Loovus päästab maailma – kas oleme valmis?

Kutsume loomemajanduse konverentsile
Maailm astub edasi pikkade sammudega – mis eile oli utoopia, on tänaseks reaalsus: robotid, virtuaal- ja liitreaalsus jpm. Milline roll on sellises maailmas loovusel ja loomemajandusel? Mida saame ise edukamaks olemiseks ära teha? Milliseid samme oleme ise juba astunud?

Tuleme 29. augustil Arvo Pärdi keskuses kokku ja peame aru konverentsil "Loovus päästab maailma - kas oleme valmis?".

NB! Viimased vabad kohad! Registreerumine on avatud 24. augustini või kuniks kohti jätkub.
KINDLUSTA KOHT – PANE ENNAST KIRJA
Ülevaate loomemajanduse arengutest maailmas annab rahvusvaheliselt tunnustatud loomemajanduse ekspert John Newbigin Suurbritanniast. Loomemajanduse ja tehnoloogia kokkupuutepunkte analüüsib visionäär, investor, koolitaja ja mentor Yrjö Ojasaar ning sellest, milline on meie loomemajanduse valdkondi toetavate tugistruktuuride hetkeolukord ja arenguperspektiivid, räägib rahvusvaheliselt tuntud kultuuripoliitika ja loomemajanduse strateegiate ekspert Ragnar Siil. Koos valdkondlike arenduskeskuste juhtidega arutletakse, mida saaks teha, et loovusel oleks parem kasvupinnas. 

Loovuse ja loomemajanduse rollist tuleb juttu ka kohalikus võtmes – räägime sellest, kuidas loomemajandus saab aidata võidelda ääremaastumise vastu. Põllumajandus ei vaja enam sama palju tööjõudu kui paarkümmend aastat tagasi, kuid inimesed ja nende kodud on ju maapiirkondades endiselt. Millised on nende võimalused endale elatist teenida? Ettevõtjad jagavad oma kogemusi, kuidas neil on õnnestunud oma loometoodetega jõuda välisturgudele.

TUTVU KONVERENTSI KAVAGA
John Newbigin on rahvusvaheliselt tunnustatud loomemajanduse ekspert. Tal on valdkonnas laialdane kogemus, mille hulka kuulub Creative England Ltd asutaja ja esimees ning Battersea kunstikeskuse ja Whitechapeli galerii usaldusisik. Ta on Hongkongi ülikooli auprofessor ja Londoni kultuurisaadik. 
Oma varasemas tööelus on John Newbigin olnud Channel 4 Television’i ärisuhte juht, kultuuri-, meedia- ja spordiosakonna eriesindaja ning opositsiooni juhi poliitika nõunik. Ta on lõpetanud Cambridge’i Ülikooli.
Yrjö Ojasaar on visionäär, investor, koolitaja ja mentor. Ta on nõustanud riskikapitali kaasrahastamist firmadele nagu Fortumo, Pipedrive, Tahe Outdoors ja teised. Yrjö on olnud ka kahe tehnoloogiaettevõtte Publification (UK) ja Braggone (FIN) tegevjuht. Yrjo on erinevate rahvusvaheliste kiirendite ja inkubaatorite koolitaja ning juhendaja, sealhulgas Euroopa Innovatsiooniakadeemia (FRA), 3TF (IRQ) ja Startup Wiseguys (EST).
Yrjö tegutseb mitmete organisatsioonide, sealhulgas Prototroni, Eesti Teenusmajanduskoja ja Majandusministeeriumi innovatsiooninõukogu juures. Ta on õppejõud EBSis, Tartu Ülikoolis ja Tallinna Tehnikaülikoolis. Yrjö on lõpetanud B.A. Virginia ülikool, cum laude ja J.D., Minnesota ülikool, cum laude.
Ragnar Siil on rahvusvaheliselt tuntud kultuuripoliitika ja loomemajanduse strateegiate ekspert. Ragnar on läbi viinud projekte ja koolitusi, pidanud kõnesid ning nõustanud valitsusi ja kultuuritegelasi rohkem kui 30 riigis üle maailma. Ragnaril on Euroopa tasandil laialdased kogemused.
Ta on olnud ELi loomemajanduse eksperdirühma juht, Euroopa Loomemajanduse Allianssi liige, kes esindab Eestit UNESCO 2005. aasta konventsioonis ning nõustab mitut Euroopa linnade pealinna kandidaatriiki. 2016-2018 töötas Ragnar kultuuri- ja loomemajanduse eksperdina ELi-idapartnerluse kultuuri ja loovuse programmis, nõustades valitsusi, kultuuriettevõtjaid ja teisi sidusrühmi Ukrainast, Gruusiast, Moldovast, Armeeniast, Aserbaidžaanist ja Valgevenest.
TUTVU KONVERENTSI KAVA JA KÕIKIDE ESINEJATEGA

Konverentsi toetab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondist loomemajanduse arendamise meetmest ja Briti Nõukogu.

          

Jaga üritust Facebookis Jaga üritust Facebookis
Tweedi sündmust Tweedi sündmust
Saada kutse sõbrale Saada kutse sõbrale
Facebook
Twitter
Link
Website
Copyright © 2019 Loov Eesti, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.