Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
www.looveesti.ee
Vaatame laiemalt
 
Selleks, et oma tegemistes edukas olla, on vägagi kasulik vahetada kogemusi ja uurida teistes riikides toimuvat. Uued ideed ning edulood sünnivad ikka seal, kus kohtuvad erinevad inimesed ja oskused. Soovitame siinkohal külastada Culture Agora keskkonda - sealt leiab infot erinevatest projektidest, rahastusvõimalustest, koostöösoovidest, residentuuridest, koolitustest jpm. 

Hollandit teatakse Euroopas kui loomemajanduse edulugu - mida nemad teevad ja milliste tulemustega - seda saate lugeda nende poolt kokku pandud ülevaatest "Kuidas disainida riiki"

Tööd alustas ka loomemajanduse ekspordile keskenduv arendusprogramm PESA+, PESA programmis osalejad tutvuvad praegu turundusega ja valmistavad ette õppereise ning messidel osalemist.

 
Uudised
Culture Agora on kultuuri- ja loomemajandusorganisatsioonide online kohtumispaik
Culture Agora abil saavad kultuuri- ja loomeorganisatsioonid otsida partnereid, leida rahastusvõimalusi, uurida parimaid praktikaid, tutvuda trükistega, kasvada ise erialselt kasutades seal pakutavaid koolitusvõimalusi, leida huvipakkuvaid sündmusi ja kohtumisi ning avastada uusi huvitavaid inimesi. Culture Agora on praegu ilmselt suurim keskkond, kust leida ajakohast infot kultuuri- ja loomevaldkonnas toimuvast.
 
Loe edasi
Tasuta online kursus loomeettevõtjatele
 
EU Kultuuri ja Loomemajanduse Idapartnerlusprogrammi ja Briti Nõukogu eestvedamisel sündis loomeettevõtjatele tasuta online koolitusprogramm. Programmis on kaks moodulit: turundus ja strateegiline planeerimine.
Kursus on inglise keeles.
 
Loe edasi
Kuidas disainida riiki? Hollandi näide
 
Innovatiivsusel ja loovusel on meie ühiskonna ees seisvate probleemide lahendamisel võtmeroll – ja loomemajandus ühendab neid mõlemat. Loomemajandus panustab ühiskonna arengusse uskumatult palju ja Hollandi riik on otsustanud seda toetada ning nimetanud loomemajanduse üheks riigi arengu prioriteetseks valdkonnaks.
 
Loe edasi
 
 
 
 
 
Tutvustame PESA+ liikmeid: Mutabor AD
 
Mutabor AD OÜ on keskendunud graafilise disaini teenuse pakkumisele ning disaintoodete väljatöötamisele ning nende müügile. Põhiline müügiartikkel on taaskasutatud papist kokkupandav jõulukuusk. Kuused on korduvalt kasutatavad ning võtavad lahtivõetuna vähe ruumi. Selle toote puhul on tähtis osa ökoloogilisel aspektil - tooted on valmistatud taaskasutatud materjalist (st. detailid lõigatakse välja kasutatud pappkastidest). 
 
Loe edasi »
Tutvustame PESA+ liikmeid: Tie&Apron
 
Tie&Apron OÜ tegevuseks on disainpõllede tootmine, turundus ja müük.
2015.aasta talvel algas koostöö kahe Belgia ettevõttega, kes on tänaseks Tie&Apron esindajad/müügiagendid Belgias ja Prantsusmaal. Koostöö raames on õnnestunud leida ca 50 edasimüüjat (peamiselt disaini- ja nö lifestyle kauplused). Koostöö kaudu on toode leidnud korduvalt kajastust ka kohalikes disainiajakirjades. Lisaks poodidele on olnud tellimusi ka restoranidelt ja kohvikutelt.
Täiendavalt on ettevõttel ka otsekontaktid: Hollandis, Lätis, Taanis, Sloveenias, Itaalias, Austrias, Sveitsis. Enamus neist on disainipoed, kuid nende seas leidub ka vahendusfirmasid.
Läbirääkimiste staadiumis on koostöö ühe USA (Minnesota) distributor firmaga, kes on teinud ühe suurema tellimuse ning plaanib jätku.
 
Loe edasi »
Tutvustame PESA+ liikmeid: Koosdisain
 
Koosdisain OÜ tegeleb kodutekstiili disaini, tootmise ja müügiga.Ettevõte on katsetanud oma toodete müüki vahendaja kaasabi Soome, kuid sellisel moel läks toote hind liiga kalliks. Praegu tegeletakse otsekontaktide loomisega Soome sisustus- ja disainipoodidega. Sihikul on esialgu Põhjamaad- Soome, Rootsi, Norra.  
 
Loe edasi »
Veel uudiseid:
Tallinn Music Week ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus tutvustavad nii kohalikku kui rahvusvahelist kunsti ja kunstnike igapäevatööd

EKA otsib ERKI juubelinäitusele moeshowl osalenud kollektsioone

SprayPrinter ja Tartu Rahvaülikool korraldavad spreiprintimise kursuse
Sündmused
 
01
märts 2017
 
     
  Leiutiste õiguskaitse seminar  
     
 
 
27.-02
märts-aprill 2017
 
     
  Tallinn Music Week  
     
 
 
01-02
aprill 2017
 
     
  Kevadine disainiturg  
     
 
 
04
aprill 2017
 
     
  Moe- ja trenditoodete turundus  
     
 
Vaata kõiki sündmusi
Toetused
 
EV100 kunstiprogrammi taotlusvoor „Sada kunstimaastikku“
 
EV100 korraldustoimkond koostöös kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega kuulutavad välja EV100 kunstiprojektide taotlusvooru 2017. ja 2018. aasta projektidele.Taotlusvooru projektide esitamise tähtaeg on 30.03.2017 kell 17.00.
 
Loe edasi »
 
 
 
Muusikafestivalide, -korraldajate ja -kollektiivide toetamine
 
Taotlusvooru eesmärk on eesti professionaalse helikunsti seisukohast oluliste muusikakollektiivide ja festivalide järjepidevuse ja arengu tagamine, eesti interpreetide ja heliloojate võimaluste suurendamine oma loomingu tutvustamiseks ning elanikkonna võimaluste parandamine juurdepääsuks professionaalsetele muusikasündmustele, eesti muusikute kaasatuse suurendamine kontserdikorraldajate omaproduktsioonides ja professionaalse kontserdikorralduse arengu edendamine kogu Eestis. 01.09.2017 – 28.02.2018 toimuvate muusikaliste suursündmuste projektitaotluse esitamise tähtaeg on 31. märts 2017.
 
Loe edasi »
 
 
Soovita uudiskirja oma sõbrale
Jaga meiega oma uudiseid, sündmusi või niisama huvitavat infot
Kui sa ei soovi uudiskirju edaspidi saada, siis kliki siia