Copy
 
Loov Euroopa
Aprillikuu uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
Kaasa oma publikut, tunne ja usalda teda!
 
Kõik konverentsi Sihtrühm:publik osalejad olid ühel meelel, et publiku kaasamine oma tegemistesse toob ainult kasu.  Eriti kasulik on, kui saad pakkuda oma kunsti lausa üle riigipiiride. Internet pakub siis häid võimalusi. 
Loov Euroopa  Kultuuri alamprogrammis on platvormidel ja võrgustikel sel aastal viimased taotlusvoorud üldse, samuti kirjandustõlgete raamlepingute. Koostööprojektide ja kirjandustõlgete 2-aastaste projektide taotlusvoorud jätkuvad regulaarselt kuni aastani 2020.
Hoogsalt on käima läinud partnerite otsing sügiseseks kultuurikoostöö taotlusvooruks, tasub silma peal hoida, seal on huvitavaid projekte. 
Uudised
Konverents Sihtrühm:publik – Publik tahab aktiivselt osaleda, mitte ainult tarbida
 
Miks on publik oluline? Kuidas toimub kunsti turundamine? Kes peaks valima filme kino programmi?  Konverentsil Sihtrühm:publik arutati erinevaid publiku kaasamise ja kultuuriturunduse aspekte. Toome siinkohal teieni lühikokkuvõtte räägitust.
Vaata ka pildigaleriid SIIT

Loe lähemalt
Paavo Matsin võitis Euroopa Liidu kirjandusauhinna
 
Euroopa kirjandusauhinna (EUPL) eesmärk on Euroopa tänapäevase kirjanduse tõstmine tähelepanu keskmesse ning kirjandusteoste leviku tõhustamine. Auhinnatud teosed jõuavad laiema rahvusvahelise publikuni ning nende tõlkimist toetatakse Loov Euroopa kirjandustõlgete toetusskeemis lisapunktide andmisega.  Lisaks tutvustatakse võitnud autorite teoseid Londoni, Frankfurti ja Pariisi raamatumessidel. Eestist pälvis sel aastal auhinna Paavo Matsin.
Loe lähemalt

 
“Eia jõulud Tondikakul” sai MEDIA toetuse
 
Anu Auna uus koguperefilm “Eia jõulud Tondikakul”, mis valiti märtsi lõpus üheks Eesti Vabariik 100 filmikonkursi finalistiks, sai 8. aprillil toetust ka Loov Euroopa MEDIA programmist. Filmiprojekt sai üksikprojektide arendustoetuse voorust 30 000 euroga. 
Loe lähemalt
Kaks rahvusvahelist etenduskunstide projekti otsivad artiste
 
 “Interkunst e.V”   Berliinis ja  “Grodzka Gate ‐ NN Theatre” Centre Lublinis (Poolas)  pakuvad etenduskunstnikele huvitavaid võimalusi. Mõlemad organisatsioonid otsivad oma projektidesse näitlejaid, tsirkuseartiste, tantsijaid ja muusikuid.
Projektid on rahvusvahelised ja interdistsiplinaarsed ning pakuvad kõrgetasemelisi enesetäiendusvõimalusi nii lavastuse kui ka töötubade kaudu.
Loe lähemalt
Kalender
Pagulaste integratsiooniprojektid, tähtaeg 28. aprill
 
Vooru eesmärk on toetada kultuuri, audiovisuaal ja sektoriteüleseid projekte, mis püüavad kaasa aidata pagulaste integreerumisele Euroopa kogukondades. Projektid peaksid rõhutama järgmiseid väärtuseid: mitmekesisuse austamine ja mõistmine, demokraatia väärtused, kodanikuühiskond, kultuuridevaheline dialoog, tolerantsus ja teiste kultuuride austus.
Loe edasi
 
MEDIA üksikprojektide arendus – taotlusvooru tähtaeg 21.aprill
 
Üks alaprogrammi MEDIA prioriteete audiovisuaalsektori tugevdamisel on suurendada AV-sektori firmade suutlikkust arendada Euroopa audiovisuaalteoseid, millel oleks tugev potentsiaal levida nii Euroopas kui ka kaugemal, ning soodustada Euroopa ja rahvusvahelist kaastootmist.
Loe edasi
 
 
MEDIA filmifestivalid – toetuse taotlemise tähtaeg 28.aprill
 
MEDIA alaprogrammi raames toetatakse järgmisi meetmeid:

algatused, millega tutvustatakse ja edendatakse Euroopa audiovisuaalteoste mitmekesisust;
tegevused, mille eesmärk on suurendada vaatajaskonna teadmisi ja huvi Euroopa audiovisuaalteoste vastu.
Loe edasi
 
MEDIA koolitustele registreerumine
 
Vaata, milliste MEDIA programmist toetatud koolituste registreerimistähtajad on lähenemas:
Loe edasi
 
Kirjandustõlgete taotlusvooru tähtaeg 27. aprill
 
Meetme eesmärgiks on teha Euroopa väiksemates keeltes ilmunud kirjandus kättesaadavaks üle Euroopa. Eelistatud on auhinna võitnud teosed.
Loe edasi
 
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Loov Eesti, Veerenni 24C 10135 Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -