Copy
 
Loov Euroopa
Oktoobrikuu uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
empty.png
Viimased taotlusvoorud
 
MEDIA programmis on nüüd selle rahastusperioodi kõik taotlusvoorud avatud, kultuuris ootame iga päev viimast kultuurikoostöö taotlusvooru, korralistest on tulemas veel üks kirjandustõlgete toetamise taotlusvoor. Enne programmi lõppu on plaanis katsetatada veel mitmeid erinevaid piloottaotlusvoore ja viia läbi hankeid. Nendest ja muudest kultuurivaldkonna rahastusvõimalustest räägime 6. novembril infopäeval.  MEDIA uudiseid jagatakse aga 5. novembril peetaval infopäeval.
Olge infot jälgides tähelepanelikud!

Oktoobris jõuab kinodesse kuus MEDIA rahastatud Euroopa filmi


Oktoobris on filmisõpradele vaatamist laialt, sest välja tuleb koguni kuus uut ja head Euroopa filmi. Cannesi kõrvalprogrammist toob A-One-Films Estonia vaatajateni tantsufilmi “Ja siis me tantsisime” ning Sundance’i festivalilt filmi “Päeva magus lõpp”, kus ühe naise kasvamise loo jutustab karismaatiline Poola näitlejanna Krystyna Jandale.
11. oktoobril jõuab kinodesse imeilusate looduskaadritega Rootsi-Gruusia koostööfilm “Kui me hobusevargil käisime”, kus on peaosas paljude lemmik Stellan Skarsgad.
Kuna on koolivaheaja kuu, siis väikestele kinosõpradele linastub kokku koguni kolm filmi: “Pääsuke Manou”, “Perekonnata” ja tuntud lasteraamatute kangelaste uus lugu “Pettson ja Findus. Findus kolib ära”.
Häid kinoelamusi!
Uudised
Bodø saab Euroopa kultuuripealinnaks 2024 väljaspool ELi
 
Bodø, Norra, konkureeris Banja Luka ja Mostariga, et teda soovitataks saada 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks EFTA / EMP riigis, kandidaatriigis või potentsiaalses EL-i kandidaatriigis.
Loe lähemalt
Kõik MEDIA uued taotlusvoorud 2019/2020 on avatud
 
Voorude tähtajad ja lisainfo leiab siit.
AV valdkonna Start-up’ide koolitus Mediatech Sprint kutsub osalema
 
Teist korda toimuv Mediatech Sprint 1-päevane töötuba annab suurepärase võimaluse arendada oma start-up’i, leida lahendusi enda ja teiste iduettevõtete probleemidele.

Töötuba toimub Saksamaal, Potsdamis 18. novembril MEDIA Tech Hub uue meedia ja VR konverentsi raames. Osalejatele on prii sissepääs ka konverentsile.
Loe lähemalt
Kahe EL programmi infopäev – millised toetused sobivad kultuurile, millised kodanikualgatustele
 

Loov Euroopa Kultuur ja Kodanike Euroopa kutsuvad kultuuris tegutsejaid, aktiivseid kodanikke ning ülikoolide esindajaid 6. novembril kell 14-16.30 Arhitektuurikatlasse (Tallinn, Põhja pst 27a), et rääkida rahastusprogrammides pakutavatest võimalustest oma ideede elluviimiseks.

Räägime, mida on oodata veel sel eelarveperioodil (2014-2020) ning heidame pilgu tulevikku.

Osalemiseks on vajalik REGISTREERUMINE
Kohtumiseni infopäeval!
Music Moves Europe talendiauhindadele nomineeritud on teada
 
20. septembril kuulutati Saksamaal Hamburgis Reeperbahni festivalil välja Music Moves Europe Talent Awards 2020 nominendid. Selle iga-aastase ELi populaarse ja nüüdismuusika auhinnaga tähistatakse esilekerkivaid artiste, kes esindavad täna ja homme Euroopalikku muusikat.
Loe lähemalt
Avaldati esimene euroopa-ülene uuring perede omanduses olevate kultuuriväärtuslike majade kohta
 

Euroopa Komisjon esitleb esimest kogu ELi hõlmavat pärandmajade uuringut, mis annab koduomanikele ja kogukondadele ülevaate, kuidas nende eraomandit käsitleda 21. sajandil.

Château de la Ferté-Saint-Aubin, Ledreborgi palee, Pädaste mõis, Elmley mõis… Need on mõned näited kogu Euroopast, mida uuring käsitles
Loe lähemalt.
Selgunud on säästva kultuuriturismi auhinna finalistid
 
European Travel Commission kuulutas välja säästva kultuuriturismi sihtkohtade auhindade 2019 finalistid. Auhinna eesmärk on tugevdada Euroopa kui turismisihtkoha säästvat arengut.
Finalistid valis žürii, kuhu kuulusid ECTNi, Europa Nostra, European travel Commission´i, NECSTouRi ja Euroopa Komisjoni (hariduse ja kultuuri peadirektoraadi) esindajad, 19-st laekunud 55 taotlusest (4 ELi mittekuuluvat).
Loe lähemalt
empty.png
Kalender
AV valdkonna start-up´ide koolitus 18. november
 
Loe lähemalt
 
MEDIA alamprogrammi infopäev 5. november
 
MEDIA alaprogrammi viimaseid uudiseid jagatakse Eesti Filmi Instituudi valdkonna infopäeval, mis toimub 5. novembril kell 15:00 Kinomaja 1. korruse kinosaalis (Uus 3, Tallinn). Täpsem ajakava selgub novembri alguseks.
Loe edasi
 
Taotlusvoor noorte muusikute koolitamise pilootprogrammide loomiseks 31.oktoober
 
Loe lähemalt 
 
Kahe EL programmi infopäev 6. november
 
Rahastusvõimalusi  ja tulevikuplaane tutvustavad Loov Euroopa Kultuur ja Kodanike Euroopa.
Vajalik REGISTREERUMINE
Loe lähemalt
 
empty.png
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Telliskivi 60a PK 56 10412Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -