publiku kaasamine ning harimine on oluline kõikidele kultuurivaldkondadele. Lisaks on see ka Loov Euroopa voorudest raha taotlemisel määrava tähtsusega. Konverentsile toome parimaid näiteid, kuidas jõuda suurema hulga inimesteni. Sõna saavad nii Euroopa Liidu programmidest toetust saanud kui ka iseseisvalt häid mõtteid rakendanud projektide esindajad,“ rääkis konverentsi üks korraldajatest, Loov Euroopa Kultuur Eesti kontaktpunkti taotluste ekspert Yvelin Karu-Veskioja.
 
Uudised
Monica Urian de Sousa räägib publiku kaasamise uuringutest
 
Monica Urian de Sousa on Euroopa Komisjonis kultuuri ja hariduse valdkonna programmijuht. Tema vastutusalasse kuulub Loov Euroopa Kultuur programmis publiku kaasamine. Lisaks on Monica vastutav EL kaasaegse arhitektuuri auhinna/ Mies van der Rohe auhinna, Euroopa Liidu kultuuripärandi auhinna/Europa Nostra auhinna ja Euroopa Liidu kultuuripärandi päevade läbiviimise eest.
Monica Urian de Sousa oli 2012 aastal Euroopa Liidu konverentsi „Euroopa publik peale 2020 aastat“ üks korraldajatest. Enne Euroopa Komisjoniga ühinemist töötas Monica ‘ARTketing’ kunsti, kultuuri ja meedia uurimiskeskuses Solvay Business Schoolis, Université Libre de Bruxelles juures.
Loe lähemalt
Jakub Duszynski   tutvustab filmilevi põhimõtteid
 
Jakub Duszynski on filmilevitaja, festivalide programmijuht ja Euroopa Filmilevi kaaspresident. Viimased 18 aastat on ta tegutsenud Poola juhtiva filmilevifirma Gutek Film hankejuhi ning loovdirektorina. Pikka aega oli Jakub Duszynski Poola ühe suurima filmifestivali New Horizons programmidirektor. Ta on LUX Prize laureaat.

Loe lähemalt
Heleen Sutt räägib õppimisest läbi filmi
 
Heleen Sutt on PÖFFI laste- ja noortefilmide alafestivali Just Film turunduskoordinaator. Ta tutvustab Just Filmi tööd publikuga: Mis on projekt “Õppimine läbi filmi” ja kuidas saavad antud projektist kasu kõik Eesti õpetajad ja õpilased ning seejuures ka PÖFF ise. Just Filmil on head kogemused audiovisuaalsete materjalide kasutamisega õppetöös. 
Loe lähemalt
Luke O’Shaughnessy toob näiteid, mida teha, kui publik enam (ooperi)saali ei mahu
 
Londonis sündinud ja kasvanud Luke O’Shaughnessy alustas oma karjääri mitmete muusikafestivalide, sh Huddersfield Contemporary Music Festival Põhj-Inglismaal, Almeida Opera Festival Londonis ja Ars Musica Brusselis, administraatorina. 2002-2008 töötas ta RESEO (European Network for Opera and Dance Education) juhina. Sel perioodil kasvas tema võrgustik märkimisväärselt ning töö tõi ka mitmeid stipendiume Euroopa Komisjonilt . Alates 2009. aastast töötas ta Prantsusmaal Dijoni Ooperi peadirektorina. Töö kõrvalt tegutses ta ka vabakutselise rahvusvaheliste koostööprojektide konsultandina. Praegu on tema peamine tegevus Opera Platformi projekti juhtimine. Opera Paltform on innovatiivne projekti, mis on loodud Loov Euroopa toetusega, selleks et tuua interneti vahendusel 15 partneri ooperitest otseülekanded 12 riigi publikuni.
Loe lähemalt
Luca Ricci tutvustab  etenduskunstide kogemusi publiku kaasamisel
 
Luca Ricci on koos oma abikaasa Lucia Franchiga CapoTrave teatri kunstiline juht ja asutaja. Teatrit toetavad Itaalia kultuuriministeerium ja Toskaana regioon.
Lavastajana on ta osalenud Milaano La Scala teatri akadeemias ning ta on töötanud lavastajana ja lavastaja abina paljudes euroopa ooperimajades, sh Milaano La Scala teatris, Maggio Musicale Fiorentinos, Marseille Ooperis, Sao Carlose teatris Lissabonis.
2003 aastal pani ta aluse Toskaanas, Sansepolcros festivalile Kilowatt ja on tänini selle kunstiline juht. 2010 aastal võitis ta “Ubu Prize” - Itaalia teatri kõige tähtsama auhinna.
2010 aastast on ta olnud CReSCo (Itaalia moodsate etenduskunstide organisatsioonide koordinaator) president. CReSCo ühendab 100 organisatsiooni 18 Itaalia regioonist, kes tegelevad kaasaegse teatri ja tantsu programmidega.
2014 aastast alates on Luca Ricci autor, projektijuht ja koos Giuliana Ciancioga kuraator suures üle-Euroopalises projektis “Be SpectACTive!”, mida kaasfinantseerib Euroopa Komisjon. Projekti märksõnaks on " aktiivne esinemine"
Loe lähemalt
Liisi Taimre näitab, kuidas Rahvusarhiiv saab mängides kogukonda kaasata
 
Liisi Taimre lõpetas Tartu Ülikooli ajaloo eriala 2010. aastal. 2007.sai tema esimeseks töökohaks Harjumaa Muuseum. Järgneva seitsme aasta jooksul osales ta mitmetes kogukonna kaasamisele suunatud projektides. Aastal 2013 oli ta Muuseumiöö peakoordinaator. Alates 2014. aastast töötab ta Rahvusarhiivi turundusjuhina. Liisi tutvustab rahvusarhiivi projekti  Euroopa Komisjoni kaasfinantseeritavas projektis Community as Opportunity ehk eestikeeli Kogukond kui mänguruum.
Loe lähemalt
Marc Sands tutvustab kultuuribrändide turundusvõtteid
 
Alates 2014. aastast on Marc Sands Christie´s oksjonimaja turundusjuht. Tema vastutusalas on kunstihuvilisi ühendava kliendibaasi loomine ja laiendamine, turundus ja bränding ning globaalsete strateegiliste sihtide seadmine .
Marc on üle 20-aastase kogemusega turundusjuht. Hiljuti oli ta Tate galeriide meedia ja publiku suuna direktor, kus tema vastutada oli brändi arendus kasutades laiema publikuni jõudmiseks mitmesuguseid meediaplatvorme. Marc vastutas kogu galeriide digitaalse tegevuse eest ning oli eriti edukas sotsiaalmeedia kasutamises.Ta oli Tate digitaalse muutumise keskmeks.
Enne Tate ametikohta oli Marc Sands Guardiani meediagrupi turundusdirektor, kus tema edu brändide arendamisel kroonisid mitmed auhinnad. 
Loe lähemalt
Jazzkaar räägib  innovaatilisest tööst publikuga ning huvitavatest turundusvõtetest
 
Jazzkaar töötab järjepidevalt uue publiku pealekasvu nimel. Sel aastal toimub festival 27. korda ning juba 7. aastat järjest  viib linnaruumiprojekt helisid ka kontserdisaalidest väljapoole.
Kuidas kindlustada kontsertidele hea ligipääsetavus? Kuidas tegutseda oma mugavustsoonist välja? Kuidas tuua kokku erinevaid osapooli? Kuidas leida huvitavaid esinemiskohti? Kuidas kasutada vabatahtlikke? Milline roll on tugitiimidel? 
Loe lähemalt
Kalender
Konverents Sihtrühm: publik Tallinnas  6. aprillil kinos Artis
 
LOma mõtteid ja kogemusi tulevad jagama Euroopa Komisjoni kultuuri ja hariduse valdkonna programmijuht  Monica Urian de Sousa, Christie´s oksjonimaja turundusdirektor Marc Sands, Poola üks juhtivaid filmilevitajaid Jakub Duszynski. Praktilisi võtteid  uue publiku kaasamisel ja harimisel jagavad Euroopa etenduskunstide organisatsioonide võrgustik Be SpectACTive!, ooperite online ülekannete platvorm The Opera Platform, Jazzkaar, Pöff jt.
 
 
Aeg:  6. aprill 2016 kell 9:30 - 16.00
Koht: kino Artis (Estonia pst 9, Tallinn)
Osavõtutasu: 20 eurot
Töökeel: inglise


Osalemiseks registreeri palun enne 4. aprilli  SIIN.
 
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Loov Eesti, Veerenni 24C 10135 Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -