Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
www.looveesti.ee
Vaata, millised ettevõtted said tuule tiibadesse sel aastal!
 
Juuni oli lõpuaktuste kuu. Niisamuti ka meil - lõpetasid tublid ettevõtjad PESA, PESA+ ja SILD programmidest. Pidulikul lõputseremoonial Tallinnas Maarjamäe Lossi Kaminasaalis esitleti oma tehtud töid, mille hulgast võis leida nii nahast aksessuaare, loodus- ja spaakosmeetikat, puidust kõrvarõngaid ja käekotte, lõhnaküünlaid ja palju muudki põnevat.
 
Kuu alguses selgus ka Creative Business Cup Eesti konkursi võitja. Globaalsele loovate äriideede võistlusele Kopenhaagenisse läheb Eestit esindama Gelatex, mis töötab välja loodussõbralikku želatiinist kunstnahka. Maailmasäästvatel ideedel on alati kaalu ja tohutult potentsiaali silma paista.
 
Selles uudiskirjas on meil taaskord au tutvustada nelja veebipõhise loomeinkubaatori PESA vilistlast. Saagem tuttavaks!
 
Ilusat ja päikselist suve!
Uudised
Baltimaade suurim loomemajanduse arendusmaraton Loomehäkk tuleb taas!
 
Baltimaade suurim loomemajanduse arendusmaraton Loomehäkk toimub kuuendat korda 14.-16. septembril ja kolib sel korral Mektorysse. Läheme tagasi juurte juurde ning toimuva Loomehäki teemaks on Creative Tech – loovtehnoloogia, tehnoloogiline loovus, patsid, pitsad ja baretid koos. 

Pane kokku oma häkkertiim loomingulistest tüüpidest, progejatest, disaineritest ja ettevõtjatest ning häki 48 tunni jooksul välja tõeliselt uuenduslik lahendus, mis kasutab loovust tehnoloogias ja tehnoloogiat loomemajanduses.
 
Registreeru siin
Loe edasi
Vaata, millised ettevõtted lõpetasid Loov Eesti inkubatsiooniprogrammi sel aastal!
 
Järjekorras juba kuues veebipõhise loomeinkubaatori PESA lend esitles täna Tallinnas Maarjamäe Lossi Kaminasaalis pidulikul lõputseremoonial oma tehtud töid, mille hulgast võib leida nii nahast aksessuaare, loodus- ja spaakosmeetikat, puidust kõrvarõngaid ja käekotte, lõhnaküünlaid ja palju muudki põnevat.
 
Loe edasi
Loodussõbralik kunstnahk läheb Eesti eest võistlema
 
Eestit läheb loovate ja innovaatiliste äriideede globaalsele võistlusele Creative Business Cup esindama želatiinist loodussõbralikku kunstnahka välja töötav Gelatex.

“Gelatex aitab mingis mõttes maailma päästa, sest nende väljatöötatav materjal on loodussõbralik ja konkurentidest palju odavam,“ võttis Heidi Kakko žürii arvamuse kokku.
 
Loe edasi
Gruusia TeamLabide võitjad üllatasid oma edusammudega
 
Sel hooajal Gruusias peetud Teamlabide ja hackhatonide võitjad olid kutsutud Tallinnasse, et osaleda Latitude 59l ja esitleda oma ideid  kõrgetasemelisele žüriile koos Creative Business Cup Estonia finalistidega ning saada veel näpunäiteid oma mentoritelt. Mentorite ühine seisukoht oli, et viimase paari kuu jooksul on tiimide ideedega toimunud suur edasiminek.
 
Loe edasi
Tutvustame PESAkaid: Enekun
 
Enekun OÜ on pärimusmeditsiini ja apiteraapiaga tegelev elustiili ettevõte Raplamaal Lõpemetsa külas Polgu talus.

“Kogun, talletan ja õpetan pärimust, taimede ja mesilaste hingeelu ning pärimusmeditsiini. Valmistan looduslikke salve, kehahoolitsejaid ning sääse- ja puugipeletajat," tutvustab oma tegemisi Enekuni looja Ene Laur.
 
Loe edasi
Tutvustame PESAkaid: WAAS
 
WAAS on sündinud tungist eristuda, olla huvitav ja veidi kiiksuga. WAASi perenaine Tiiu Treier otsib pidevalt põnevusega viise, kuidas korrapärane muuta huvitavalt korrapäratuks, et korrapärane elu veidi huvitavamaks muuta.
 
Loe edasi
Tutvustame PESAkaid: DOT
 
DOT on värvilisest portselanist ehtesari, mida katab väärismetallist (kuld, hõbe, plaatina) dekoratsioon. 

Ehtesari on sündinud ühe väga kirjusid väljakutseid pakkunud aasta jooksul ning tähistab omal kombel väga täpselt selle jooksul läbikogetut, väljendades ühteaegu õrnust ja tugevust, minimalismi ja luksust. 
 
Loe edasi
Tutvustame PESAkaid: Hetkepüüdja
 
Hetkepüüdja pood on loodud kosutuseks hingele. Sealt leiab nii poolvääriskive, kui ka nendest valmistatud ehteid, mis toetavad ja annavad elule juurde rõõmu ja sära. Samuti leidub imelisi viirukeid, mis täidavad ruumi meeldiva ja kosutava lõhnaga, arendavaid ja põnevaid raamatuid, maagilisi unenäopüüdjaid, mis lubavad sinu juurde tulla vaid headel ja sulle kasulikel unenägudel.
 
Loe edasi
Käib kandideerimine Eesti Disainiauhinnad 2018 konkursile
 
1. juunist kuni 13. augustini saab esitada töid Eesti Disainiauhinnad 2018 konkursile, mis tunnustab Eesti disainiparemikku.

Tänavu jagatakse välja Eesti Disainerite Liidu tootedisainiauhind BRUNO, ADC*E veebi- ja graafilise disaini auhinnad, valitakse välja parimad teenusedisainitööd koostöös Teenusmajanduse Kojaga. Lisaks antakse välja ka parima noore disaineri auhinnad SÄSI ja Noor Püss ning Eesti Kunstiakadeemia disainihariduse preemia.
 
Loe edasi »
Veel uudiseid:
PESA vilistlane, keskkonnasõbralik moebränd KYLLIKE avas Tallinna vanalinnas esindusbutiigi

Tagametsa Loovusmaja on avatud!

Kuidas eksportida Norrasse?
 
Sündmused
 
10
august 2018
 
     
  Arvamusfestival  
     
 
 
21
august 2018
 
     
  X Rahvusvaheline kultuuripoliitika teaduskonverents​  
     
 
 
10
september 2018
 
     
  XIII Tallinna Disainiöö Festival  
     
 
 
14
september 2018
 
     
  Loomehäkk vol 6: Creative Tech​  
     
 
Vaata kõiki sündmusi
Toetused
 
Põhja- ja Baltimaade kultuuri mobiilsusprogramm
 
Võimalus saada reisitoetust, koostöövõrkude toetust (lühike ja pikk) ja loomeresidentuuride toetust. Toetus on mõeldud professionaalsetele loomeisikutele ja kuni kuueliikmelistele loomekollektiividele. Tähtaeg 22. august 2018.
 
Loe edasi »
 
 
 
Balti meedia toetusprogramm
 
Toetus on mõeldud Eestis, Lätis või Leedus registreeritud meediaväljaande toimetusele või vabakutselisele ajakirjanikule. Programmi eesmärk on tõsta tõsta Balti riikide kohaliku, piirkondliku ja riikliku meedia ning meediatoodangu kvaliteeti ja atraktiivsust, keskendudes vähemuskeelsele kaasavale sisule ja etniliselt mitmekesistele või selgelt eristuvatele aladele ning suurendada ja parendada väiksemahuliste toetuste abil kvaliteetse sisuga kohalikku, piirkondlikku ja riiklikku meediatoodangut ning meediaväljaannete levikut Balti riikides. Tähtaeg 19. juuli 2018.
 
Loe edasi »
 
 
 
Vahetusprogramm ametnikele ja mittetulundusühenduste esindajatele
 
Võimalus saada toetust külastuste, koostöövõrkude kohtumiste ja konverentsidel osalemise jaoks. Toetus on mõeldud ametnikele, MTÜde esindajatele Eestist (grupid) ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu (PMN) allasutuste ja koostööorganisatsioonide esindajatele. Tähtaeg: aastaringselt taotluse alusel.
 
Loe edasi »
 
 
Soovita uudiskirja oma sõbrale
Jaga meiega oma uudiseid, sündmusi või niisama huvitavat infot
Kui sa ei soovi uudiskirju edaspidi saada, siis kliki siia