Copy
 
Loov Euroopa
Augustikuu uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
empty.png
Nii palju küsimusi
 
Kuidas pandeemia meid mõjutab? Kas teine laine tuleb? Kas maailm läheb jälle lahti? Kellega ja kuidas saab koostööd teha? Küsimusi on palju, vastused peavad oma aega ootama. Seniks aga kohaneme tekkinud olukorraga. 
Jagame ka tunnustatud ekspertide arvamusi, milliseks kujuneb kultuuripoliitika pärast kriisi.

Augustikuus jõuab kinno kaks uut Euroopa filmi7. augustil jõuab kinno auhinnatud komöödia “Alice”, mis räägib kaasakiskuva loo pereema Alice’i keerulistest valikutest ja teekonnast “maailma vanima ametini”. Nädal hiljem, 14.08 esilinastub Norra draama “Keelatud armastus”, mille toob maale Estifilm OÜ.
Vaata lähemalt
Uudised
MEDIA toetab Eesti filmiprojekte 350 000 euroga
 
Selgusid käesoleva aasta Loov Euroopa MEDIA alaprogrammi arendustoetuse tulemused projektide pakettide osas. Eestist taotles kolm firmat, toetus eraldati kahele kogusummas 350 000 eurot.
Loe lähemalt
Kinod kui kohaliku kogukonna innovatsioonikeskused – uus tähtaeg 21. august 2020
 
Vooru eesmärk on toetada kultuurikogukondade arengut vähemarenenud piirkondades, mis on seotud kinode, filmivaatamise ja teiste loomesektorite ühendamisega. Eriline tähelepanu on kriisiajast kahjustatud ettevõtmistel ja organisatsioonidel.

Tähtaega lükati edasi ja uus tähtaeg on 21.august 2020 (Preparatory Action “Cinemas as Innovation Hubs for Local Communities”)
Loe lähemalt
POWR Baltic Stories Exchange otsib stsenariste!
 
Tuleval novembril toimub Tallinnas Industry@Tallinna ja Baltic Event’i kaastootmisturu raames POWR – Baltic Stories Exchange stsenaristide töötuba. Töötoal osaleb 6 stsenaristi oma varases staadiumis filmistsenaariumiga, millel puudub veel produtsent.
Kandideerimise tähtaeg: 2. september, 2020.
Loe lähemalt
Avati Loov Euroopa Kultuuri programmist toetust saanute kaasrahastusvoor
 
Taotlusvooru eesmärk on Eesti kultuuri rahvusvahelistumine ja jätkusuutlike väliskontaktide loomine Eesti kultuuriasutuste osalemise kaudu Euroopa Liidu programmi „Loov Euroopa“ kultuuri alaprogrammis.
Taotlusvooru eelarve maht on kuni 46 400 eurot.

Avalduste esitamise tähtaeg on 18. august
Loe lähemalt
Loov Euroopa silmaringi TV pakub tasuta materjale
 
Milliseks kujuneb kultuuripoliitika pärast kriisi? Kogusime kokku Euroopa juhtivate ekspertide arvamused, lisasime uuringuid ja analüüse ning tasuta kättesaadavaid materjale loomevaldkonna turgutamiseks. Saime kokku Loov Euroopa kultuuri silmaringi TV. Tule ja tutvu!
Loe lähemalt
Loomeinimeste liikuvusprojekt I-Portunus oli edukas
 
Loomeinimeste liikuvusprojekt I-Portunus oli edukas ja seda plaanitakse jätkata ka järgmises rahastusvoorus.
Euroopa Komisjon on avaldanud oma raporti „Kunstnikud välismaal: i-Portunus - ELi esimene kultuuri liikuvuskava“. See projekt osutus edukaks nii taotlejate arvu kui ka osalejate tagasiside põhjal.
Loe lähemalt
Euroopa kultuuripärandi auhinnad / Europa Nostra auhinnad 2021 on taotlemiseks avatud!
 
Nüüd on võimalus tunnustada Euroopa kõige inspireerivamaid arhitekte, käsitöölisi, kultuuripärandi eksperte, spetsialiste, vabatahtlikke, avalikke ja eraasutusi ning kohalikke kogukondi nende saavutuste eest! 
Tähtaeg on 1. oktoober 2020.
Loe lähemalt
Vaata, millised on Euroopa loomingulised linnad ja ruumid
 

Loov Euroopa toetatud projekt „Kultuurilised loomingulised ruumid ja linnad“ on viinud läbi huvitava kaardistamise Euroopa kultuuri- ja loomeruumidest. Huvitav kontaktibaas erinevates riikides asuvatest loomekeskustest.
Loe lähemalt

Vaata aruannet

empty.png
Kalender
Kinod kui kohaliku kogukonna innovatsioonikeskused 21. august 2020
 
Vooru eesmärk on toetada kultuurikogukondade arengut vähemarenenud piirkondades, mis on seotud kinode, filmivaatamise ja teiste loomesektorite ühendamisega. Eriline tähelepanu on kriisiajast kahjustatud ettevõtmistel ja organisatsioonidel.

Tähtaega lükati edasi ja uus tähtaeg on 21.august 2020 (Preparatory Action “Cinemas as Innovation Hubs for Local Communities”)
Lisainfo 
 
Automaatse kinolevi taotlusvoor 8. september
 
Taotlusvoor on suunatud filmide rahvusvahelistele müügiagentidele ja levitajatele.
Tähtajad on  8.09 ja 29.10.
Loe lähemalt vooru kohta siit.
 
Kultuuri programmist toetust saanute kaasrahastusvoor 18. august
 
Taotlusvooru eesmärk on eesti kultuuri rahvusvahelistumine ja jätkusuutlike väliskontaktide loomine Eesti kultuuriasutuste osalemise kaudu Euroopa Liidu programmi „Loov Euroopa“ kultuuri alaprogrammis.
Taotlusvooru eelarve maht on kuni 46 400 eurot
Lisainfo
 
Music Moves Europe -jätkusuutliku muusikaökosüsteemi uuenduslik tugisüsteem 15. september
 

Euroopa Komisjon kuulutas välja konkursi "Music Moves Europe -jätkusuutliku muusikaökosüsteemi uuenduslik tugisüsteem eelarvega 2,5 miljonit eurot 
Komisjon valib ühe konsortsiumi, kes töötab välja ja haldab uuenduslikku ja tõhusat toetusskeemi, mis jaotab toetused muusikasektori saajatele, tuginedes vajaduste hindamisele. Komisjon loodab, et konsortsium valitakse 2020. aasta novembriks, et tagada vahendite jõudmine abisaajateni 2021. aastal võimalikult vara.

Lisainfo
 
empty.png
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
MTÜ Loov Eesti, Telliskivi 60a PK 56
10412Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -