Copy
 
Loov Euroopa
Detsembrikuu uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
Üks aasta lõpeb ja algab teine- kultuuripärandi aasta 
 
Kuigi aasta saab läbi, et saa me oma töödele joont alla tõmmata - kogu aeg toimub midagi! Uus, kultuuripärandi aasta alustab hommikukohvi üritustega, käimas on mitmeid taotlusvoore ja veel on pisut aega oma taotlusi viimistleda. Kui Sul on oma taotlusest veel partner puudu või on tahtmine mõnes projektis kaasa lüüa, siis heida pilk meie partnerotsingutesse.
Loodame, et leiad kiirel aastalõpul siiski aega ka oma lähedastele. Soovime sulle rahulikke pühi ja kõige vahvamat uut aastat!
Uudised
Mida toob Euroopa Kultuuripärandi aasta 2018?
 
Euroopa kultuuripärandi ees seisab mitmeid väljakutseid alates muutustest inimeste kultuuritarbimises kuni keskkonnaohtude ja illegaalse kultuuriväärtustega kauplemiseni. Kuidas oma kultuuriväärtusi populariseerida? Kuidas maksimeerida nende sotsiaalmajanduslikku kasu? Kuidas saaksime oma kultuuriväärtusi kaitsta ja hoida ning kindlustada kõigi erinevate inimeste rühmade juurdepääsu neile? Euroopa kultuuripärandi aasta 2018 pakub kõigile neile küsimustele lahendusi.
Loe lähemalt
MEDIA uued taotlusvoorud avatud!
 
Detsembri jooksul avanesid MEDIA alaprogrammis päris mitmed uued taotlusvoorud. Aasta esimesed tähtajad saavad olema järgnevatel toetusskeemidel: Filmiturud, Filmide online promotsioon ja Pakettide arendustoetus.
Loe lähemalt
CEE Animatsiooni workshop Animateka Festivalil
 
2.-6. detsembrini toimus Sloveenias, Animateka Filmifestivali raames Ida-Euroopa animaprotusentidele suunatud suurem networkingu üritus, mida korraldasid selle regiooni Loov Euroopa MEDIA kontaktpunkid. Ilmselt on tegu ühe suurema kaaskorraldatud üritusega, mida ühiselt on ette võetud –
üritust kaaskorraldasid 19 MEDIA Infolauda, teiste hulgas Loov Euroooa MEDIA Eesti infolaud. Osales kokku 26 animaprodutsenti erinevatest CEE riikidest.

Loe lähemalt
Vali oma lemmik "piirideületaja" muusik
 
European Border Breakers Awards (EBBA) antakse noortele artistidele, kes on saavutanud kohe alustades märkimisväärset edu väljaspool oma riiki. Edu määratletakse esituste arvu, müügi ja kontserditegevustega Euroopas. Kuni jõuludeni saab anda oma hääle oma lemmikule. Hääletades võid võita ka reisi auhinnatseremooniale, mis toimub 17. jaanuaril Madalmaades, Groeningenis ning lisaks pileti samal ajal toimuvale Euroopa suurimale muusikafestivalile Eurosonic.  
Loe lähemalt
Vaata, millistesse rahvusvahelistesse projektidesse saab kandideerida
 
Kuigi aasta lõpp toob pühademeeleolu, tasub siiski heita pilk rahvusvahelistesse projektidesse kandideerimiste nimekirjale. Kes teab, äkki sobib just siit  midagi sinu tegemisi edendama.

Loe lähemalt
Borderline Offensive:kunstnike residentuurid
 
Borderline Offensive (2017-2020)  on 12 Euroopa ja Kesk-Ida riigi osalusel toimuv partnerlus, mis kasutab huumorit ja kunsti kultuuridevahelise dialoogi arendamiseks ja sotsiaalsete probleemidega tegelemiseks.
Loe lähemalt
Kalender
Loov Euroopa, Kodanike Euroopa ja Erasmus+:Euroopa Noored hommikukohv Tallinnas 10. jaanuaril ja Tartus 12. jaanuaril
 

10. jaanuaril Tallinnas ja 12. jaanuaril Tartus toimuvatel hommikukohvidel räägime sellest, mida Kodanike Euroopa, Erasmus+: Euroopa Noored ja Loov Euroopa KULTUUR programmidest sel aastal oodata on. Jagame infot taotlemisest, muudatustest, tähtaegadest ja eesolevatest sündmustest ning oma kogemustest räägivad ka edukad projektide elluviijad.

Tallinnas ootame Sind Euroopa Liidu Majas (Rävala puiestee 2) ja Tartus Dorpat Hotell ja Konverentsikeskuse Petersoni saalis(Turu 2, TASKU, Tartu 51013)

Registreeri end siin!
Loe lähemalt 

 
Slate Funding/Pakettide arendustoetus - tähtaeg 6/02/2018
 
Lisainfot voorude, tähtaegade ja muudatuste kohta saab siit.
 
Kultuurikoostöö nii väiksemahuliste kui ka suuremahuliste projektide taotlusvoor - tähtaeg 18. jaanuar
 
Riikidevahelise kultuurikoostöö projektide toetamise põhieesmärgks on toetada Euroopa kultuuri- ja loomesektorite suutlikkust toimida riikide- ja rahvusvaheliselt, edendada kultuuri- ja loovteoste riikidevahelist levitamist ning kultuuri- ja loomesektoris tegutsejate, eriti kunstnike riikidevahelist liikuvust.

Loe edasi

 
Sümpoosium: Kiirendades ringmajandust Euroopas – kuidas jäätmed ressursiks muuta? 27. veebruaril
 

27. veebruaril 2018 toimub Brüsselis sümpoosium “Kiirendades ringmajandust Euroopas – kuidas jäätmed ressursiks muuta?”

Vaata sümpoosiumi programmi ja registreeru

 
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Loov Eesti, Veerenni 24C 10135 Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -