Copy
 
Loov Euroopa
Veebruarikuu uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
On põhjust uhke olla!
 
Loov Euroopa programmist toetatud filmid koguvad tunnustust  nii siin Eestis kui ka rahvusvahelistel festivalidel. Ka kultuuri alamprogramm on meie riigi suurust arvestade olnud edukas - paljud organisatsioonid on saanud Loov Euroopa toel oma projekte ellu viia, suhelda teiste riikide sarnaste organisatsioonidega ning avardada oma maailmapilti. Jätkuvalt saab kaasa lüüa Euroopa filmivõistlusel ning mis kõige tähtsam, kaasa rääkida kogu Loov Euroopa programmi paremaks muutmisel. Seda võimalust ei saa mööda lasta!
Uudised
Avatud konsultatsioon Loov Euroopa programmi parendamiseks
 
Euroopa Komisjon ootab huvigruppidelt ettepanekuid, kuidas Loov Euroopa programmi paremaks muuta. Ettepanekuid programmi toimimise, efektiivsuse jm kohta saab esitada   23. jaanuarist kuni 16. aprillini.

Loe lähemalt
European Film Challenge uus etapp
 

Alanud on filmivõistluse European Film Challenge uus etapp. See on igale filmisõbrale hea võimalus võtta vastu väljakutse ning võita reis maailma ühele suurimale ja kõige prestiižsemale filmifestivalile, mis toimub maikuus Prantsusmaal Cannes’is.

Võistlus kestab kuni 11. aprillini. Igal osalejal, kes on selleks ajaks vaadanud ära 10 Euroopa filmi, on võimalus võita reis Cannes’i filmifestivalile.


Loe lähemalt
MEDIA toetatud filmide edu Berliinis
 
Viis Loov Euroopa MEDIA programmist toetatud filmi võitsid 67. Rahvusvahelisel Berliini Filmifestivalil Kuldkaru ja Hõbekarud. Kokku võitis 10 programmist kaasrahastatud filmi Berlinalel 14 auhinda.
Loe lähemalt
Culture Agora on kultuuriorganisatsioonide online kohtumispaik
 

Culture Agora on hõlpsalt kasutatav online kultuuriorganisatsioonide ja kultuurihuviliste kohtumispaik.

See kõigile ligipääsetav wiki platvorm lihtsustab kultuuri on-line sisu kättesaadavust ja on kultuuriprofessionaalidele heaks töövahendiks neid huvitava sisu leidmisel.


Loe lähemalt
Loov Euroopa kultuuri alamprogramm on Eestisse toonud üle 700 000 euro
 
Eesti organisatsioonid on kolme aasta jooksul Loov Euroopa kultuuri alamprogrammist saanud oma projektide elluviimiseks 734 405,69 eurot. Kokku on finantseeritud 16 projekti.
Loe lähemalt
Kirjandustõlgete taotlusvoor kuulutatakse välja märtsis
 
Sel aastal kuulutatakse välja ainult 2-aastased kirjandustõlgete projektid (toetussumma max 100 000 eurot). Järgmisel aastal plaanitakse jälle välja kuulutada ka raamlepinguga (100 000 eurot aastas), seekord 3-aastase toetuse taotlusvoor.
Kirjandustõlgete taotlusvooru plaanitakse välja kuulutada märtsi keskel ja tähtaeg on praegu planeeritud 17. maiks ning tulemused teatavaks teha augusti lõpuks.
Loe lähemalt
Kalender
Filmivõistlus #euFilmContest – osalemise tähtaeg 17. märts
 
Osalejatel tuleb ära tunda 24 MEDIA programmist toetust saanud audiovisuaalteost ning vastata ühele lisaküsimusele, mille abil selgitatakse välja 10 kõige edukamat. Need kümne osalejat võidavad kõik-hinnas reisi 70. Cannesi Filmifestivalile, mis toimub tänavu maikuus.

Loe lähemalt
 
MEDIA filmihariduse projektid – vooru tähtaeg 2. märts
 
Toetust saab taotleda projektidele, mis tegelevad publiku harimisega, et tõsta huvi ja ligipääsu Euroopa audiovisuaalteostele, seda just läbi filmihariduse projektide ja eriti kasutades digitehnoloogiaid.

Loe lähemalt
 
MEDIA videomängud – vooru tähtaeg 2. märts
 
Voor on suunatud Euroopa videomängude tootjatele, kes on ettevõttena tegutsenud vähemalt 12 kuud ning omavad varasemat videomängude tootmise kogemust. Videomängudel peab olema narratiivne lugu ja piirideülese kommertslevi potentsiaal.

Loe lähemalt
 
Platvormide taotlusvooru tähtaeg 6. aprill
 
Euroopa platvormi all mõeldakse koostööformaati, mis on üleeuroopalise suunitlusega, ning edendab kultuuri- ja loovsektoris tegutsejate riikidevahelist liikuvust ja kultuuriteoste levitamist.
Loe lähemalt
 
Järgmine kultuurikoostöö toetamise taotlusvoor nihkub
 
Tavapäraselt oktoobris väljakuulutatud kultuurikoostöö taotlusvoor nihkub sel aastal. Loodetavasti kuulutatakse taotlusvoor detsembris.

Loe lähemalt
 
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Loov Eesti, Veerenni 24C 10135 Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -