Copy
 
Loov Euroopa
Septembrikuu uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
empty.png
Tuleb sisukas praeguse programmi viimane aasta
 
Kui MEDIA suunal jätkab programm 2020 enamasti sissetallatud rada, siis kultuuri poolelt on oodata lisaks koostööprojektide ja kirjandustõlgete taotlusvoorudele suuremat (piloot)tähelepanu etenduskunstidele ja teatrile ning loomeinimeste liikuvusele. Katsetatakse mitmeid erinevaid taotlusvoore ja viiakse läbi hankeid. Olge infot jälgides tähelepanelikud!

Septembris jookseb kinodes neli MEDIA rahastatud Euroopa filmi


Septembris jõuab kinodesse kokku neli filmi, mis on saanud või saamas rahastust MEDIA alaprogrammist. Levitajal A-One-Films Estonia tuleb välja kaugetest kultuuridest ja voodoost kõnelev noortefilm “Zombielaps”. Septembri lõpus toovad nad kinodesse Cannesi 2018 võistlusprogrammist sõjadraama “Päikese lapsed”. Estinfilmilt jõuab kinodesse Norra katastroofifilm “Maavärin” ning kuu lõpus Rootsi romantiline draama “Britt-Marie oli siin”.
Uudised
Loov Euroopa 2020 tööplaan on nüüd teada
 
Loov Euroopa 2020 tööprogramm on nüüd kättesaadav. Selle üldeesmärgid on jäänud samaks: kultuurilise mitmekesisuse ja Euroopa kultuuri- ja loomesektorite konkurentsivõime tugevdamine. Programm keskendub Euroopa uue kultuurivaldkonna tegevuskava poliitiliste eesmärkide, digitaalse ühisturu ja # Digital4Culture strateegia toetamisele. Kuna 2020. aasta saab olema praeguse Loov Euroopa viimane aasta, on tööprogrammi eesmärk sillutada teed järgmisele Loov Euroopa (2021-2027) programmile.

Loe lähemalt
Euroopa kultuuripealinnaks 2024 valiti Tartu
 
Rahvusvaheline sõltumatu ekspertkomisjon otsustas 28. augustil Tallinnas, et Euroopa 2024. aasta Eestist valitud kultuuripealinnaks saab Tartu. Lisaks Eestile saab kultuuripealinna tiitlit kanda ka üks Austria linn ning üks linn Euroopast, mis ei kuulu Euroopa Liitu.
Loe lähemalt
Eesti filmitootjale eraldati MEDIAst suurem toetus
 
Eestist esitati vooru kaks taotlust, millest toetus eraldati ühele.
Filmitootjale Homeless Bob Productions (produtsent Katrin Kissa) eraldati 175 000 euro suurune toetus 3-5 mängufilmiprojekti arendamiseks.
Loe lähemalt
Avatud on taotlusvoor väikeste kontserdikohtade koostöö edendamiseks
 
Taotlusvooru eesmärk on edendada elava muusika jätkusuutlikku levitamist väikeste ja keskmise suurusega kontserdikohtade koostöö kaudu, et stimuleerida uuenduslikke koostöömudeleid ning suurendada esinemispaikade rolli ja identiteeti kohalikus kogukonnas.
Loe lähemalt
EL Mies Award 2019 avab Brüsselis arhitektuurinäituse
 
BOZARis toimuva näituse EU Mies Award 2019 avamisel korraldavad Euroopa Komisjon ja Fundació Mies van der Rohe arutelu 2019. aasta ELi nüüdisarhitektuuri auhinna võitja ja Belgia finalistidega.ELi kaasaegse arhitektuuri preemia / Mies van der Rohe auhinna (lühidalt EL Mies Award) näitus 2019 avatakse 12. septembril 2019 BOZARis, Brüsselis.
Loe lähemalt
Avati taotlusvoor "Demokraatia vajab kujutlusvõimet!"
 
European Cultural Foundation avas teise taotlusvooru "Demokraatia vajab kujutlusvõimet!. Tähtaeg on juba 27. september.
Otsime isikuid või organisatsioone, kes töötavad kohalikul, riiklikul või riikidevahelisel tasandil. Me tahame kuulda teie kõige loomingulisemaid ideid kunsti ja kultuuri, meedia/ajakirjanduse, kodaniketegevuse, hariduse, digitaalse arengu ja muude sektorite kohta.
Loe lähemalt
empty.png
Kalender
Pilootprojekt "Digitaalsed platvormid" 20. september
 
Loe lähemalt
 
Pilootprojekt “Kinod kui kohaliku kogukonna innovatsioonikeskused” 25. september
 
Loe lähemalt
 
Taotlusvoor piirkondade ja linnade kultuuripärandi säilitamise kogemustevahetuseks 23. september
 
Loe lähemalt 
 
Ajalooliste hoonete säilitamise konverents 24. september
 
Loe lähemalt
 
Euroopa kultuuripärandi auhind / Europa Nostra Awards 2020 1. oktoober
 
Loe lähemalt
 
empty.png
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Telliskivi 60a PK 56 10412Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -