Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
www.looveesti.ee
See kevad on rahvusvaheline!
 
Seekordne uudiskiri on oma olemuselt rahvusvahelisem, tulekul on mitu põnevat üritust ja konkurssi, samuti jagame Loov Eesti kogemusi loomemajanduse arendamisest Gruusias.

Juba 19. mail alustab Loomeettevõtluse Akadeemia (Creative Entreprenrurship Academy). Selle aasta fookus on uuenduslike e-teenuste loomisel ja disainimisel. Disaini strateegiline rakendamine on just e-teenuste arendamisel hädavajalik.

Sul on innovaatiline, loov äriidee? Ootame Sinu avaldust kuni 15. maini, et kandideerida Eestit esindama Creative Business Cup'il (CBC) - loomeettevõtete maailmameistrivõistlustel. See on heaks võimaluseks luua uusi rahvusvahelisi kontakte, leida investoreid ning arendada oma ärioskusi.

Kevad on suurepärane aeg mõelda loovalt, saada inspiratsiooni, anda ärile hoogu juurde ning kasutada ära võimalusi võtta osa erinevatest üritustest ning konkurssidest ja seeläbi mõelda suuremalt.

Muutus algab sellel kevadel!
Uudised
Loov Eesti otsib ettevõtet Eestit esindama loomeettevõtete maailmameistrivõistlustel
 
Konkurss Creative Business Cup (CBC) Estonia otsib innovaatiliste ja  loovate äriideedega ettevõtteid Eestit esindama globaalsel ettevõtluskonkursil, mis toimub novembris Taanis, Kopenhaagenis.

CBC Estonia konkursi eesmärk on leida parim ettevõte esindama Eestit finaalvõistlusel ja tugevdada Eesti mainet rahvusvaheliselt kui nutikate, innovaatiliste ja maailma muutvate ideede sünnipaika.

Konkursil osalemise tähtaeg on 15. mai kell 23:59. Osalemiseks on vaja täita detailne ankeet, milles antakse ülevaade toote või teenuse ideest ja meeskonnast. Ankeetide põhjal valitakse välja finalistid, kel tuleb ekspertide paneeli ees 30. mail MELT Foorumil 3 minuti jooksul oma ettevõtte ideed inglise keeles tutvustada (pitchida).
 
Registreeru siin
Loe edasi
Loomeettevõtluse Akadeemia tuleb taas!
 
19. mai – 25. mai 2017  peetav Creative Entrepreneurship Academy (CEA) ehk Loomeettevõtluse Akadeemia koondab endas 5-päevast teoreetilist ja praktilist koolitust ettevõtetele ja avalikule sektorile. Selle raames toimub Põhjamaade ja Eesti ettevõtjatele ning avalikule sektorile suunatud seminar, startupide häkaton uute äriideede arendamiseks, ärimudeli loomise ja arendamise bootcamp ning ettevõtete äriideede pitchimine investoritele Latitude 59 üritusel.
 
Loe edasi
Nordic BUZZ: Põhjamaade disainimess
 
Ootame disainiettevõtjaid kandideerima Nordic BUZZ Põhjamaade disainerite pop-up messile, kus osalevad Taani, Rootsi, Soome ja Eesti ettevõtted.
Tähtaeg kandideerimiseks on 1.mai 2017.
 
Loe edasi
MELT: Ärile hoogu juurde? Loovalt oled mõelnud???
 
Just sellist pealkirja kannab tänavu 30. mail Kultuurikatlas toimuv foorum ning see aitab selgitada, kuidas tulemuslikumalt ühendada tootjate vajadused ja ootused oskustega, mida pakuvad loova sektori professionaalid.

Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid korraldab juba teist korda MELT Foorumit, mille eesmärk on panna tootjad ja disainerid kõnelema ühte keelt, et tulemuseks oleks parem üksteisemõistmine, eesmärgipärane koostöö ja tugev Eesti majandus.
 
Loe edasi »
Gruusia tunnetab vajadust loomemajandust arendada
 
Loomemajanduse arendamine Gruusias on alles algusjärgus. Valitsus on kokku pannud loomemajanduse strateegia ja tegevuskava, kuid konkreetsete sammudeni pole veel jõutud. Samas tunnetavad loomeinimesed ja nende organisatsioonid  tugistruktuuride vajadust ning on avatud kõikvõimalikele nõuannetele.

Loov Eesti viis Arengukoostöö programmi raames koostöös Creativity Labi ja CBC Gruusiaga 19-22. aprillil läbi rahvusvahelise treeningkursuse “Creative Entrepreneurship Academy 2017“ teemal Designing Creative Ecosystems and Businesses.
 
Loe edasi »
E-poe platvormi Etsy koolitus 13. mail Kohtla-Järvel
 
Paralleelselt kahes keeles toimuva (EST-RUS) koolituse jooksul tutvutakse Etsy poe pidamise põhimõtetega:
- kuidas avada poodi, mis saab poe nimeks ja milline peaks olema disain.  
- kuidas teha hea tootefoto, mis kutsub ostma
- kuidas panna kaubad müüki, et need oleksid hästi leitavad
- mis on google SEO jpm
 
Loe edasi »
Eesti Disaini Maja disainipood Solarise keskuses nüüd avatud!
 
20. aprillil avati Eesti Disaini Maja disainipood Solarise keskuse esimesel korrusel, kus oma uusimat taaskasutusel põhinevat kollektsiooni esitles disainer Reet Aus Jarek Kasari (Chalice) muusika ja naljade saatel. Lisaks esitles disainer Matti Õunapuu oma ülipopulaarset kokkupandavat elektrirollerit Stigot..
 
Loe edasi »
Veel uudiseid:
ISCP residentuuriprogrammi stipendiumikonkursi võitja New Yorki on selgunud

Kelle moeloomingut näeb Antoniuse moeetendusel?

20. aprillil avati Tartus noore kunsti oksjoni tööde näitus
Sündmused
 
19
aprill 2017
 
     
  Loomeettevõtluse Akadeemia  
     
 
 
30
aprill 2017
 
     
  MELT Foorum 2017  
     
 
 
13
september 2017
 
     
  Nordic BUZZ: New Creative Design  
     
 
 
25
september 2017
 
     
  XII Disainiöö Festival  
     
 
Vaata kõiki sündmusi
Toetused
 
Kuni 28. aprillini on võimalik taotleda etendusasutuste tegevustoetust
 
Riigieelarveline toetus on mõeldud nii riigi, kohaliku omavalitsuse kui ka eraõiguslikele etendusasutustele.
 
Loe edasi »
 
 
 
Eesti kultuur maailmas taotlusvoor on avatud kuni 30. maini
 
Taotlusvooru eesmärk on aidata kaasa Eesti kultuuri rahvusvahelistumisele ja tutvustamisele maailmas ja Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ning Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamisele välismaal.
 
Loe edasi »
 
 
 
Eesti kirjanduse taotluste esitamise tähtaeg on 8. mai
 
Taotlusvooru eesmärk on eesti sõnakunsti arenguks soodsate tingimuste loomine, kirjandusvaldkonna rahvusvahelistumise toetamine ja eesti kirjanduse populariseerimine.
 
Loe edasi »
 
 
Soovita uudiskirja oma sõbrale
Jaga meiega oma uudiseid, sündmusi või niisama huvitavat infot
Kui sa ei soovi uudiskirju edaspidi saada, siis kliki siia