Copy
 
Loov Euroopa
Maikuu uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
Ettevalmistused uueks rahastusperioodiks on alanud
 
Eile esitas Euroopa Komisjon oma ettepanekud Loov Euroopa järgmise rahastusperioodi eelarve kohta ja need on rõõmustavad! Komisjon tunnustab kultuuri ja loomemajanduse rolli ühtsete Euroopa väärtuste kinnistamisel ning tõstab programmi eelarvet. Juba aprillis leiti, et tõstmist vajab ka 2018. aasta eelarve.  Olgem aga viksid projekte kirjutama!

Nendele, kes pikisilmi ootavad kultuurikoostöö taotlusvooru tulemusi, saame aga öelda, et neid lubati millalgi juuni lõpus. Ootaja aeg on pikk.
 
Eelmisel reedel potsatas teie meilikasti ka meie palve kinnitada oma kontaktandmeid, GDPRi nõue. Rõhutame siinkohal veel kord, et kui soovite, saate meie uudiskirja saajate hulgast alati lahkuda kasutades jaluses olevat linki, kuid loodame, et meie info on teile endiselt kasulik.
 
Et veelgi paremini hoida huvilisi kursis Loov Euroopa tegemistega,  jagada infot erinevate ürituste, koolituste ja tähtaegade osas, oleme nüüdsest ka Instagramis.
Uudised
Euroopa Liidu uus eelarve tugevdab kultuuri- ja loomesektorit
 
Järgmises ELi pikaajalises eelarves 2021-2027 on Euroopa Komisjon kavas suurendada Euroopa kultuuri- ja loomesektori ning audiovisuaalsete teoste toetava programmi "Loov Euroopa" rahastamist 1,85 miljardi euroni.
Euroopa Komisjon teeb uue ambitsioonika Euroopa kultuurivaldkonna tegevuskava ettepaneku
 
ELi kodanikud usuvad, et kultuur on kõige olulisem tegur ühistundmise loomisel. Kuid 36% ei osale praegu kultuuritegevuses, seega suurendaks kultuuris osalemine eurooplaste lähendamist. Vastuseks nendele järeldustele ja ELi juhtide üleskutsetele ELi kultuurialase koostöö suurendamiseks võttis Euroopa Komisjon 22. mail 2018. aastal vastu uue Euroopa kultuurivaldkonna tegevuskava ettepaneku.
Loe lähemalt
Avanes loome- ja kultuuritöötajate mobiilsusprogrammi ettevalmistav hange
 
Pakkumise peamine eesmärk on valmistada ette alates 2021. aastast loome- ja kultuurisektori liikuvuskava, järgmise perioodi ELi programmides.

Tähtaeg on 31.8.2018 kell 12:00 Kesk-Euroopa aja järgi

Loe lähemalt
Dokiprojekt Skype’ist sai MEDIA rahastust
 
Eestist esitati sügisesse arendustoetuse vooru kolm taotlust, millest toetus eraldati ühele. Film Tower OÜ poolt arendatav dokumentaalfilmiprojekt “Skype” sai arendustoetust 25 000 eurot.
Loe lähemalt
Avanes  "Loov Euroopa" kultuuri alaprogrammis osalevate Eesti projektide kaasrahastamise taotlusvoor
 
Taotlusvooru eesmärgiks on eesti kultuuri rahvusvahelistumine ja jätkusuutlike väliskontaktide loomine Eesti kultuuriasutuste osalemise kaudu Euroopa Liidu programmi „Loov Euroopa“ kultuuri alaprogrammis.

Avalduste esitamise tähtaeg on 5. juuni
Loe lähemalt
Avati taotlusvoor “Music Moves Europe” koolituste läbiviimiseks
 
Taotlusvooru eesmärk on leida ja toetada kuni 10 innovatiivset ja jätkusuutlikku  muusikasektori noortele professionaalidele suunatud koolitust. Koolitustega testitakse väiksemahuliselt muusikasektori võimekuse  ja artistide professionaalsuse tõstmise  mudeleid.

Tähtaeg 27. 08.2018 kell 13 Brüsseli aja järgi
Loe lähemalt
Avanesid taotlusvoorud muusikasektoris tegutsejatele
 
Need taotlusvoorud kuuluvad ‘Music Moves Europe’  ettevalmistavate tegevuste alla testides uusi algatusi muusikavaldkonnas.  Õnnestumise korral lülitatakse need järgmisesse Loov Euroopa programmi.
Loe lähemalt
Selgusid kultuurikoostöö kultuuripärandi taotlusvooru tulemused
 
Selgunud on kultuurikoostöö raames välja kuulutatud kultuuripärandi aasta taotlusvooru tulemused.
Loe lähemalt
Selgusid Euroopa kultuuripärandi auhinna laureaadid
 
Euroopa kultuuripärandi auhinna 2018/Europa Nostra auhinna saajad on selgunud.
160 taotleja seast valiti välja 28 laureaati 17 riigis
Loe lähemalt
Vali oma lemmik EUPL kirjutamisvõistluselt!
 
Oma kümnenda aastapäeva tähistamiseks on Euroopa Liidu Kirjandusauhind EUPL käivitanud kirjutamisvõistluse, mis on avatud kõigile 106 eelmisele võitjale. 36 laureaati 26 riigist võtsid väljakutse kirjutada lugu Euroopast. Eestist osaleb Meelis Friedenthal.
Loe lähemalt
Kalender
Valikulise kinolevitoetuse taotlusvooru tähtaeg 14. juuni
 
Juhised ja vormid leiab SIIT
 
"Loov Euroopa" kultuuri alaprogrammis osalevate Eesti projektide kaasrahastamise taotlusvoor 5. juuni
 
Taotlusvooru eesmärgiks on eesti kultuuri rahvusvahelistumine ja jätkusuutlike väliskontaktide loomine Eesti kultuuriasutuste osalemise kaudu Euroopa Liidu programmi „Loov Euroopa“ kultuuri alaprogrammis.
Loe edasi
 
Euroopa muusikasektori strateegia hange 29. juuni
 
Vaata tingimusi
 
European Music Observatory hange 2. juuli
 
Vaata tingimusi
 
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Loov Eesti, Põhja pst 27a 10415 Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -