Copy
 
Loov Euroopa
Augusti uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
 
Toimekas suvi hakkab mööda veerema. Puhkuste aeg oli täis sündmusi, uudiseid, suuremate ja väiksemate muudatuste teateid. Tähtsaim neist kindlasti see, et Eesti Euroopa Liidu nõukogu eesistumine toimub plaanitust pool aastat varem ehk juba järgmise aasta teises pooles. Augustis lülitume tasapisi tagasi töölainele ja valmistume sündmusterohkeks sügiseks. Kultuuri alaprogrammi taotlusvoorude oktoobri tähtajad nihkuvad veidi edasi, kuid veel pole teada kui palju. MEDIA programm tähistab tänavu 25. juubelit, millega seoses toimub festivalidel ja online-keskkonnas palju põnevat. Soovime kõigile päikselist augustit!
Uudised
Kandideeri POWR stsenaristide töötuppa!
 
Ootame filmilugusid 20.–23. novembril Tallinnas toimuvasse POWR – Baltic Stories Exchange stsenaristide töötuppa. Baltic Event kaastootmisturu raames aset leidvas töötoas osaleb 8 stsenaristi oma varases staadiumis filmilugudega, millel puudub veel produtsent.
Kandideerimise tähtaeg on 11. september 2016.

Loe lähemalt
Selgusid Lux Prize filmiauhinna finalistid
 
Karlovy Vary rahvusvahelisel filmifestivalil kuulutati välja kolm Lux Prize finalisti, mis valiti kümne eelvooru jõudnud filmi hulgast. Need kolm filmi tõlgitakse kõigisse Euroopa Liidu ametlikkesse keeltesse ja varustatakse subtiitritega. Lux auhinna võitja avalikkustatakse novembris toimuval tseremoonial.

Loe lähemalt
MEDIA 25. aastapäeva riikide tutvustuskampaania
 
MEDIA alaprogramm tähistab tänavu 25. aastapäeva, mille raames käivitus sotsiaalmeedias riikide tutvustuskampaania. Kuni detsembri keskpaigani tutvustame iga nädal Loov Euroopa Eesti Facebooki lehel 1-2 programmis osaleva riigi audiovisuaalmaastikku, staare, festivale, auhinnatud filme ja olulisi organisatsioone. Käesoleva nädala fookus on Tšehhil ja Slovakkial. Järgmisel nädalal on tähelepanu keskmes Horvaatia ja Sloveenia.

Hakka Loov Euroopa Eesti Facebooki lehe jälgijaks ja ole infoga kursis SIIN
Eesti firma sai toetust MEDIA paketitoetuste voorust
 
4. veebruari MEDIA paketitoetuste vooru tähtajaks esitati kokku 124 taotlust 21 riigist. Välja valiti 74 eduka firma projekti, kelle vahel jagatakse toetus kogusummas üle 12 miljoni euro. Eesti produktsioonifirma Amrion OÜ sai toetust 170 000 €.

Loe lähemalt
SAVE the DATE: kultuuri- ja innovatsioonipoliitikad Frankfurtis
 
Frankfurdi raamatumessi ajal toimub THE ARTS+ messi ajal kõrgetasemeline töötuba ja võrgustumisüritus.

THE ARTS+ on kaubandusmess, võrgustumise koht ja kultuuri ja loomevaldkondade konverents. Sündmus leiab aset Frankfurdi raamatumessi ajal 19.-23. oktoobril ja seda korraldavad koostöös raamatumess, Euroopa Komisjon ja teised partnerid.

Loe lähemalt
Stipendium professionaalsetele esinejatele
 
Tantsijaid, koreograafe, tantsukunstnikke, füüsilise teatri tegijaid, draama, muusikateatrite näitlejaid, kaasaegse tsirkuse artiste, liikumisjuhte ja multidistsiplinaarseid kunstnikke oodatakse rahvusvahelisse etenduskunstide laagrisse 24.-29. oktoobrini Toskaanas, Itaalias. Stipendium katab majutuse ja toitlustuse.

Loe lähemalt
Residentuurid Viinis ja Salzburgis 2017. aastal
 
Kulturkontakt Austria kuulutas välja 2017 aasta residentuurivõimalused Viinis ja Salzburgis. Kandideerima on oodatud kunstnikud, heliloojad, fotograafid, video ja meediakunstnikud, kirjanduse tõlkijad ning kultuuri ja kunsti õpetajad/õppejõud ning samuti interdistsiplinaarsed kunstnikud. Eelduseks on, et vanust on alla 40 ja osatakse kas saksa või inglise keelt.

Loe lähemalt
Loov Euroopa toetab 23 kultuurivõrgustikku
 
Loov Euroopa toetusega tegutseb 23 kultuurivõrgustikku erinevates valdkondades.
Paljud võrgustikud on avatud ka uutele liikmetele, seega, uuri järele, mida sinu valdkonnas tegutsev võrgustik pakub.

Loe lähemalt
Kalender
Euroopa Filmifoorum Veneetsias - 3.-4. september
 
3.–4. septembril toimub Itaalias, Veneetsia Filmifestivali raames taas Euroopa Komisjoni korraldatav konverents Euroopa Filmifoorum. Uue finantsgarantiimeetme avamisega seoses on ka tänavuse konverentsi fookuses filmivaldkonna rahastus.

Loe lähemalt
 
POWR töötoa kandideerimistähtaeg - 11. september
 
20. – 23. novembril toimub Tallinnas Baltic Event kaastootmisturu raames POWR – Baltic Stories Exchange stsenaristide töötuba. Töötuppa valitakse osalema 8 stsenaristi oma varases staadiumis filmiprojektiga, millel puudub veel produtsent.

Loe lähemalt
 
Rahvusvaheline sümpoosion „Muuseum kui tööriistakast“ - 27. august
 
Ühepäevase rahvusvahelise sümpoosioni eesmärk on uurida uusi suundi kunstimuuseumide publikuhulga suurendamiseks ja mitmekesistamiseks ning analüüsida võimalusi olemasolevate sihtrühmadega suhete süvendamiseks.

Loe lähemalt
 
Kultuuri alaprogrammi voorude tähtajad lükkuvad edasi
 
5. oktoobril on järgmiste Kultuuri alaprogrammi voorude tähtajad:
- Kultuurikoostöö
- Loov Euroopa võrgustikud
- Kultuuriplatvormid

Need tähtajad lükkuvad edasi. Hoiame infol silma peal ja teavitame teid muudatustest esimesel võimalusel. 
 
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Loov Eesti, Veerenni 24C 10135 Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -