Copy
 
Loov Euroopa
Jaanuarikuu uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
Head kultuuripärandi aastat!
 
2018. aastal pööravad kõik Euroopa riigid oma tähelepanu kultuuripärandile – algab Euroopa kultuuripärandiaasta. See on suurepärane võimalus tõsta esile meie rikkalik kultuuripärand viisil, mis innustaks just noori ainelist kultuuripärandit väärtustama ja vaimset kultuuripärandit edasi kandma. Ka selle aasta taotlusvoorudes pööratakse suuremat tähelepanu kultuuripärandi väärtustamisele ning aasta jooksul kuuleme senisest rohkem just selle valdkonna uudiseid.
Möödunud aasta oli Eesti organisatsioonidele Loov Euroopa programmidest taotlemisel eriti edukas. Nii MEDIA kui ka kultuuriprojektid said oma ideedele märkimiväärselt toetust. Tulekul on aga uued taotlusvoorud. Edu taotlemisel! 
Uudised
Euroopa Liidu toetusprogrammid jagasid infot
 
Aasta teisel nädalal Tallinnas ja Tartus toimunud hommikukohvidel said huvilised kuulda Kodanike Euroopa, Erasmus+: Euroopa Noored ja Loov Euroopa KULTUUR programmidest. Kasulikke soovitusi jagasid ja rahvusvahelist koostööd tegema inspireerisid edukad projektide eestvedajad ja partnerid.

Vaata esitlusi ja loe lähemalt
Avalikud konsultatsioonid ELi fondide kohta väärtuste ja liikuvuse valdkonnas
 
2018. aastal esitab Euroopa komisjon põhjalikud ettepanekud järgmise põlvkonna finantsprogrammide kohta, mis hakkaks kehtima peale 2020. aastat See avalik arutelu on protsessi lahutamatu osa ja selle eesmärk on koguda kõigi huvitatud osapoolte seisukohti. Pane ka oma arvamus teele!

Loe lähemalt
Mullu tuli MEDIA toetusi Eestisse kokku 421 504 eurot
 
Selgunud on möödunud aasta MEDIA alaprogrammi toetussummad Eestile, mis on 421 504 eurot. Vaata, kuidas summad toetusskeemide kaupa jagunevad 
European Film Challenge kestab veel kuni 31. jaanuarini
 
Kui sind huvitavad filmid ja tahad reisida Berliini Filmifestivalile, siis peaksid osa võtma European Film Challenge konkursist.
Loe lähemalt

Loov Euroopa kultuuri alamprogramm tõi Eestisse 305 475 eurot
 
Möödunud aastal said Eesti organisatsioonid Loov Euroopa Kultuuri alamprogrammist toetust kokku 305,475.13 €. 
Väiksemahuliste kultuurikoostööprojektide taotlusvooru esitati juhtpartnerina kolm taotlust, neist edukas oli üks, mis sai 200 000 eurot.
Loe lähemalt
Otsitakse reisihimulist eurooplast
 
Kas sulle meeldib reisida, uued seiklused ja kohtumised huvitavate inimestega huvitavates kohtades ning oskad seda kõike ka kaamera või telefoniga üles võtta? 📸📽️🎬

Kui vastasid “jah”, siis siin on projekt just sulle!
Loe lähemalt
Euroopa haridusprogrammi Erasmus+ taotlusvoorud lähenevad
 
Euroopa kultuuripärandi aastal on Erasmus+ programmi fookuses projektid, mis seovad omavahel hariduse, kultuuri ja ajaloo. 2018. aastal on erilise tähelepanu all tegevused, mille kaudu nii lastele kui täiskasvanutele tutvustatakse Euroopa rikkalikku kultuuripärandit ning õpetatakse sellega seotud uusi oskusi. Teretulnud on koostöö õppeasutuste ja kultuuriorganisatsioonide vahel.
Loe lähemalt
Kalender
MEDIA paketitoetuste tähtaeg 6. veebruar
 
Hetkel on taotlusvoorud avatud pea kõigis MEDIA alaprogrammi toetusskeemides. Kokku on avatud üheksa erinevat taotlusvooru. Lähenevad ka juba esimesed tähtajad
Loe lähemalt
 
MEDIA filmiturgude toetuse tähtaeg 15. veebruar
 
Hetkel on taotlusvoorud avatud pea kõigis MEDIA alaprogrammi toetusskeemides. Kokku on avatud üheksa erinevat taotlusvooru. Lähenevad ka juba esimesed tähtajad
Loe lähemalt
 
Tulekul on Põhjamaade infopäevad Narvas, Võrus ja Pärnus
 
Infopäevad toimuvad:

19. jaanuaril kell 12.00-14.00 Narvas, TÜ Narva kolledžis (Raekoja plats 2),
6. veebruaril 12.30-15.00 Võrus, kultuurimajas Kannel (Liiva 13) ning
7. veebruaril kell 13.00-15.00 Pärnus, Pärnu Keskraamatukogus (Akadeemia 3).

Loe lähemalt 
 
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Loov Eesti, Põhja pst 27a, Tallinn 10415
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -