Copy
 
Loov Euroopa
Jaanuarikuu uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
empty.png
Mida on vaja teada, et olla järgmisel rahastusperioodil edukas?
 
2014-2020 rahastusperiood hakkab läbi saama, nüüd on õige aeg valmistuda uueks, 2021-2027 rahastusperioodiks. Räägime 16. jaanuaril Tartu Loomemajanduskeskuses infopäeval, milliseid muudatusi on toomas uus periood ja kuidas selleks valmistuda. 
Möödunud aasta oli Eestile Loov Euroopa programmides edukas. Meie kultuuriellu lisandus ligi 1,8 miljonit eurot. Sellest, kes hiljuti toetust said ja mida nad plaanivad teha, saab lugeda aasta lõpus ilmunud Loov Eesti lehest

Jaanuaris linastub kolm Euroopa filmiJaanuaris tuleb kinno kolm eripalgelist filmi Euroopa eri paigust.
3. jaanuaril hakkas kinodes jooksma “Maffiareetur” – tõsielu sündmustel põhinev lugu Itaalia maffiabossidest ja nende keerulistest valikutest. 17. jaanuaril tuleb välja koguni kaks filmi “Valge valge päev” ja “Kaksikelud”. Esimene neist on liigutav lugu leinast, kättemaksust ja tingimustega armastusest, seda kõike Islandi imelise looduse taustal. Prantsuse film “Kaksikelu” on humoorikas suhtedraama, kus ühes peaosas on alati veetlev Juliette Binoche.
Uudised
Loov Euroopa infopäev:Valmistume järgmiseks rahastusperioodiks
 
Oled oodatud 16. jaanuaril kell 11.00-13.00 Tartus, Loomemajanduskeskuses Kalevi 13 peetavale infopäevale.
Nii MEDIA kui ka kultuuri alamprogramm räägivad, mida on vaja teada, kui soovid taotleda rahastust Loov Euroopa programmist. Oma kogemusi jagavad ka juba toetust saanud projektid.

REGISTREERU
2019 tõi Loov Euroopast Eestisse 651 524 eurot filmivaldkonna toetusi.
 
On õige aeg vaadata tagasi lõppenud aastale ja liita kokku Loov Euroopa MEDIA alaprogrammi toetuste tulemused kodumaisele filmivadlkonnale. Kokku eraldati Eestile 651 524 eurot, mis on mõnevõrra suurem summa kui varasematel aastatel.
Loe lähemalt
Seminar “Dokumentaalfilmide rahvusvaheline levi ja müük”
 
Koolitusprogrammi Ice and Fire Docs raames toimub 21. jaanuaril 2020 kell 14 – 17.30 Balti Filmi- ja Meediakoolis (Narva maantee 27) seminar “Dokumentaalfilmide rahvusvaheline levi ja müük”.
Seminar võtab vaatluse alla dokumentaalfilmide rahvusvahelise levi- ja müügivõimalused. Külas on prantsuse filmilevitaja Anaïs Clanet (Wide House). Lisaks jagavad oma kogemusi dokumentaalfilmide produtsendid Riho Västrik ja Marianna Kaat ning programmihankija Sergei Trofimov.
Loe lähemalt
2019 Kultuurikoostöö taotlusvoor tõi Eestisse rekordilise rahasumma
 
Loov Euroopa toetas 2018. aastal välja kuulutatud  kultuurikoostöö taotlusvoorust Eesti projekte seekord 1 134 381 euroga. Palju õnne tegijatele!
Loe lähemalt
Avanes taotlusvoor koostööks Lääne-Balkani riikidega
 
Käesoleva taotlusvooru üldeesmärk on edendada leppimist ja heanaaberlikke suhteid Lääne-Balkani riikide kultuurikoostöö ja loomingu kaudu.
Loe lähemalt
Music Moves Europe avas uued taotlusvoorud
 
Music Moves Europe avas kaks uut taotlusvooru: Muusikasektori koosloome ja koostootmise taotlusvoor tähtajaga 30 märts 2020 kell 13.00 CET ja
Muusikute tervise ja heaolu uuring tähtajaga 3. veebruar 2020 CET
Loe lähemalt
Tartu Filmifond toetab nelja uut filmi
 
Tartu linn eraldas Tartu Filmifondile toetuse 2019. aastal nelja uue filmi kaasfinantseerimiseks, sealhulgas toetatakse esimest rahvusvahelist filmi, mis on fondi jaoks tõeliseks läbimurdeks.
Loe lähemalt
"Tõde ja õigus" sai Neitsi Maali auhinna
 
Sõpruse kinos anti välja tunnustused 2019. aasta parimale kodumaisele filmile, aasta levifilmile ja aasta filmiajakirjanikule. Eesti vanima filmiauhinna Neitsi Maaliga tunnustas Eesti Filmiajakirjanike Ühing Tanel Toomi täispikka lavastajadebüüti „Tõde ja õigus“.
Loe lähemalt
empty.png
Kalender
Loov Euroopa infopäev Tartus 16. jaanuaril
 
Loov Euroopa toetusprogrammide plaanidestst saab rohkem kuulda ja ka küsimusi esitada 16. jaanuaril kell 11-13 Tartus, Loomemajanduskeskuses Kalevi13 peetaval infopäeval.

Osalemiseks registreeri palun enne 14. jaanuari  SIIN.
 
MEDIA arenduse paketitoetuse tähtaeg 4. veebruar
 
Lisainfot siit.
 
Seminar “Dokumentaalfilmide rahvusvaheline levi ja müük” 21. jaanuar
 
Koolitusprogrammi Ice and Fire Docs raames toimub 21. jaanuaril 2020 kell 14 – 17.30 Balti Filmi- ja Meediakoolis (Narva maantee 27) seminar “Dokumentaalfilmide rahvusvaheline levi ja müük”.
Loe lähemalt
 
Taotlusvoor muusikute terviseriskide kaardistamise uuringu läbiviimiseks 3. veebruar
 
Käesoleva pakkumismenetluse eesmärk on uurida muusikuid ja muusika loojaid mõjutavaid konkreetseid terviseriske ja -probleeme. 
Loe lisaks
 
Taotlusvoor koostööks Balkani riikidega 17. märts
 
Käesoleva taotlusvooru üldeesmärk on edendada leppimist ja heanaaberlikke suhteid Lääne-Balkani riikide kultuurikoostöö ja loomingu kaudu.
Loe lisaks
 
Muusika koosloome ja koostootmise taotlusvoor 30. märts
 
Lisainfo SIIT
 
empty.png
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Loov Eesti, Telliskivi 60a PK 56
10412Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -