Copy
 
Loov Euroopa
Märtsikuu uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
Kuidas Loov Euroopa programmil läheb?
 
2017. aasta tähistab Loov Euroopa programmi vahe-etappi. On aeg analüüsida, kuidas programm toimib, mida võiks paremini teha ja mis suunas edasi minna. Tagasisidet saavad anda kõik huvilised. Kevadised taotlusvoorud on veel avatud – taotlusi saab esitada mitmesse MEDIA vooru, samuti Kultuuri alaprogrammi platvormide meetmesse. Filmisõprade rõõmuks kestab veel filmide vaatamise võistlus #EuropeanFilmChallenge, mille auhinnaks on reis Cannes’i Filmifestivalile. Head loosiõnne! 
Uudised
Euroopa Liit tähistab 60. sünnipäeva
 
Tähistamaks Euroopa Liidule aluse pannud Rooma lepingute aastapäeva, jagame teiega kokkuvõtlikku videot, mis teeb ülevaate aastatest 1957-2017. See on 60 aastat rahu, demokraatiat ja solidaarsust. Palju õnne, Euroopa Liit!
Loe lähemalt
Anna tagasisidet Loov Euroopa programmi kohta
 
Euroopa Komisjon ootab kultuurisektorilt ettepanekuid, kuidas Loov Euroopa programmi paremaks muuta. Ettepanekuid programmi toimimise, efektiivsuse jm kohta saab esitada kuni 16. aprillini.
Vastuseid kasutatakse käimasoleva programmi vahehindamiseks, parenduste tegemiseks ja uue programmi planeerimisel.
Loe lähemalt
 
Uus Eesti film otsib lapsnäitlejaid
 
Tähelepanu kõik poisid ja tüdrukud, kel vanust 8 – 11 aastat. Kui teie unistus on saada filminäitlejaks siis siin on see võimalus! Lastefilm "Eia jõulud Tondikakul" otsib näitlejaid, kes mängivad filmis peategelasi Eiat ja Atsi ning nende sõpru!
Castingud toimuvad aprillis kümnes linnas üle Eesti.
"Eia jõulud Tondikakul" on seiklusrikas laste jõulufilm 10-aastasest Eiast, kelle plaanid võtavad ootamatu pöörde, kui linnatüdruk viiakse vaheajaks ürgse loodusega salapärasesse Lõuna-Eesti tallu.
Registreeruda saab SIIN.
 
#EuropeanFilmChallenge võistlus kestab
 
Veel jõuad! Võta vastu väljakutse ning võid võita reisi maailma ühele suurimale filmifestivalile.
Võistlus kestab kuni 11. aprillini. Igal osalejal, kes on selleks ajaks vaadanud ära 10 Euroopa filmi, on võimalus võita reis Cannes’i filmifestivalile, mis tänavu maikuus saab juba 70-aastaseks. 
Loe lähemalt
Euroopa Filmifoorum Vilnius
 
6. aprillil kogunevad Euroopa filmitegijad Leetu, kus toimub Vilniuse Rahvusvahelise Filmifestivali konverentsi Meeting Point Vilnius raames järjekordne Euroopa Filmifoorum. Vilniuse Filmifoorum keskendub kolmele suuremale teemale: publiku kaasamine, Euroopa väikeriikide filmitööstused ja filmitegijate uus põlvkond.
Loe lähemalt
 
Euroopa kultuuripärandi kongress tulekul
 
11.-15. maini Soomes, Turkus peetav Euroopa kultuuripärandi kongress  toob kokku  Euroopa pärandivaldkonna professionaalid, et viie päeva jooksul arutleda kultuuripärandi probleemistiku üle.
Loe lähemalt
Anna ohustatud kultuuripärandist teada
 
Kogu Euroopas leidub  ajaloolisi monumente, arheoloogilisi leiukohti, pühapaiku, tööstuskomplekse, ajaloolisi parke jms, mis on hävimisohus.
Anna sellisest  kultuuripärandist teada, et leida 7 Euroopa kõige ohustatumat pärandiobjekti.
Loe lähemalt
Euroopa Liidu kirjandusauhinnad antakse üle mais
 
Tibor Navracsics, Euroopa Liidu Hariduse- , Kultuuri-, Noorsootöö-  Spordivolinik, annab 12 Euroopa Liidu kirjandusauhinna võitnud autorile  auhinna üle  23. mail Brüsselis.
Loe lähemalt
Loov Euroopa Kultuuril on uus taotluste ekspert
 
Alates 1. märtsist töötab Eesti Loov Euroopa Kultuuri taotluste eksperdina Grete Kodi.
Alates 2007. aastast on Grete töötanud Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduses, kus tema põhiülesannete hulka kuulub loomemajanduse valdkonna sidemete ja võrgustike loomine poliitikute, riigiametnike, ettevõtete, Balti- ja Põhjamaade kohalike ning rahvusvaheliste organisatsioonide vahel.
Loe lähemalt
Arva ka: Kuidas ühisrahastust kultuuriorganisatsioonidele kasulikumaks muuta
 
Kuigi ühisrahastusega on kaasatud miljardeid, pole kultuuri- ja loomesektori organisatsioonid siiski seda rahastusvahendit veel täiel määral kasutanud. Kuidas Euroopa poliitikakujundajad ja avaliku sektori töötajad saaksid ühisrahastust kättesaadavamaks muuta?
Loe lähemalt
Creative Tracks/Roberto Cimetta Fund avab kultuuri ja loomeettevõtjate ülemaailmseks koostööks mobiilsusfondi
 
Roberto Cimetta Fund kuulutas Creative Tracks võrgustiku raames välja taotlusvooru reistoetuste saamiseks. Voor on avatud 7. märts - 7. aprill.
Loe lähemalt
Kalender
Loov Euroopa konsultatsioon - lõpptähtaeg 16. aprill
 
Euroopa Komisjon ootab huvigruppidelt ettepanekuid, kuidas Loov Euroopa programmi paremaks muuta. Ettepanekuid programmi toimimise, efektiivsuse, positiivsete aspektide ja ka puuduste kohta saab esitada kuni 16. aprillini.
Loe lähemalt
 
MEDIA online levi - vooru tähtaeg 6. aprill
 
Euroopa päritolu audiovisuaalteoste veebis tutvustamine.
Vooru eesmärk on Euroopa filmide piirideülese ringluse soodustamine muudel platvormidel kui traditsiooniline kino. Uute ärimudelite leidmise soodustamiseks oodatakse ka uute levimudelitega katsetamist.
Loe lähemalt
 
MEDIA üksikprojektide arendus - vooru tähtaeg 20. aprill
 
Filmiprojekti arendustoetus on mõeldud mängu-, dokumentaal- ja animafilmide arendamiseks. Teosed võivad olla mõeldud nii kino- kui ka telelevisse, samuti digitaalsetel platvormidel esitlemiseks.
Loe lähemalt
 
Platvormide taotlusvooru tähtaega pikendati 27. aprillini
 
Euroopa platvormide taotlusvooru tähtaega on pikendatud kuni 27. aprilli kella 12ni Brüsseli aja järgi.
Loe edasi
 
Kultuuriministeerium ootab 24. aprillini ettepanekuid riigi kultuuristipendiumidele
 
Kultuuriministeerium ootab ettepanekuid riigi kultuuristipendiumide määramiseks. Stipendium toetab õpinguid välisriigis ning olulisi kultuuriprojekte ja loomingulisi tellimusi.
Avaldused peavad olema laekunud 24. aprilliks 2017 digitaalselt allkirjastatuna aadressile preemia@kul.ee või postiaadressil Kultuuriministeerium, Suur-Karja 23, 15076 Tallinn.
Loe edasi
 
N.I.C.E. Award – Euroopa Kultuuri ja loomemajanduse innovatsiooniauhind ootab kandideerima
 
Igal aastal väljaantavat N.I.C.E auhinda finantseerib North Rhine-Westphalia Majanduse, Energia ja Tööstuse Ministeerium ning selle eesmärk on ergutada innovatsiooni kultuuri- ja loomesektoris, eriti sellist, mis mõjutab laiemalt majandust ja ühiskonda. Võitjad valib välja sõltumatu žürii.Tähtaeg 30. aprill.
Loe edasi
 
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Loov Eesti, Veerenni 24C 10135 Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -