www.looveesti.ee
Ei näe uudiskirja korralikult?

Juuli 2010 uudiskiri

Arvukate festivalide ja soojalaine harjal pakume uudiskirjas mitu huvitavat intervjuud ärimudelitest ja ettevõtlusest, samuti uudiseid toimuvatest loomeettevõtlus sündmustest. Uudiseid on võimalik nüüdsest ka kommenteerida looveesti.ee lehel. Mõnusat lugemist!

Teemad
juuli 2010 uudiskirjas:

Uudised
Üks küsimus: kuidas möödus festival?
Esimene lendav auto tuleb järgmisel aastal -Novaator
DISAIN Pink Klimp: konservatiivne puusohva #Keha3
Tähelepanu on pime -Novaator
Haapsalus avati loomekeskus

Sündmused
Antoniuse Õue Gildimaja Tartus avab täna uksed
EAS kutsub tööstusettevõtjate tootearenduse teabehommikule

Toetused
Augustis avaneb Põhja-Balti mobiilsusprogrammi reisitoetus loovisikutele
Põhjamaade Kultuurifondi toetuste taotlustähtaeg on 1. september

Põnev teema
Ärimudel: kaose abil ettevõtluspisikut levitav hub-võrgustik. Hub Worldi eestkõneleja Emily Dent selgitab intervjuus hub-põhist ärimudelit.

Vaata põhjamaadesse
Bart ei ole Simpson, vaid ÄriKunst  
Vaata Põhjamaadesse rubriigis tutvustab Triin Oppi fotokunsti ja ettevõtlust bart.fi

Hää lugu
Mõtlemisoskus areneb keskkonnavahetusega. Põlvamaale kerkivat loovusaita tutvustasid Loov Eestile antud intervjuus lähemalt Indrek ja Liina Maripuu
Danel Pandre: mees The Suni selja taga
Taivo Paju: Miks algaja ettevõtja läbi kukub?


Loovust ja ettevõtlust ühendab loomemajandusportaal www.looveesti.ee. 
Arutelusid, sündmuseid koos toetuste, seminaride ja uudistega jälgi meie kanalitest facebook.com/looveesti ja twitter.com/looveesti


Uudised

Allikas: www.parnu.ee
Juulikuised festivalid ja hea ilm soosivad nii turiste kui ka ettevõtjaid. Eelmine nädalavahetus tõi kaasa festivalide ja lisaks soojalainele üritustelaine. Ürituspanga kultuur.info andmetel toimus Eestis üle 100 kultuurisündmuse ja erinevate üritusinfopankade andmeil 9 suuremat festivali üle-Eesti.  Loe edasi »
Allikas: www.novaator.ee
Teadmine, et midagi ootamatut on juhtumas, ei aita põrmugi kaasa sellele, et me seda ootamatust tõepoolest märgata suudame. Pigem vastupidi, eelteadmisteta inimesed on isegi tähelepanelikumad, kirjutab teadusuudiste portaal Novaator.  Loe edasi »
Allikas: novaator.ee
USA föderaalne lennundusamet andis kasutusloa kaheistmelisele lendavale autole Transition , mida Massachusettsi osariigis asuv ettevõtte Terrafugia on neli aastat arendanud. Loe edasi »
Allikas: www.lmk.ee
Tartu Loomemajanduskeskus ootab ettepanekuid kolmele ilusale ja väärikale hoonele (Kalevi 13, 15 ja 17) nimede leidmiseks. Loe edasi »
Shanghais toimuva EXPO Eesti paviljonis on tänasest külastajatele avatud Eesti rahvuslik moekunstinäitus „Eestlane olla…“, mis jääb üles 26. juulini. Eksponeeritud on 18 rõivakomplekti ja 15 moefotot kokku 23 autorilt.  Loe edasi »
4.juulil tegi uksed lahti Haapsalus loomekeskus, kus juba teisipäeval alustatakse lastele õpitubade korraldamise ja huvitavate üritustega. Lääne Elu on kirjutanud loomekeskuse avamise eel pikemalt loomekeskuse tegemistest Lääne Elus. Loomekeskuse koduleht http://www.loomekeskus.ee Loe edasi »
Pingi Klimp vorm ühes oma põhiasendis kannab traditsiooniliste pargipinkide ja tubaste sohvade vormi, mis on mõeldud konservatiivsema meelelaadiga tarbijale. 
Loe edasi »
Allikas: www.tehnoloogia.ee
Innovatsiooniosakute programmi peamiseks eesmärgiks on tihendada ettevõtjate koostööd ettevõtteväliste innovatsioonipartneritega. Innovatsiooniosaku näol on tegemist rahalise toetusega, mis võimaldab väike ja keskmise suurusega ettevõtetel teha koostööd kõrgkoolide, katselaborite või intellektuaalomandi ekspertidega, et uurida innovaatilisi lahendusi arengutakistustele, katsetada uusi materjale, koguda teadmisi tehnoloogiate kohta, teha uuringuid intellektuaalomandi andmebaasides jpm.  Loe edasi »

Sündmused

Allikas: www.martar.ee
15. juulil kell 16 avatakse pidulikult ja lustlikult Antoniuse Õue renoveeritud Gildimaja Tartus Lutsu tänav 3. Avamispidu saab olema muusika-, tantsu- ja tegevusterohke kogupereüritus.  Loe edasi »
Allikas: www.eas.ee
EAS kutsub tööstusettevõtete juhte ja arendusjuhte tootearenduse teabehommikule, mis toimub reedel, 30. juulil kell 10.00-12.00 EASi kontori 2. korruse seminarisaalis.

Teabehommiku eesmärgiks on pakkuda tööstusettevõtetele vajalikku teavet EASi võimaluste aktiivsemaks kasutamiseks uute toodete, teenuste ja tehnoloogiate väljatöötamisel või olemasolevate edasiarendamisel. Loe edasi »
Värvika kogukonnaga, enam kui 120 disaineri, kunstniku ja käsitöölise osalusel, rikka kultuuripärandi ja loodusega, metsa ja vetega, pakub Fiskarsi küla inspireerivat keskkonda loometööks. Helsinkist 100 kilomeetrit läänes asuv Raseborgi piirkonnas asuv küla majutab enam kui 500 elanikku. Täpsem info küla kohta  Loe edasi »
Eesti Disainikeskus kuulutab välja suvise fotokonkursi „Disainikaart linnapildis“. Võistlus saab avapaugu 12. juulil 2010 ning kestab suve lõpuni. Septembri alguses loosime välja auhinnad kolmele parimale fotole, mis on kõige paremini tabanud disainikaardi sihipärast kasutamist. Oodatud on ka lavastatud pildid.
Loe edasi »
Kolm klaasikunstnikku, Piret Ellamaa, Anna-Maria Vaino ja Tiia Põldmets on sihiks võtnud klaasitöötubade korraldamisele kõigile klaasihuvilistele. Selleks kavandavad nad tulevikus Nõmmele klaasistuudiot. Telliskivi loomelinnakus korraldatav mosaiigitöötuba on tulevaste klaasikoolituste üks eelsoojendusi. Mosaiigi töötoad toimuvad Telliskivi 60 hoovis reedel, 16. juulil kella 15–19 ning 17. ja 18. juulil kella 11–15. Loe edasi »
Alates eelmisest nädalast on Tallinnas Coca-Cola Plaza kino fuajees avatud Eesti Noore Disaineri auhinna SÄSI 2010 näitus. SÄSI nominentide rändnäituse eesmärk on tutvustada noorte Eesti disainerite loomingut tõstmaks teadlikkust Eesti disainist. Loe edasi »

Toetused

Allikas: www.norden.eeKuni 330 euro suurust toetust saavad taotleda kõik Põhja- ja Baltimaade loovisikud: professionaalsed kunstnikud, kirjanikud, tõlgid, kuraatorid, produtsendid, kultuuritoimetajad ja -teadlased jne. Lisaks on võimalik taotleda kuni nädala pikkust majutustoetust, mille suurus oleneb sihtriigist ja –linnast.
Taotlusi saab esitada alates 4. augustist 2010.
Taotluste esitamise tähtaeg on 01. september 2010.  Loe edasi »
Põhjamaade Kultuurifondist leiavad toetust nii professionaalsed kui ka amatöörkunstnikud, kelle ettevõtmisi iseloomustab kvaliteet, visioon, kättesaadavus ja mitmekesisus. Seejuures peavad nad edendama traditsioonilisi ja uusi töövõtteid.

Nõnda toetab fond nt konverentside, kontsertide, ringreiside, näituste, festivalide korraldamist, aga ka kõrgharidust ja teadust. Projekti võib teostada nii Põhjamaades kui ka teistes riikides

Fond jagab aastas toetusi 26-28 miljoni Taani krooni ulatuses ning toetused jagunevad kaheks:
- kuni 100 000 krooni,
- üle 100 000 krooni.

Eha Vain, tel 627 31 04 või e-postil eha.vain@norden.ee.

Põnev teema

Allikas: www.ted.com
Sotsiaalvõrgustiku rahastamisel põhinev ärimudel pakub füüsilist ja virtuaalse ruumi koos kogemustepagasi ja ideedega inimeselt inimesele erinevates kohtades üle maailma. Tänaseks on Hub laienemas ka Riiasse ning on laienenud Tamperre. Hubi eestkõneleja Emily Dent tutvustas Tartu Loomemajanduskeskuses hubi ärimudelit, rõhutades motivatsioonikategooriaid ja võrreldes hubi al-Quaeda sarnase, kuid positiivset märki kandava ja ettevõtluspisikut levitava ettevõttega.

Loe edasi »

Vaata põhjamaadesse

Allikas: www.visuelt.org
Firmakingitus ei pea olema ettevõtte logoga pastapliiats, kruus, taldrik vms tarbeese. Edukad ettevõtted ei oleks edukad ilma oma erakordsete hingedeta – inimesteta, kes seal töötavad. Firma ja töötajate jäädvustamine kõrge kvaliteediga fotodesse, mis annavad edasi ettevõtte väärtusi ja ilu, on paljudele Soome ärijuhtidele ahvatlevam kui logoga pastakas. See ongi Bart ehk ÄriKunst (Business Art) - uus dokumentaalfotograafia vorm, mis on kujunenud isikupäraseks brändiks. Autoriks soomlane Jari Arffmann. Triin Oppi tutvustab Põhjamaade fotokunstiettevõtet Bart.fi
Loe edasi »

Hää lugu

Allikas: http://www.maripuu.eu/
Põlvamaal Neitsijärve talu maadele kerkiv loovusaida arendajad lubavad, et see saab olema keskkond, kus erinevates valdkondades tegutsevad professionaalid ja huvilised saavad kohtuda, kogemusi vahetada, oma tegevusalasid sünteesida ja leida ise ning anda teistele uusi mõtteid ja ideid. Loov Eesti uuris ettevõtjatelt Indrek ja Liina Maripuult, millega täpsemalt on tegu. Loe edasi »
Allikas: www.delfi.ee
The Suni bassimees Danel Pandre – jah, see ümarik habemik Padarist paremal pool – pole pelgalt pillimees. Ta on see mees kes teeb ja korraldab.

Lisaks The Sunile on tema hoole all ka Ott Lepland. Kohe-kohe stardivad nad üheskoos Regati, Epordwerki ja Jan Uuspõlluga Sunfesti festivalituurile. Kuidas ta seda kõike teeb ning jõuab? Laskem Pandrel endal rääkida tema esimeses pikas persooniintervjuus. Täispikk intervjuu elu24.ee-s.
Loe edasi »Allikas: www.areng.ee
Alustad oma äri? Sel juhul oled sa määratud läbikukkumisele...  või ka mitte, arutleb juhtimisajakirja Director peatoimetaja Taivo Paju Äripäevas. Loe edasi »
www.looveesti.ee
Soovita uudiskirja oma sõbrale
Kui sa ei soovi uudiskirju edaspidi saada, siis klikka palun siin
Jaga meiega oma uudiseid, sündmusi või niisama huvitavat infot