Copy
 
Loov Euroopa
Oktoobri uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
Valmistume taotlusvoorudeks!
 
Viimaste nädalate jooksul on avanenud mitmed Loov Euroopa taotlusvoorud nii Kultuuri kui MEDIA programmides. Samuti on selgunud mitmete toetusmeetmete tänavused tulemused. Õnnitleme neid, kes edukad olid ja palju häid mõtteid meeskondadele, kes oma taotlust alles kokku panevad.
Uudised
Selgusid põgenike integreerimise taotlusvooru tulemused
 
Kokku toetati 12 projekti kogusummas 2,3 miljonit eurot. Eestist esitatud projektid kahjuks toetust ei saanud.
Toetati 2 Suurbritannia, 2 Itaalia ja 2 Rootsi projekti, ülejäänud toetused jagunesid Prantsuse, Poola, taani, Hispaania ja Ungari taotlejate vahel. 

Loe lähemalt
Avanes MEDIA alaprogrammi filmifestivalide taotlusvoor
 
Taotluste esitamise tähtajad on:
24. november 2016 (tegevuste alustamise kuupäev 1.05.–31.10.2017
27. aprill 2017 (tegevuste alustamise kuupäev 1.11.17–30.04.2018)
ELi rahalist toetust antakse ühekordse summana 19 000 – 75 000 eurot, sõltuvalt programmis ette nähtud Euroopa filmide tüübist ja arvust. Vooru koondeelarve on 2,9 miljonit eurot.

Vooru tingimustes on võrreldes varasemaga mõned muudatused.

Loe lähemalt
Eesti režissööri projekt sai MEDIA TV Programming voorust toetuse
 
Eelmisel nädalal selgusid TV Programming tänavuse vooru 2. tähtaja tulemused. Teiste seas saab toetuse ka Eesti režissööri Jaak Kilmi projekt „People from Nowhere“, toetuse summa on 60 000 eurot. Filmi peatootja on Läti Mistrus Media, Eesti OÜ Pimik osaleb projektis vähemuskaastootjana.
Kokku esitati vooru 2. tähtajaks 82 taotlust, millest rahuldati 32, kogusummas 7 152 559 eurot.

Loe lähemalt
Kolm Eesti filmi valiti maailma suurimale dokifestivalile
 
29. korda Amsterdamis toimuva maailma suurima dokumentaalfilmide festivali IDFA võistlusprogrammis on esmakordselt kaks filmi Eesti stuudiolt Vesilind – Ksenia Ohhapkina „Tule tagasi vabana“ ja Audrius Stonyse „Naine ja liustik“. Lisaks on programmi Masters valitud ka Vitali Manski “Suguvõsa”, mille Eesti poolne kaastootja on Marianna Kaat.
"Tule tagasi vabana" sai eelmisel aastal MEDIA programmist arendustoetust.

Loe lähemalt
Võrgustike toetamise taotlusvoor on avatud
 
Taotlemise tähtaeg on 25. november 2016.
Loov Euroopa toetab võrgustikke, et aidata kaasa kultuurisektori rahvusvahelistumisele  ja tugevdada oma konkurentsivõimet.
Taotleja peab aktiivselt tegutsema kultuurisektoris, juriidiliselt asutatud Kultuuri alamprogrammis osalevas riigis ja olema tegutsenud vähemalt 2 aastat. Võrgustikud peavad koosnema vähemalt 15 liikmesorganisatsioonist (juriidilised isikud) ja liikmed peavad olema asutatud vähemalt 10 programmis osalevas eri riigis. 

Loe lähemalt
Selgusid kirjandustõlke taotlusvooru tulemused
 
Selgusid 2-aastaste kirjandustõlke toetuste taotlusvooru tulemused. Eestist sai kaasaegse Euroopa kirjanduse tõlkimiseks toetust AS Varrak.
Kokku esitati sellesse taotlusvooru 242 taotlust kogusummas 10 260 950,04 eurot, neist 3 Eestist. Toetust määrati kogusummas 2061 780,79 eurot.

Loe lähemalt
„Kultuuri Tegu 2016“ auhinnkonkursi tähtaega pikendati 16. oktoobrini 2016
 
Kultuuri Koja poolt ja Kultuuriministeeriumi toel ellu kutsutud auhinnaga tunnustatakse „kultuuri tegu“ kõige laiemas mõttes ehk see võib olla sõna-, mõtte-, kunsti- või erinevaid kultuurialasid ühendav projekt või ka muu Koja eesmärkidega kooskõlas olev tegu (taies, teos, loomeakt, sündmus, tegevus). „Kultuuri teoga“ tahab Koda tunnustada meie seas tegutsevaid inimesi, kelle ettevõtmised on teistele inspireerivad, tulevikku vaatavad, kuid mis ehk seni ei ole laia avalikkuse väärilist tähelepanu saanud. 

Loe lähemalt
EL algatusel ühisrahastus kultuurisektorile kättesaadavamaks
 
IDEA Consult koos ECN (European Crowdfunding Network) ja Ecorys viivad Euroopa Komisjoni ülesandel läbi pilootprojekti kultuuri ja loomemajanduse ühisrahastuse teemal. Projekti eesmärk on teha ühisrahastus loomeinimestele ja kultuuriorganisatsioonidele paremini kättesaadavaks.

Loe lähemalt
Kalender
Loov Euroopa showcase konverents - 27. oktoober
 
Loov Euroopa poolt toetatud projektide esiletoomiseks korraldatakse 27. oktoobril Brüsselis konverents, kus tutvustatakse seni toetust saanud edukamaid projekte.
Keskendutakse kolmele projektide prioriteedile: suutlikkuse suurendamine (sh digitaliseerumine, uued ärimudelid ja koolitus), publiku kaasamine ja kultuuridevaheline dialoog ning sotsiaalne kaasatus. Üks paneel on pühendatud ka eesolevale Euroopa Kultuuripärandi aastale.

Loe lähemalt
 
Filmivõistluse MEDIA auhinnale kandideerimise tähtaeg - 31. oktoober
 
Euroopa filmide vaatamise võistlus #EuropeanFilmChallenge on kolme Balti riigi ühisprojekt, mis kutsub filmifänne üles vaatama Euroopa filme. Peaauhinnaks on reis Berliini filmifestivalile veebruaris 2017. Eesti, Läti ja Leedu Loov Euroopa MEDIA programmi kontaktpunktid on välja pannud MEDIA 25. juubeli eriauhinna. Igast riigist valitakse üks õnnelik, kes saab võimaluse osaleda 29. Euroopa Filmiakadeemia Auhinnagalal, mis toimub 9.-11. detsembril 2016 Wroclawis, Poolas.
Niisiis, registreeri 30. oktoobriks võimalikult palju filme ja hoia endale pöialt!

Loe läemalt
 
MEDIA üksikprojektide arenduse taotlusvooru I tähtaeg - 17. november
 
Taotlemise tähtajad (valida tuleb üks):
17. november 2016 ja
20. aprill 2017.
Toetatakse filmiprojektide (lineaarsed ja mittelineaarsed mängu-, dokumentaal- ja animafilmid ning sarjad) arendamist.
Vooru koondeelarve on 5,39 miljonit eurot. Seda on 390 000 eurot enam kui tänavu.
Vooru tingimustes on varasemaga võrreldes mõned muudatused.

Loe lähemalt
 
Innovatsioonipoliitikad kultuuri- ja loomemajandussektorile - 19. oktoober
 
Frankfurdi raamatumessi ajal toimuva THE ARTS messi raames leiab aset kõrgetasemeline töötuba ja võrgustumisüritus.
Digitaliseerumine on muutnud kunsti ja loomevaldkondi. Piirid kultuuri, äri ja tehnoloogia vahel hägustuvad ja tekkinud on vajadus innovatsiooni toetuseks uute poliitikate loomiseks. Kultuuri ja loomemaailm muutub kiiresti ja me peame neid muutusi arvesse võtma ja nendest rääkima. Vanadest piirangutest on vaja üle saada.

Loe lähemalt
 
Kultuurikoostöö taotlusvooru tähtaeg - 23. november
 
Eesmärk:
Riikidevahelise kultuurikoostöö projektide toetamise põhieesmärgks on toetada Euroopa kultuuri- ja loomesektorite suutlikkust toimida riikide- ja rahvusvaheliselt, edendada kultuuri- ja loovteoste riikidevahelist levitamist ning kultuuri- ja loomesektoris tegutsejate, eriti kunstnike riikidevahelist liikuvust.

Loe lähemalt
 
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Loov Eesti, Veerenni 24C 10135 Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -