Copy
 
Loov Euroopa
Novembrikuu uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
Otsime uusi ärimudeleid - kuidas olla jätkusuutlik?
 
Mõistetel ärimudel ja kultuur on esmapilgul vähe ühist. Uurisime seda lähemalt seminaril "Brändi litsentseerimine. Kuidas oma loominguga rahvusvahelisele turule jõuda" ja toome siinkohal ära kokkuvõtte räägitust. Tulemas on võistlus noorte arhitektide üleeuroopalisele auhinnale, kirjandusauhinna võitjad aga võistlevad veelkord, kirjutades Euroopast. Lisaks Loov Euroopa taotlusvoorudele on võimalik oma ideedele tuge saada veel ka muudest äsja avatud taotlusvoorudest.
MEDIA valdkonnal on praegu käed-jalad tööd täis - PÖFF on täies hoos. 
Uudised
Filmistrateegiate workshop 30. nov
 
BE ja Pöffi Industry ürituste raames toimub Nordic Hotel Forumi II korrusel (VEga ruumis) 30.11 kell 16.00 – 17.30 workshop mille teemaks MEDIA taotlustele strateegiate kokku panemine ja vormistamine. Seda viivad läbi Vicky Miha ja Philipp Hoffmann. Keda asi huvitab ja tunneb, et vajaks filmistrateegiate kirjutamise osas veidi head nõu ja värskeid ideid, siis seal on selleks hea võimalus.
Loe lähemalt
Brändi litsentseerimine. Minu intellektuaalomand rahvusvahelisel turul
 
Kuidas on omavahel seotud mõisted nagu kultuur, patent, bränd ja litsentseerimine? Sellele heitsid seminaril valgust Dan Mikkin Brand Manualist, Ardo Reinsalu Stigobikest, Kati Uusi-Rauva Soome agentuuride liidust AGMA, intellektuaalomandiõiguse ekspert,  PwC Legal Baltics advokaat Pirjo Ijha, Moomin Character Oy tegevjuht Roleff Kråkström ja Soome brändingu ja litsentsimise spetsialist, 5th Wave Brands Heikki Laaninen. Toome siinkohal ära mõned märkmed seminarilt.
Loe lähemalt
Selgusid kirjandustõlgete taotlusvooru tulemused
 
Kokku sai rahastust 33 projekti kogusummas 2017162,89 eurot. Eestist seekord taotlusi ei esitatud.
Loe lähemalt
Euroopa kirjandusauhinna võitjaid kutsutakse kirjutama Euroopast
 
Tähistamaks Euroopa kirjandusauhinna 10. aastapäeva, kutsutakse seniseid auhinna võitjaid osalema erilisel võistlusel.108 autorit 37 Euroopa riigist kutsutakse kirjutama teemal ”Euroopa lugu: Euroopa kirjanduauhinna võitjad kirjutavad Euroopast”.

Loe lähemalt
Avatud on kandideerimine noore arhitekti auhinnale
 
Euroopa Liidu noore arhitekti auhinna (YTAA) eesmärk on toetada ja julgustada äsja ülikooli lõpetanud andekaid arhitekte, linnaplaneerijaid ja maastikuarhitekte.
Oma lõpetanute kandideerimisavalduste esitamiseks peavad arhitektuuriharidust andavad õppeasutused end enne 22. veebruari 2018 registreerima. Sel aastal on võistlus avatud kõigile Euroopa Liidu õppeasutustele, mitmetele mitte-Euroopa riikide ja erikülalistena ka Hiina ja Lõuna Korea arhitektuuri õpetavatele koolidele. 
Loe lähemalt
Uus üleeuroopaline etenduskunstide koostööprojektide taotlusvoor
 
Pro Helvetia avalikustas üleeuroopalise etenduskunstide koostööprojektide taotlusvooru, mille eesmärk on toetada Shveitsi kultuuriorganisatsioone jätkusuutlike ja pikaajaliste koostöösidemete loomisel teiste Euroopa riikide partneritega. Tähtaeg 1. märts 2018
Loe lähemalt
Horizon 2020 kultuuri ja loomemajanduse arendamise taotlusvoor
 
Horizon 2020 avaldas taotlusvooru kaasava ja jätkusuutliku kasvu saavutamiseks kultuuri, kunsti  ja loomemajanduse abil. Tähtaeg 13. märts 2018 kell17 Brüsseli aja järgi.
Loe lähemalt
 ICCI projekt kutsub rahvusvahelistumise koolitusele
 
Rahvusvaheline ICCI projekt kutsub 16 kunstnikku ja/või loomeettevõtjad Eestist, Prantsusmaalt, Ungarist, Itaaliast, Hispaaniast, Rumeeniast ja Suurbritanniast  ja 8 vahendusorganisatsiooni (kaubanduskoda, inkubaatorid, piirkondlikud arenduskeskused, avalikud organisatsioonid) taotlema võimalust osaleda nädalasel rahvusvahelistumise koolitusel Itaalias 28.jaanuarist kuni 3. veebruarini 2018. 

Osalemistaotluste tähtaeg on  31.detsember 2017.
Loe lähemalt
Kalender
Euroopa Kultuurifoorum Milaanos 7. ja 8. detsembril
 
2017. aasta Foorumiga tähistatakse Euroopa Kultuuripärandi aasta 2018 algust. Esimest korda väljaspool Brüsselit toimuv Foorum leiab aset Milaanos,Tortona  loomingilises piirkonnas asuvas Superstuudios. 

Loe lähemalt
 
Valikulise kinolevi tähtaeg 5. detsember
 
Kõigile kinolevitajatele meeldetuletuseks, et läheneb valikulise kinolevi tähtaeg 5.12.2017.
Tähtaega muudeti hiljuti – varasemat kuupäeva 1.12.2017 lükati viie päeva võrra edasi.
Loe edasi
 
Kultuurikoostöö nii väiksemahuliste kui ka suuremahuliste projektide taotlusvooru tähtaeg 18. jaanuaril
 
Riikidevahelise kultuurikoostöö projektide toetamise põhieesmärgks on toetada Euroopa kultuuri- ja loomesektorite suutlikkust toimida riikide- ja rahvusvaheliselt, edendada kultuuri- ja loovteoste riikidevahelist levitamist ning kultuuri- ja loomesektoris tegutsejate, eriti kunstnike riikidevahelist liikuvust.
Loe lähemalt
 
Sümpoosium: Kiirendades ringmajandust Euroopas – kuidas jäätmed ressursiks muuta? 27.veebruaril
 
Ringmajandus võtab arvesse toodete kogu eluea ning pakub nende kasutamiseks, parandamiseks, käitlemiseks ning uuesti toormaterjaliks muutmiseks uusi võimalusi. 
Loe edasi
 
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Loov Eesti, Veerenni 24C 10135 Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -