Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
www.looveesti.ee
Kuidas ideest toode saab ja kuidas see turule jõuab?
 
September pakub mitmeid võimalusi  ideede arendamiseks ja turule toomiseks. Kellel idee alles alusjärgus, neile soovitame osa võtta ideede arendamise hackathonist TeamLab, mis seekord toimub Narvas. Veidi küpsemaid ideid ootame end täiendama Loov Eesti+Maa toote- ja teenusearendamise programmi PESA, mille avaldusi võtame vastu kuni 25. oktoobrini. Kellel aga juba toode küps, see saab ekspordiga alustamiseks olulist tuge ekspordi arendamise programmist PESA+. Oma ideid võib rahvusvaheliselt pakkuda Creative Business Cup Challenge´l ja Elektroluxi IdeaLabsis. Rahvusvahelist kogemust saab ka endale koju tellida - kutsu soomlane oma kogemustest rääkima!  Soovitame osaleda ka Disainikeskuse inspiratsioonihommikul ja minna Kultuuri ja digiteerimise suurkonverentsile.
Uudised
Algas avalduste vastuvõtt ekspordi arendamise programmi PESA+
 
Algas vastuvõtt Loov Eesti+Maa ekspordi arendamise programmi PESA+. Avaldusi saab saata kuni 20. septembrini, programm alustab 26. septembril. PESA+ koondab endas veebipõhise koolitusprogrammi, praktilised töötoad ja rahvusvahelise mentorprogrammi.
 
Avalduse leiad SIIT
Loe edasi
Kuidas me Rootsit vallutasime
 
PESA+ programmi esimene lend lõpetas kogemusega, mille meie väike viiest ettevõttest koosnenud delegatsioon sai Stockholmis FORMEXi raames toimunud Nordic Buzz messil.
PESA+ esimese lennu vilistlased: KAUN, Ampstükk, Grandecor, KYLLIKE ja Enn Praks osalesid Loov Eesti korraldatud ühisstendis. Ettevõtjate eesmärgid olid erinevad, varieerudes enda võrdlemisest Skandinaavia ettevõtetega, disainituru trendide uurimisest kuni edasimüüja või agendi leidmise soovini.
 
Loe edasi
SAVE the DATE TeamLab@Ida-Viru hackathon
 
Kahepäevasel hackathonil saavad kokku disainerid, insenerid, koodikirjutajad, kogukonna aktivistid, äriarendajad ja loovalade esindajad, et koos mentoritega teha valmis uudsed lahendused ja rakendused Ida-Viru jaoks.Esimese hackathoni valdkondadeks valiti tehnilised leiutised, regioonis uute töö-kohtade loomine, kohalik omaalgatus ning loomemajandus. Osalemine on tasuline.
 
Loe edasi
Võta väljakutse vastu: Creative Business Cup Challenges 2016
 
Lisaks rahvusvahelisele finaalvõistlusele on loomeettevõtete maailmameistrivõistlusel Creative Business Cup sel aastal võimalus osaleda ka erinevate probleemide lahendamises.
Väljakutseks on innovatsiooni ergutamine eri sektorites, keskendudes mingile kindlale valdkonnale. Väljakutsete lahendamine annab väga paljudele start-up´idele võimaluse Creative Business Cup´ist osa saada, sest nende probleemide lahendamiseks ei pea olema oma rahvusliku eelvooru võitja ega isegi mitte osavõtja.
 
Loe edasi »
Vesikaar ja taevaluud selgitasid õpilastele kliimamuutusi
 
Miks on mõned tuuled nii olulised, et neile on lausa oma  nimed antud? Kuidas on nii, et Gröönimaa on paksu jääkihi all, aga meie saame  metsas käia ja päikest võtta? Sellest, kuidas kliima muutused on mõjutanud meie igapäevaelu, rääkis Tallinna Reaalkooli õpilastele Teaduste Akadeemia president, akadeemik Tarmo Soomere. Uusi teadmisi kinnistasid noored kunstnik Madis Katsi käe all. Lennusadamas, Suurel Tõllul, oli käimas rahvusvaheline kunsti ja teadust ühendav projekt Art/mosphere.
 
Loe edasi »
Veel uudiseid:
Electroluxi rahvusvaheline ideekonkurss Ideas Lab kutsub osalema

Vaata, kes olid Eesti Disainiauhinnad 2016 võitjad

100 TALKS. Kutsu 2017. aastal oma üritusele soomlane rääkima – meie toetame!

Eesti disain jõuab esmakordselt Washingtoni moenädalale 
Sündmused
 
29.-30
september 2016
 
     
  Kultuuri ja digiteerimise suurkonverents  
     
 
 
7.-9.
oktoober 2016
 
     
  TeamLab@Ida-Viru hackathon  
     
 
 
16.-21.
oktoober 2016
 
     
  Valgusdisaini töötoad  
     
 
 
9
detsember 2016
 
     
   Startup Day 2016 ärifestival  
     
 
Vaata kõiki sündmusi
Toetused
 
Põhja- Ja Baltimaade kultuuri mobiilsusprogramm - koostöövõrgud
 
Toetuse eesmärk on luua Põhja- ja Baltimaade kõikide valdkondade kunstnikele, produtsentidele ja kultuuritegelastele võimalus kontaktide laiendamiseks, kogemuste ja teadmiste vahetamiseks ning erialaoskuste täiustamiseks.Tähtaeg 29. september 2016.
 
Loe edasi »
 
 
 
Põhjamaade kultuurifond
 
Põhjamaade Kultuurifondist leiavad toetust nii professionaalsed kui ka amatöörkunstnikud, kelle ettevõtmisi iseloomustab kvaliteet, visioon, kättesaadavus ja mitmekesisus. Seejuures peavad nad edendama traditsioonilisi ja uusi töövõtteid. Nõnda toetab fond nt konverentside, kontsertide, ringreiside, näituste, festivalide korraldamist, aga ka kõrgharidust ja teadust. Projekti võib teostada nii Põhjamaades kui ka teistes riikides. Tähtaeg 3. oktoober 2016.
 
Loe edasi »
 
 
 
Põhja- Ja Baltimaade kultuuri mobiilsusprogramm - reisitoetus
 
Toetust saavad taotleda kõik Põhja- ja Baltimaade loovisikud: professionaalsed kunstnikud, kirjanikud, tõlkijad, kuraatorid, produtsendid, kultuuritoimetajad ja -teadlased jne. Võimalik on taotleda 1-10 päeva pikkust majutustoetust ja päevaraha, mille suurus oleneb sihtriigist ja –linnast.Tähtaeg 24. oktoober 2016.
 
Loe edasi »
 
 
Soovita uudiskirja oma sõbrale
Jaga meiega oma uudiseid, sündmusi või niisama huvitavat infot
Kui sa ei soovi uudiskirju edaspidi saada, siis kliki siia