Copy
 
Loov Euroopa
Septembrikuu uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
Tule ja võta osa!
 
Seekordne uudiskiri jõuab Sinuni väikese hilinemisega - ootasime uudiseid septembri viimastel päevadel toimunud programmi liikmesriikide kohtumise tulemusi. Kindel on, et järjest olulisemaks saab koostöö erinevate riikide kultuuriorganisatsioonide vahel - meie teeme selleks ettevalmistusi 6. novembril Artises peetaval konverentsil "Kultuur piirideta maailmas".
Osa saab võtta ka üle-Euroopalisest filmi-teemalisest vikroriinist ning noorte lühifilmide konkursist. Silm tasub peal hoida hangetel  ja uutel taotlusvoorudel.
Tegusat sügist!
Uudised
Kutsume konverentsile „Kultuur piirideta maailmas“
 
Loov Eesti ja Loov Euroopa programmi esindus Eestis kutsuvad 6. novembril kinos Artis (Tallinn, Estonia pst 9, Solarise keskus) peetavale konverentsile „Kultuur piirideta maailmas“. Konverentsiga tähistab Loov Eesti  ühtlasi oma 10. tegutsemisaastat.
Mida on vaja selleks, et jõuda oma kultuuriprojektiga piiri taha? Millised erisused on rahvusvahelise kultuuriprojekti juhtimisel? Millised on  rahvusvahelistumise tegevusmudelid? Kust saada nõu ja teadmisi? Kuulame ekspertide  nõu ja juba rahvusvahelisel turul tegutsevate projektide kogemusi.
Osalemiseks registreeri palun enne 2. novembrit 
Loe lähemalt
Hange: Euroopa kultuuripärandi märgisega tähistatud kohtade võrgustiku loomine ja haldamine
 
Selle konkursikutsega hangitavad tegevused  peaks aitama kaasa Euroopa kultuuripärandi märgise(EHL) meetmete üldistele eesmärkidele, milleks on eelkõige noorte Euroopa kodanike liitu kuuluvuse tunde tugevdamine, Euroopa identiteedi ja Euroopa ajaloo ja kultuuri pärandi säilitamine, samuti riikliku ja piirkondliku mitmekesisuse tunnustamine ning kultuuridevahelise dialoogi tugevdamine.
Loe lähemalt
Kultuuripärandiaasta: üle-eestilised sanditamiskombestiku koolitused üleriigilise mardisandijooksmise ettevalmistuseks
 
Oktoobris toimuvad sanditamiskombestiku koolitused Rakveres, Pärnus, Valgas, Põlvas, Jõgevamaal Sadalas ja mujalgi.
Mardikombestiku koolitusi viivad läbi kogenud praktikud ja pärimuskultuuri õpetajad.
Loe lähemalt
Selgusid MEDIA arendustoetuse tulemused
 
MEDIA alaprogrammis avalikustati kevadise arendustoetuse tähtaegade tulemused.
Paketitoetuse toetusskeemis esitati Eestist 3 taotlust, millest toetus eraldati ühele – selleks on Meteoriit OÜ ja produtsent Aet Laigu. Kolme mängufilmiprojekti arendamiseks eraldati tootjafirmale 148 500 eurot. Meteoriit OÜle on see esmakorde paketitoetus MEDIA programmist, palju õnne!
Näita oma filmialaseid teadmisi ja võida tasuta reis Sevillasse!
 
Käimas on online filmiviktoriin Euroopa filmi teemal, mille peaauhinnaks on reis Euroopa Filmiauhindade Gaalale Adaluusia Pealinna Sevillasse.
Õigete vastuste korral võid võita reisi EFA Gaalale, mis sisaldab pidulikku filmilinastust, glamuurset pidu, erinevaid seltskonnaüritusi ja kaks ööd tasuta majutust Sevillas. See kõik on tasuta!
Oma teadmisi  saab kontrollida siin: www.wealllovestories.efa 
Tähtaeg on 5.11.2018
Käimas on Euroopa Komisjoni algatatud lühifilmide konkurss noortele
 
Euroopa Komisjon on kampaania #EUandME raames välja kuulutanud lühifilmide konkursi, mille võitjad saavad oma filmiideede teostamiseks 7500.- euro suuruse toetuse ning mentoriks silmapaistva Euroopa filmirežissööri.
Loe lähemalt
MEDIA koolitustoetus ja lähenevad tähtajad
 
Kõigile filmitegijatele infoks ja meeldetuletuseks, et Loov Euroopa MEDIA Desk Eesti juurest (Eesti Filmi Instituut, Kinomaja, Uus 3) on MEDIA koolitustel osalemiseks mõeldud stipendiumifond. Kui sa oled osalenud MEDIA koolitusel sel aastal või on see veel plaanis, siis tasub sellest märku anda
Loe lähemalt
Kultuurikoostöö taotlusvoor saab täiendusi
 
27.-28. septembril 2018 toimus Brüsselis Loov Euroopa programmi liikmesriikide kohtumine, mille raames kinnitati, et oktoobri keskel on avanemas uus taotlusvoor kultuuri- ja loomesektori koostööprojektide toetuseks. Oktoobris avatava taotlusvooru eeldatav tähtaeg on detsembri algus. Programmile on lisandumas uusi alaliike.
Loe edasi
Uus ELi auhind: Music Moves Europe Talent Awards
 
Reeperbahni festivalil Hamburgis (Saksamaa) avalikustati uus iga-aastane ELi populaarse ja kaasaegse muusika auhind - "Music Moves Europe Talent Awards", ja tutvustatakse auhinna esimest 24 nominenti.
Loe lähemalt
Kalender
Konverents „Kultuur piirideta maailmas“ 6. novembril
 
Loov Eesti ja Loov Euroopa programmi esindus Eestis kutsuvad 6. novembril kinos Artis (Tallinn, Estonia pst 9, Solarise keskus) peetavale konverentsile „Kultuur piirideta maailmas“. Konverentsiga tähistab Loov Eesti  ühtlasi oma 10. tegutsemisaastat.
Loe lähemalt

Osalemiseks registreeri palun enne 2. novembrit 
 
Automaatse kinolevi taotlusvoor 8. november
 
Automaatse kinolevi uus taotlusvoor on avatud ja tähtajaks 8.11.2018.
Vooru juhised ja taotlusvormid üleval siin.
 
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Loov Eesti, Telliskivi 60a Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -