Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
www.looveesti.ee
Millest saad lugeda meie juuli uudiskirjas?
 
Loov Eesti korraldab taas Arvamusfestivalil ühe arutelu! Sel korral on teemaks rööprähklemine ehk oma oskuste eri viisidel kasutamine ja tööalane läbipõlemine või veel tumedamalt öeldes surnuks töötamine. Olete oodatud kaasa mõtlema Arvamusfestivalil sotsiaalse innovatsiooni alale algusega kell 16:00!

Jätkame ettevõtete tutvustamist: esitleme veel kolme arendusprogrammi PESA vilistlast ning teeme algust ekspordile suunatud arendusprogrammi PESA+ ettevõtete tutvustamisega. Alustavatel ettevõtjatel tasub silm peal hoida, nii mõneski võib saada selle suve hitt ja ehk leiad sinagi midagi kaunist ja praktilist endale või oma sõbrale.

Kui kalendrisse Loov Eesti arutelu Arvamusfestivalil märgitud, meie südikate ettevõtjate ja -võtetega tutvust tehtud, oled valmis kuulama Loovuse podcasti neljandat episoodi Tallinn Music Weeki eesvedaja Helena Sildnaga. Head kuulamist!

Viimasena saad teada, miks võiksid enda kalendrisse märkida kuupäevad 14-16 september.

Toredat ja päikselist suve jätku!
Uudised
Loov Eesti läheb Arvamusfestivalile: Kas surnukstöötamine on paratamatus?
 
Kutsume Sind 10. augustil algusega kell 16:00 Paidesse sotsiaalse innovatsiooni alale võtma osa meie arutelust “Kas surnuks töötamine on paratamatus?”

Järjest enam ettevõtjaid peab toimetulemiseks rööprähklema ehk oma oskusi eri viisidel kasutama. Just loomeettevõtjad peavad elus püsimiseks tegelema väga paljude erinevate tegevustega. Lisaks tegevuste killustatusele ja ajamahukusele ei liigitu mitmed uuenduslikud ja valdkonnaülesed tegevused ja ideed olemasolevas süsteemis kuskile

Arutelu juhib tele- ja raadioajakirjanik ning koolitaja Märt Treier. Osalevad: visionäär Linnar Viik; koolitaja Indrek Maripuuajurünnakustuudiost Loovusait; teleprodutsent Triin Luhats ja kliiniline psühholoog Katrin-Evelin Kalaus.
 
Üritus Facebookis
Loe edasi
Tutvustame PESAkaid: Flawsome
 
Flawsome on „veaga“ naturaalsest nahast lukstooteid pakkuv tsunft. Flawsome saab endale seda luksust lubada, et tootel on viga.

See on bränd, kes võtab vead omaks, teades, et need võivad olla suurepärased. Viga ongi selle brändi perfektsus. Flawsome’i disainil ei puudu kunagi vaevumärgatav tahtlik eksitus – flawsome.
 
Loe edasi
Tutvustame PESAkaid: Babyluv
 
Babyluv on kodumaine lastebränd, mille esimeseks tooteks on vineerist beebivoodi.

„Lahendasime voodi prototüübiga probleemi esmalt enda jaoks. Nimelt otsisime oma lapsele kvaliteetset ja ilusa disainiga voodit, millel oleks lihtsasti eemaldatav esipaneel. Sellist me aga kaubandusest ei leidnud ja seega otsustasime ise teha. Nüüd on meil voodi, millele on välja töötatud täiesti uudne, vaid ühe liigutusega turvaliselt eemaldatav esipaneel,“ räägivad Carina Kukk ja Keiro Vantsi sellest, kuidas kõik alguse sai.
 
Loe edasi
Tutvustame PESAkaid: LAAD
 

Kaubamärk Laad on sündinud soovist kujundada ja toota sisustuselemente, lähtudes väärikaid materjale ning oskustööd väätustavast mõttelaadist.

Valgustid, sisustusdetailid, väike mööbel, tekstiilelemendid. Traditsioonilised detailid modernises vormis ja moodsad tehnilised lahendused klassikalises esemes.

 
Loe edasi
Tutvustame PESA+ ettevõtet: Lisa Kroeber Jewellery​!
 
LISA KROEBER JEWELLERY on Eesti ehtebränd, mida loob saksa disainer Lisa Kröber.

Armastuse ja keskendumisega mängib Lisa Kröber värvide, kujundite ja erinevate materjalidega, et luua ainulaadseid ehteid nii väikestes seeriates kui ka näitustele. Kõik ehted on käsitsi valmistatud ja toodetud Eestis.
Enamasti kasutatavad materjalid.
 
Loe edasi
Loovuse podcast “Sähvatus” | Episood #4 Helen Sildna​
 
Helen Sildna on julge, uudishimulik ja väsimatu Tallinn Music Week eestvedaja juba viimased 10 aastat. Saatejuhid Indrek Maripuu ja Piret Jeedas uurivad, mida tähendab ühe festivali korraldamine, kus esineb 262 artisti 35- riigist, üle saja erinevas toimumiskohas üle Tallinna. Lisaks tuleb juttu ka Narva väljakutsest, meeskonna juhtimisest, festivali ja ühiskonna seostest ning loomulikult loomeprotessist selle kõige taga.
 
Loe edasi
Võta osa Baltimaade suurimast loomemajanduse arendusmaratonist!
 
Baltimaade suurim loomemajanduse arendusmaraton Loomehäkk toimub kuuendat korda 14.-16. septembril ja kolib sel korral Mektorysse. Läheme tagasi juurte juurde ning toimuva Loomehäki teemaks on Creative Tech – loovtehnoloogia, tehnoloogiline loovus, patsid, pitsad ja baretid koos.

Kodus võrkkiiges lesides või lihtsalt ilma nautides on paras aeg mõelda ideede peale, mis võiksid Loomehäkil teostatuks saada. Seega, märgi endale need kuupäevad juba üles või tee kalendris punaseks: 14, 15 ja 16 september.
 
Loe edasi
Veel uudiseid:

Eesti moeloojad osalevad rahvusvahelisel noorte moeloojate konkursil Kiievis
 
Sündmused
 
10
august 2018
 
     
  Arvamusfestival​  
     
 
 
21
august 2018
 
     
  X Rahvusvaheline kultuuripoliitika teaduskonverents​  
     
 
 
10
september 2018
 
     
  XIII Tallinna Disainiöö Festival​  
     
 
 
14
september  2018
 
     
  Loomehäkk vol 6: Creative Tech​  
     
 
Vaata kõiki sündmusi
Toetused
 
Põhja- ja Baltimaade kultuuri mobiilsusprogramm
 
Võimalus saada reisitoetust, koostöövõrkude toetust (lühike ja pikk) ja loomeresidentuuride toetust. Toetus on mõeldud professionaalsetele loomeisikutele ja kuni kuueliikmelistele loomekollektiividele. Tähtaeg 22. august 2018.
 
Loe edasi
 
 
 
Balti meedia toetusprogramm
 
Toetus on mõeldud Eestis, Lätis või Leedus registreeritud meediaväljaande toimetusele või vabakutselisele ajakirjanikule. Programmi eesmärk on tõsta tõsta Balti riikide kohaliku, piirkondliku ja riikliku meedia ning meediatoodangu kvaliteeti ja atraktiivsust, keskendudes vähemuskeelsele kaasavale sisule ja etniliselt mitmekesistele või selgelt eristuvatele aladele ning suurendada ja parendada väiksemahuliste toetuste abil kvaliteetse sisuga kohalikku, piirkondlikku ja riiklikku meediatoodangut ning meediaväljaannete levikut Balti riikides. Tähtaeg 19. juuli 2018.
 
Loe edasi
 
 
Soovita uudiskirja oma sõbrale
Jaga meiega oma uudiseid, sündmusi või niisama huvitavat infot
Kui sa ei soovi uudiskirju edaspidi saada, siis kliki siia