Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
www.looveesti.ee
Üksteist toetades ja kuulates jõuab kiiremini kaugemale
 
Loomemajanduse valdkond kogub peale pikka päikselist suve taas tuure. Alustame loomeettevõtjate poolt hinnatud toote- ja teenusearendusprogrammiga PESA 7. hooajaga. Soovime alustavad ettevõtted viia uuele tasemele! Kas tead kedagi, kes võiks abi vajada?

Meie ülimenukaks osutunud arutelu Arvamusfestivalil "Kas surnuks töötamine on paratamatus?" andis tõuke rööprähklemise teemal veel üks üritus korraldada. Sedapuhku toimub täna Tallinna ettevõtluspäeva raames seminar "Loomeettevõtja 100 ametit, toimeta targalt".

Eriti oluline on see teema loomeettevõtjatele, kes tihti peavad ära elamiseks tegelema mitmete erinevate tegevustega, mis suurendab ületöötamise ja läbipõlemise ohtu. Oleme kindlad, et üksteist toetades, inspireerides ja kuulates jõuab kiiremini kaugemale. 
Uudised
Loomeettevõtjate poolt hinnatud toote- ja teenusearendusprogramm PESA ootab liituma nii alustavaid kui ka tegutsevaid ettevõtjaid üle Eesti
 
Eesti esimene peamiselt veebipõhine arendusprogramm PESA ootab nii alustavaid kui ka juba pikemalt tegutsenud ettevõtjaid liituma, et pakkuda tugiteenuseid oma uue toote või teenuse turuletoomiseks ja/või edasiarendamiseks. Virtuaalsesse keskkonda on koondatud kokku info ettevõtlusest, tootearendusest, investeeringutest ja eksportturgudest.​

“Alustame juba 7. hooajaga – oleme nõustanud ja koolitanud erinevaid loomeettevõtjaid nii tootearenduse, turunduse, disaini kui ka äriplaani vallas, ühtekokku 104 tublit ja südikat ettevõtet. Koos professionaalsete koolitajate ning eri valdkondade ekspertidega asutakse ideest vormima läbilöögivõimeline toode või teenus,” rääkis programmi kohta PESA koordinaator Kersti Kilg
 
LIITU SIIN

Loe edasi
Loomemajanduse teeõhtu: mood, stiil ja moetööstus
 
Meil on hea meel teile teatada, et juba 3. oktoobril kell 18.00 toimub Narvas klubis Ro-Ro järgmine Teeõhtu loomingulistele inimestele. Selle õhtu teemaks on mood, stiil ja moetööstus.
 
Loe edasi
Loomeettevõtjad piilusid Norra turu ukse vahelt sisse
 
Eesti loomeettevõtjad käisid oma tooteid ja teenuseid tutvustamas Põhjamaade noori disainereid tutvustava rändmessiga Nordic Buzz, mis toimus sel aastal Norras Oslo Design Fair-l. Messil osalemine on osa Loov Eesti ekspordiprogrammist PESA+.
 
Loe edasi
Loovuse podcast “Sähvatus” | Episood #6 Hannes Saarpuu -Nordica / Renegade Tea Estate
 
Seekord on kuuldeulatuses pikaajalise juhtimiskogemusega, täna kiirelt areneva ja “mitmes mõttes uuendusliku” Nordica juht Hannes Saarpuu. Ta on ühtlasi ka teefarmer,  kes ettevõttega Renegade Tea Estate püüab Gruusia tee uuele elule äratada. Juttu tuleb muudatuste loomisest ja juhtimisest, teistsuguse tegemisest, juhuste ja impulsiivsuse kokkusaamisest.
 
Loe edasi
Loomehäkk täitis Mektory põnevate ideedega​
 
Septembri teine nädalavahetus tõi Baltimaade suurimale loomevaldkonna arendusmaratonile Mektorysse rekordarvu inimesi. TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskusesse tuli 116 edumeelset inimest, kellest moodustus kokku 18 rahvusvahelist meeskonda. Peale ideede esitlemist moodustati tiimid ja alustati tööd sama eesmärgi nimel: arendada oma idee 48-tunni jooksul žüriile esitlemiseks piisavalt küpseks, motivaatoriks läbi aegade suurim auhinnafond.
 
Loe edasi
Kuidas elavdada suurtööstuse kaotanud piirkonda?​
 
1980ndate lõpus sulgesid uksed Saksamaa Ruhri piirkonna peamised suurtööstused – metallitehased, söekaevandused ja õlletootmine. Piirkonda tabas tööpuudus, masendus, inimesed lahkusid. Omavalitsus seisis probleemi ees, et kuidas edasi.

Lahendust hakati otsima kultuurist. Nii riik kui ka piirkonna omavalitsused eraldasid kultuurile märkimisväärseid summasid, suur abi  oli ka 2010. aastal Ruhri Euroopa Kultuuripealinnaks saamisel – piirkonda tuli finantseeringuid ka Euroopa Liidust.

Loov Eesti käis uurimas, kuidas erinevad linnad kultuuri ja loomemajanduse arengule kaasa aitasid.
 
Loe edasi
TÄNA toimub seminar “Loomeettevõtja 100 ametit, toimeta targalt”
 
Tallinna ettevõtluspäeva raames Olümpia Konverentsikeskuse Gamma saalis kell 16.00-17.30 toimub seminar "Loomeettevõtja 100 ametit, toimeta targalt".

Loomevaldkonnas töötavad inimesed peavad oma aega jagama väga mitmete tegevuste vahel. Enamikel kordadel on nad ise nii disainerid, tootjad, turundajad, müügijuhid, raamatupidajad jne – kõik ühes isikus. Palju on ka neid, kes ei suuda end oma loometööga ära elatada ja seetõttu on sunnitud ka lisatöid tegema teistes valdkondades.  Kuidas selle kõigega toime tulla ja ööpäevas olevad 24 h võimalikult efektiivselt ära kasutada..
 
Loe edasi
Veel uudiseid:
TAB 2019 kuulutab välja Installatsiooniprogrammi võistluse

AWORTH projekt pakub moeloojate ja tehnoloogiaorganisatsioonide koostööks suurepäraseid võimalusi

ICCI projekt hakkab otsi kokku tõmbama
Sündmused
 
2
oktoober 2018
 
     
  Tallinna ettevõtluspäev 2018​  
     
 
 
2
oktoober 2018
 
     
  Seminar “Loomeettevõtja 100 ametit, toimeta targalt”​  
     
 
 
5
oktoober 2018
 
     
  Creative Narva: Kuidas valmib moekollektsioon?  
     
 
 
22
oktoober 2018
 
     
  Põhja- ja Baltimaade festivalide konverents​​  
     
 
Vaata kõiki sündmusi
Toetused
 
Põhja- ja Baltimaade avaliku halduse mobiilsusprogramm
 
Võimalus saada toetust 2018. aastaks õppevisiitideks, pikemaks praktikaks ja koostöövõrkude kohtumisteks. Toetus on mõeldud: riigi- ja omavalitsusametnikud kõigist Põhja- ja Baltimaadest; kõik administratiivsed tasandid (riik, maakond, kohalik omavalitsus, omavalitsuste liidud); nii üksikisikutele kui ka gruppidele (2-8 osalejat). Tähtaeg 15. oktoober 2018.
 
Loe edasi »
 
 
 
Põhja- ja Baltimaade kultuuri mobiilsusprogramm
 
Võimalus saada reisitoetust, koostöövõrkude toetust (lühike ja pikk) ja loomeresidentuuride toetust. Toetus on mõeldud professionaalsetele loomeisikutele ja kuni kuueliikmelistele loomekollektiividele. Tähtaeg 22. oktoober 2018.
 
Loe edasi »
 
 
 
Vahetusprogramm ametnikele ja mittetulundusühenduste esindajatele
 
Võimalus saada toetust külastuste, koostöövõrkude kohtumiste ja konverentsidel osalemise jaoks. Toetus on mõeldud ametnikele, MTÜde esindajatele Eestist (grupid) ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu (PMN) allasutuste ja koostööorganisatsioonide esindajatele. Tähtaeg: aastaringselt taotluse alusel.
 
Loe edasi »
 
 
Soovita uudiskirja oma sõbrale
Jaga meiega oma uudiseid, sündmusi või niisama huvitavat infot
Kui sa ei soovi uudiskirju edaspidi saada, siis kliki siia