Copy
 
Loov Euroopa
Juunikuu uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
Alanud on kultuuripärandi aasta ettevalmistused
 
Et 2018. aasta on kuulutatud kultuuripärandi aastaks, siis on kultuuripärand ja selle hoidmine ning tutvustamine juba praegu paljude tegevuste fookuses.
Tegevusteks on aga vaja raha - lisaks sügisel avanevatele taotlusvoorudele ergutasime ka Eesti finantsautusi Loov Euroopa tagatisfondi võimalustega tutvuma, et loomeettevõtted saaksid hakata soodsamatel tingimustel laenu saama.
Kes soovib Loov Euroopa Kultuuri alamprogrammi võimalustest rohkem teada saada, neile soovitame vaadata-kuulata meie veebiseminari salvestust. Praegu on avatud kirjandustõlgete toetamise taotlusvoor. 
Ennast täiendama kutsuvad POWR stsenaristide töötuba ja maailmapärandi arendamise magistriprogramm.
Uudised
Loomemajandusettevõtted võivad hakata oma arengut rahastama senisest soodsamatel tingimustel saadud laenudega
 
121 miljoni euro suurune tagatisrahastu käivitus möödunud aastal  ja see võimaldab Euroopa Investeerimisfondil (EIF) anda tasuta tagatisi ja edasigarantiisid valitud finantsvahendajatele, et nad saaksid anda kultuuri- ja loomesektoris tegutsevatele ettevõtjatele rohkem laenu.
Tutvustasime Eesti finantsasutustele tagatisrahastu võimalusi.
Loe lähemalt
Avalikustati MEDIA filmihariduse vooru tulemused
 
Alates tänavu aastast toetab MEDIA publiku kaasamise projektide asemel eraldi filmihariduse projekte. Vooru 2. märtsi tähtajaks esitati 15 Euroopa riigist kokku 26 taotlust, millest valiti välja seitse.
Loe lähemalt
Kandideeri POWR 2017 stsenaristide töötuppa!
 
Noored filmistsenaristid on oodatud kandideerima 27.- 29. novembril  Tallinnas Baltic Event kaastootmisturu raames toimuvasse POWR – Baltic Stories Exchange stsenaristide töötuppa. Osalema valitakse 7 stsenaristi koos varases staadiumis filmistsenaariumiga, millel puudub veel produtsent
Loe lähemalt
Vaata Loov Euroopa Kultuuri programmi tutvustuse videot
 
„12. juunil viisime koos Kodanike Euroopa programmiga läbi vebinari, kus tutvustasime mõlemat programmi  ja toetuste taotlemise tingimusi. Vaata Loov Euroopa Kultuuri programmi tutvustust SIIT
 
Kultuuripärandi aasta toob kaasa ka vastava Loov Euroopa taotlusvooru
 
2018. aasta on kuulutatud Kultuuripärandi aastaks ja sellega seoses on Loov Euroopa Kultuuri alamprogrammis kavas sügisel välja kuulutada ka eraldi kultuuripärandi-teemaline taotlusvoor.
Loe lähemalt
Osale Euroopa parima Playlisti koostamisel!
 
Võta osa Euroopa parima playlisti koostamise väljakutsest! Koosta ja jaga oma lemmiklugude loendit ning osale kontserdipiletite või 3-kuulise Spotify Premium kasutusõiguse loosimises! Aega on selleks vähe - vaid 22. juuni keskööni. 30. juunil avaldatakse kogu loend ja kui Sinu lugu on ka loendis, siis oledki võitnud!
Loe lähemalt
Maailmapärandi ja kultuuriprojektide arendamise magistriprogramm on taotlustele avatud
 

Programm annab tugeva aluse mitmetele kultuurimajanduslikele valdkondadele. Õppekavas uuritakse üksikasjalikult majanduslikke, sotsiaalseid, institutsioonilisi ja õiguslikke aspekte, mis reguleerivad UNESCO maailmapärandi nimistusse antud objektide erinevaid kategooriaid. Magistriprogramm paneb rõhku ka strateegilistele juhtimisoskustele mälestiste säilitamiseks ja edendamiseks.
Loe lähemalt
Hüvasti rändlustasud!
 
Alates 15. juunist 2017, ei kohaldata Euroopa Liidus enam rändlustasusid. Euroopa Liidu olemust iseloomustab inimeste kokkuviimine ja nende elu kergemaks tegemine. Rändlustasude kadumine on tõeline Euroopa edulugu.
Loe lähemalt
Kalender
PANE KALENDRISSE: Euroopa Kultuurifoorum 7.-8. detsember 2017 Milaanos
 
Euroopa Parlament ja Euroopa Nõukogu on kokku leppinud, et 2018 on ametlikult Kultuuripärandi aasta. Teema-aasta avatakse ametlikult Euroopa Kultuurifoorumil, mida peetakse 7.-8. detsembrini 2017 Itaalias, Milaanos
 
Kirjandustõlgete vooru tähtaeg 25. juuli
 
Abikõlbulikud on projektid, mis näevad ette tõlkimist, kus alg- ja sihtkeeleks on programmis osalevate riikide ametlikult tunnustatud keeled. Lisaks peavad nii alg- kui ka sihtkeel olema ametlikult tunnustatud  ühes  EU/EFTA riigis.
Loe edasi
 
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Loov Eesti, Veerenni 24C 10135 Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -