Copy
 
Loov Euroopa
Septembrikuu uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
Uued võimalused oma ideedele toetust saada
 
2018 on Euroopas kuulutatud kultuuripärandi aastaks ning seetõttu tõuseb kultuuripärandi teema sageli fookusesse. Septembris-oktoobris tähistatakse kogu Euroopas kultuuripärandi päevi, välja on kuulutatud taotlusvoor kultuuripärandi-teemalise koostöö arendamiseks ja uuritakse erakätes olevate kultuuriväärtuste äriplaane. Loomulikult ei unustata ka teisi valdkondi: MEDIA avas arendustoetuste taotlusvooru ja kaardistab animavaldkonda.
Uudised
Euroopa kultuuripärandi päeva teema on sel aastal "Pärand ja loodus: võimaluste maastikud"
 
1985. aastal alustatud kultuuripärandi päevi on alates 1999 aastast organiseeritud koostöös Euroopa Komisjoni ja Euroopa Nõukoguga.  Sel aastal osaleb programmis 30 riiki.

Loe lähemalt
Euroopa Komisjon kaardistas animavaldkonda
 
Juba mõnda aega on Euroopa Komisjonil käsil põhjalikum Euroopa animavaldkonna analüüs. Mitmete arutelude, erinevate osapoolte kohtumiste ja diskussioonide käigus on proovitud kaardistada see, milliste väljakutsetega on animavaldkond silmitsi, milline on kasvupotentsiaal, milliseks kujuneb valdkonna tulevik digitaalse ühisturu ajal jne.
Loe lähemalt
Avati arendustoetuse taotlusvoor
 
Sügisestest voorudest avanes sel nädalal üks uus taotlusvoor: arendustoetus üksikprojektidele. Vooru tähtajad on 23/11.2017 ja 19/04/2017.  

Septembri lõpuks peaksid avanema uued voorud veel Festivalide, Valikulise kinolevi ja TV Programmingu taotlusvoorudes.
Loe lähemalt
MEDIA koolitused ja stipendiumifond
 
Sellele aastal on veel mõned koolitustele registreerumise tähtajad ja kiirematele on alles MEDIA koolitustoetust. Stipendiumifondist suurusega 6500 eurot on jagamata sel aastal veel 2672 eurot.
Loe lähemalt
Avati kultuurikoostöö ja kultuuripärandi väärtustamise taotlusvoorud
 
Kultuurikoostöö ja kultuuripärandi väärtustamise taotlusvoorud on nüüd avatud-. Taotluste tähtaeg on kultuuripärandi väärtustamise taotlusvoorul 22. november 2017 kell 12 Brüsseli aja järgi ja kultuurikoostöö nii väiksemahuliste kui ka suuremahuliste projektide puhul  18. jaanuar 2018 kell 12 Brüsseli aja järgi. Eestikeelsed juhendid teeme oma veebis kättesaadavaks niipea kui võimalik.
Loe lähemalt
Selgusid Loov Euroopa Platvormide taotlusvooru tulemused
 
Selgusid Loov Euroopa Platvormide taotlusvooru tulemused. Kokku sai toetust 13 üleeuroopalist platvormi, Eestist esitatud taotlus kahjuks toetust ei saanud.
Loe lähemalt
Üleeuroopalise naiste rolli edendava programmi „Keychange” osalised valitud
 
22. septembril Hamburgis Reeperbahni muusikafestivalil toimunud pressikonverentsil avalikustati 60 artisti ning muusikavaldkonna esindajat, kes valiti osalema rahvusvahelisse koostööprojekti „Keychange“, mille eesmärgiks on edendada naiste rolli Euroopa muusikaväljal. 
Eestist valiti projektis osalema 10 artisti ja muusikavaldkonna spetsialisti.
Loe lähemalt
Kalender
Innovatiivsete magistriõppe moodulite taotlusvooru tähtaeg 10.10.2017
 
Euroopa Komisjon kuulutas välja eksperimentaalse taotlusvooru innovatiivsete interdistsiplinaarsete magistritaseme õppemoodulite koostamiseks, mis kombineerivad kunsti ja infotehnoloogiat ettevõtluseks ja äritegevuseks vajalike oskustega.
Loe edasi
 
MEDIA arendustoetus üksikprojektidele 23.11.2017
 
Sügisestest voorudest avanes sel nädalal üks uus taotlusvoor: arendustoetus üksikprojektidele. Vooru tähtajad on 23/11.2017 ja 19/04/2017.  
 
Kultuuripärandi väärtustamise taotlusvoor 22.11 2017
 
See uus taotlusvoor keskendub Euroopa kultuuripärandi ja meie ühise ajaloo teadvustamisele, väärtustamisele ja väärtuste jagamisele ning tugevdab ühtsesse Euroopasse kuulumise tunnet. Seega peaksid edukad projektid selles taotlusvoorus täitma neidsamu eesmärke.
Loe edasi
 
Kultuurikoostöö nii väiksemahuliste kui ka suuremahuliste projektide taotlusvoor 18.01.2018
 
Riikidevahelise kultuurikoostöö projektide toetamise põhieesmärgks on toetada Euroopa kultuuri- ja loomesektorite suutlikkust toimida riikide- ja rahvusvaheliselt, edendada kultuuri- ja loovteoste riikidevahelist levitamist ning kultuuri- ja loomesektoris tegutsejate, eriti kunstnike riikidevahelist liikuvust.
Loe edasi
 
THE ARTS + Creative Business Festival 11.10.2017
 
ARTS+ uurib loomingulise sisu digitaliseerimise potentsiaali – see võib avada uusi ärivõimalusi. Kuidas Kultuuri- ja loomemajandus mõtestab end digiajastul ümber? 
Loe edasi
 
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Loov Eesti, Veerenni 24C 10135 Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -