Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
www.looveesti.ee
Loovusest on saamas meie majanduse keskne osa
 
Üha enam väärtustatakse maailmas loovust ja selle rolli majanduses. Kui teistel elualadel võtavad peagi robotid töö üle, siis loomemajanduses tegutsevatel inimestel seda karta pole vaja.

Käed rüpes aga istuda ei saa, sest üheks suurimaks probleemiks on aina enam hoogu koguv linnastumine. Kuidas võidelda ääremaastumise vastu ja milline osa on selles loovusel? Kas taolisest võitlusest on võimalik üldse edukalt väljuda? Oma kogemustele tuginedes võime öelda, et nutikas jääb maal ellu ja leiab viise, kuidas elu maal elavdada.

Sellest uudiskirjast saadki teada, milline on meie kogemus ääremaastumise vastu võitlemisel ja mida arvasid eksperdid augusti lõpus toimunud loomemajanduse konverentsil "Loovus päästab maailma – kas oleme vamis".

Toredat lugemist!
Uudised
Loovusest on saamas meie majanduse keskne osa


 
”Maailmas, kus kultuuri nähakse millegi pehmena, hindavad ka kõige autoritaarsemad riigijuhid loomemajandust. See on meile, kes me tegutseme kultuuris, oluline teada, sest see aitab meil otsuseid teha,” sõnas rahvusvaheliselt tunnustatud loomemajanduse ekspert John Newbigin 29. augustil Arvo Pärdi Keskuses toimunud loomemajanduse konverentsi avaettekandes.
 
Loe edasi
Nutikas jääb maal ellu. Kuidas ergutada loomeettevõtlust maapiirkondades: programmi Loov Eesti+Maa kogemus
 
Kuidas mõjutavad kultuur ja loomemajandus meie elu? See küsimus on veel selge vastuseta – loomesektori mõju on sageli varjatud. Küll aga tajume seda, kui mõtleme, kus me tahaksime elada, millises keskkonnas, mida on sel meile pakkuda ja kas meil on seal midagi teha. Kui maal põllumajandusega ei tegele, kuidas seal siis endale elatist teenida ja töökohti luua? Kuidas meelitada turiste Eestimaa kaugematesse paikadesse?
 
Loe edasi
Millise loomemajanduse strateegiaga saame tulevikule vastu minna?
 
Konverentsi loomemajanduse paneelis toodi välja praegune probleem, kus toetuste saamiseks konkureerivad arenduskeskused nii omavahel kui ka oma oma kasvandikega. Tulevikku vaadates võiksid valdkondlikud arenduskeskused olla riigile partneriks ja oma valdkonna rahasid ise jagada, sest on oluline, et valdkond oleks koos ja ei killustuks.
 
Loe edasi
Loomemajanduse potentsiaal. Näiteid kodust ja kaugemalt
 
„Ajalooliselt on loomeinimesed alati sõltunud rikastest, kes annavad neile raha. See on muutunud. Enam ei pea keegi ootama raha valitsuselt või mõnelt rikkurilt,“ rääkis visionäär, investor, koolitaja ja mentor Yrjö Ojasaar. 

Ärisse sisenemine pole kunagi olnud nii odav ja võimalusterohke. Võrreldes loomemajandust mõne teise tööstusharuga, võib välja tuua, et näiteks Ameerika Ühendriikides moodustub loomemajandus tervelt 4,3% SKPst, kuid põllumajandus kõigest 1,7%.

 
Loe edasi
Enesepeegelduse ja tulevikku vaatamise hetk – olukorrast Eesti loomemajanduses
 
"Eestil läheb loomemejanduses väga hästi. Endiselt vaatab suur osa riike Euroopast meile alt üles. Väga paljud Euroopa riigid unistavad sellisest ökosüsteemis ja paljud kopeerivad meie struktuure,” rääkis konverentsil loomemajanduse ekspert Ragnar Siil ja tõi näiteks Malta, mille valitsus on investeerinud väga palju selleks, et üles ehitada sarnane süsteem.
 
Loe edasi
“Disainiöö 2019: Networking Night”
 
Ettevalmistused Disainiöö raames on täiel tuuril ja ootusärevus tänavuse aasta ürituse eel on meeletu! Seda põhjusel, et nädal on suunatud taaskasutusele ja selle integreerimisele moemaailmas.

Üritus leiab aset 19. septembril algusega kell 17:30 Lessneri saalis Valukojas (Peetri 10, Tallinn). Üritus on tasuta!
 
Loe edasi
Alanud on kandideerimine Eesti Disainikeskuse Disainiturule
 
Kümnes Eesti Disainikeskuse jõulueelne Disainiturg leiab aset 15. detsembril 2019, ajavahemikus kell 11:00 – 18:00, Kultuurikatlas (Põhja pst 27a, Tallinn). 

Kultuurikatel võimaldab turule mahutada kuni 100 disaineriterinevatest valdkondadest.

Oma soovist turul osaleda täida ankeet hiljemalt 23. septembriks 2019.

 
Loe edasi
Station Narva & OBJEKT ettevõtluspäev “Produtsentide turg”
 
Tänavusel Station Narva festivali ettevõtluspäeva raames, mis toimub loomeinkubaatoris OBJEKT 20. septembril, keskendutakse produtsentide ja juhtide üha keerukamatele rollidele loomemajanduses. Ühendades kunsti ja meedia loomemajandussektorid tehnoloogia ja kogukonna loomisega, on ettevõtluspäeva eesmärk tugevdada kohalikke ja piirkondlikke pädevusi ning luua koostöö- ja ettevõtlusplatvorm Euroopa, Venemaa ja Ameerika ettevõtetele.
 
Loe edasi
Veel uudiseid:
Tartu Loomemajanduskeskuse äriplaanide koolitus alustab
 
Sündmused
 
20
september 2019
 
     
  Soome-ugri lähenemine jätkusuutlikule eluviisile  
     
 
 
20
september 2019
 
     
  Station Narva & OBJEKT ettevõtluspäev  
     
 
 
25
september 2019
 
     
  Disainmõtlemise konverentsi praktikumid  
     
 
 
26
september 2019
 
     
  Disainmõtlemise konverents  
     
 
Vaata kõiki sündmusi
Toetused
 
Põhjamaade Organisatsioonide mobiilsusprogramm NOIM
 
Võimalus saada toetust külastuste, koostöövõrkude kohtumiste ja konverentsidel osalemise jaoks. Toetus on mõeldud ametnikele, MTÜde esindajatele Eestist (grupid) ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu (PMN) allasutuste ja koostööorganisatsioonide esindajatele. Tähtaeg: aastaringselt taotluse alusel.​
 
Loe edasi
 
 
 
Põhja- ja Baltimaade kultuuri mobiilsusprogramm
 
Võimalus saada reisitoetust, koostöövõrkude toetust (lühike ja pikk) ja loomeresidentuuride toetust. Toetus on mõeldud professionaalsetele loomeisikutele ja kuni kuueliikmelistele loomekollektiividele. Tähtaeg 21. oktoober 2019.
 
Loe edasi
 
 
 
Kultuuri- ja kunstiprogramm
 
Kunstnikutel, kultuuritegelastel ja kunsti- ning kultuuriasutustel on võimalus saada toetust tootmispõhiseks tegevuseks ja tulemuste esitlemiseks. Tähtaeg 19. september 2019.
 
Loe edasi
 
 
Soovita uudiskirja oma sõbrale
Jaga meiega oma uudiseid, sündmusi või niisama huvitavat infot
Kui sa ei soovi uudiskirju edaspidi saada, siis kliki siia