Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
www.looveesti.ee
Loovus päästab maailma – kas oleme valmis?
 
Maailm astub edasi pikkade sammudega – mis eile oli utoopia, on tänaseks reaalsus: robotid, virtuaal- ja liitreaalsus jpm. Milline roll on sellises maailmas loovusel ja loomemajandusel? Mida saame ise edukamaks olemiseks ära teha? Milliseid samme oleme ise juba astunud? Tuleme 29. augustil Arvo Pärdi keskuses kokku ja peame aru konverentsil Loovus päästab maailma – kas oleme valmis?!

Sellest uudiskirjast saad teada, milliste tublide ettevõtete näol sai täiendust Eesti loomemaastik ning milline nägi välja Loov Eesti õppereis piirkondlikele partneritele Lõuna-Eestisse.

Head lugemist!
Uudised
Konverents: Loovus päästab maailma – kas oleme valmis?


 
Kutsume loomemajandusehuvilisi konverentsile, kus eksperdid Eestist ja välismaalt annavad hinnangu valdkonna arenduseks tehtud tegevustele ning arutleme selle üle, mis ootab meid ees tulevikus.

Konverents “Loovus päästab maailma – kas oleme valmis?” toimub 29. augustil looduskaunil Laulasmaal, Arvo Pärdi Keskuses kl 9.30–17.00. Kohtade arv on piiratud. Kindlusta koht – pane ennast kirja!

 
Registreeru siin
Loe edasi
Eesti loomemaastik sai tublisti täiendust
 
Täna esitlesid Loov Eesti tootearendusprogrammi PESA 7. hooaja ning ekspordiprogrammi PESA+ 5. lennu lõpetanud loomeettevõtjad Palo Alto Club’is oma töid, mille hulgast leiab näiteks põnevaid ärikingitusi, supertoite, aksessuaare, sisustusdetaile, keraamikat ja loodustekstiile.
 
Loe edasi
Fotoreportaaž: filmivaldkond ja kuppelmaastiku loomeettevõtjad
 
Loov Lõuna-Eesti. Hooaja viimase Loov Eesti + Maa programmi Loomemajanduse Akadeemia raames tutvusime Eesti filmivaldkonnaga ja kuppelmaastiku ettevõtjatega.

Esimesel päeval külastasime Tartu Loomemajanduskeskust, kus saime osa Loov Euroopa MEDIA juhi Anu Ernitsa ülipõnevast filmivaldkonna seminarist. Samal päeval jõudsime külastada ka Mooste mõisa, Loovusaita ning Süvahavva villavabrikut-muuseumit. Teisel päeval uurisime filmitegemise nippe Filmi Vargamäel, külastasime Sänna Kultuurimõisa ning PESA programmi lõpetanud Taavi ja Grete Karu loomeettevõtet.

 
Loe edasi
Loovuse podcast “Sähvatus” | Episood 14: Inga Talvis – Jaago käsitöötalu Kuristal
 
Seekord on saatejuhid Piret Jeedas ja Indrek Maripuu läinud külla Inga Talvisele, Jaago elustiilitallu Kurista külas. See on käsitöiste elamuste, isetegemise koht ja ühe armsa karuvabriku pesa. Linnulaulu taustal said nad teada, millised on tema rutiinid loominguliste käikude läbimõtlemiseks, mis juhtub päeval head kohvi juues, miks on oluline lasta tekstil magada ja jätab sulle mõtisklemiseks küsimuse: kui homme oleks tsirkus, siis millega sina esineksid?
 
Loe edasi
MI turundusraadio: Kuidas äri kasvatada?
 
Marketingi Instituudi turundusraadio uue saate “Kuidas äri kasvatada?” külaliseks on Meelis Malk, kes on kasvuturundusagentuuri A-Neli juht ja asutaja. Saate peamiseks teemaks on muidugi kasvuhäkkimine ehk äri kasv nagu Meelis seda nimetab.
 
Loe edasi
Eesti on Karlovy Vary filmifestivalil esindatud kolme filmiga
 
Tänavu 54. korda toimuv Karlovy Vary rahvusvaheline filmifestival on üks olulisemaid filmiüritusi Euroopas. Eesti filmidest valiti selleaastasesse programmi Martti Helde mängufilm „Skandinaavia vaikus“ ning Eesti-Läti dokumentaal „Surematu“. Max Golomidovi järeltootmises olev dokumentaalfilmiprojekt „Yoyogi Haiku“ võistleb Eurimages Lab Project Award preemiale, mille väärtus on 50 000 eurot.
 
Loe edasi
Sündmused
 
 
     
   
     
 
 
29
august 2019
 
     
  Konverents Loovus päästab maailma – kas oleme valmis?  
     
 
 
20
september 2019
 
     
  Pop-up showroom eesti ja soome disaini jätkusuutlikusest Londonis  
     
 
 
26
september 2019
 
     
  Disainmõtlemise konverents  
     
 
Vaata kõiki sündmusi
Toetused
 
Põhjamaade organisatsioonide mobiilsusprogramm NOIM​
 
Võimalus saada toetust külastuste, koostöövõrkude kohtumiste ja konverentsidel osalemise jaoks. Toetus on mõeldud ametnikele, MTÜde esindajatele Eestist (grupid) ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu (PMN) allasutuste ja koostööorganisatsioonide esindajatele. Tähtaeg: aastaringselt taotluse alusel.​
 
Loe edasi
 
 
 
Põhja- ja Baltimaade kultuuri mobiilsusprogramm
 
Võimalus saada reisitoetust, koostöövõrkude toetust (lühike ja pikk) ja loomeresidentuuride toetust. Toetus on mõeldud professionaalsetele loomeisikutele ja kuni kuueliikmelistele loomekollektiividele. Tähtaeg 22. august 2019.
 
Loe edasi
 
 
Soovita uudiskirja oma sõbrale
Jaga meiega oma uudiseid, sündmusi või niisama huvitavat infot
Kui sa ei soovi uudiskirju edaspidi saada, siis kliki siia