Copy
 
Loov Euroopa
Septembrikuu uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
Kultuuripärand tõuseb tähelepanu keskmesse
 
Loov Euroopa programm otsib võimalusi erinevate kultuurivaldkondade paremaks toetamiseks.Euroopa Komisjon on teinud ettepaneku kuulutada 2018.aasta kultuuripärandi aastaks.  Koostöös Euroopa Investeerimispangaga alustati pankadelt sooviavalduste vastuvõtmist ühinemaks loomeettevõtetele pakutava garantiimehhanismiga. Selle meetme rakendamine võtab veel aega.  Endiselt pole veel selgunud kultuuri alamprogrammi täpsed tähtajad, kuid orienteeruvad ajad tasub oma projektide ettevalmistamisel arvesse võtta. 
 
Uudised
Loov Euroopa kutsub finantsasutusi liituma EIF laenugarantii meetmega loomeettevõtetele
 
Kultuuri- ja loomesektori vähene ligipääs finantseerimisele on laialt tuntud sektori arengupiirang kogu Euroopas. Loov Euroopa poolt kavandatav uus finantsinstrument püüab tuhandetele väikestele ja keskmistele loomeettevõtetele lahendust pakkuda..

Loe lähemalt
PÖFF saab MEDIA programmist 75 000 eurot toetust
 
Pimedate Ööde Filmifestival on pikaaegne MEDIA filmifestivalide meetme toetuse saaja. Sellest hoolimata on aina kasvava konkurentsiga taotlusvoorus toetuse kindlustamine suur tunnustus. 75 000 eurot toetust tähendab seda, et festival peab programmis linastama üle 200 Euroopa filmi.  Sama suure toetuse tänavusest teise poolaasta voorust sai veel Göteborgi Filmifestival.
Loe lähemalt
MEDIA toetab 51 AV-sektori koolitusprogrammi
 
Avaldati MEDIA audiovisuaalsektori täiendkoolituste meetme EACEA/06/2016 konkursi tulemused. Kokku esitati üle Euroopa 87 taotlust. Toetuse vääriliseks kuulutati 51 initsiatiivi, millest 9 on uued algatused. Toetuste kogusumma: 7 330 068 €. Toetuse saajatega sõlmitakse kuni 2-aastased lepingud, mis tähendab, et järgmisel aastal (2017) koolituste taotlusvooru ei toimu.
Loe lähemalt
Ekraanile jõudis meie aja komöödia “Toni Erdmann”
 
Alates 9. septembrist võib Eesti kinodes vaadata kevadel Cannes’is kriitikute ja publiku südamed võitnud meie aja komöödiat TONI ERDMANN. Sakslanna Maren Ade lavastatud ühtaegu traagiline ja koomiline lugu isa ja tütre suhetest on juba valitud selle aastatuhande saja parema filmi hulka. Film sai MEDIA programmi arendustoetust.
Loe lähemalt
Euroopa Komisjon tegi ettepaneku nimetada aasta 2018 Euroopa kultuuripärandi aastaks
 
Komisjon tegi 30. augustil Euroopa Parlamendile ja nõukogule ettepaneku nimetada aasta 2018 Euroopa kultuuripärandi aastaks. Sellega soovib komisjon rõhutada Euroopa kultuuripärandi olulisust ühise ajaloo- ja identiteedi tunnetuse tugevdamisel.
Loe lähemalt
1. oktoobrini on aega esitada taotlusi Euroopa Kultuuripärandi auhinna saamiseks
 
Euroopa Kultuuripärandi auhind on kõrgeim valdkonna autasu. Sellega tunnustatakse parimaid restaureerimisprojekte; kõige muljetavaldavamaid uurimistöid;kõige pühendunumaid valdkonna professionaale ja vabatahtlikke; parimaid praktikaid teadlikkuse tõstmisel, koolitamise ja haridusprogramme. 
Loe lähemalt
BFMi filmimagistri programm sai Erasmus + programmist 2,5 miljoni eurot toetust
 
Euroopa Komisjon toetas juba teist Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi (BFM) filmivaldkonna ühismagistriprogrammi avamist. Uus operaatoritöö õppekava kannab nime “Viewfinder“ ning seda hakatakse õpetama koos Iiri ja Ungari filmikoolidega.
Loe lähemalt
Kalender
Loov Euroopa show-case konverents 27. oktoober
 
Loov Euroopa poolt toetatud projektide esiletoomiseks korraldatakse 27. oktoobril Brüsselis konverents, kus tutvustatakse seni toetust saanud edukamaid projekte. 

Loe edasi
 
Cross Motion konverents ja häkk 30. september
 
30. septembril ja 1. oktoobril toimub Tallinna Ülikoolis digitaalse kultuuri konverents ja ideede ajurünnak. Cross Motion Konverents ja Häkk toovad kokku meedia- ja mängutööstuse oskusteabe ning rakendavad seda tervise, turismi ja hariduse valdkonnas.
Loe edasi
 
Innovatsioonipoliitikad kultuuri- ja loomemajandussektorile 19. september
 
Frankfurdi raamatumessi ajal toimub THE ARTS messi ajal kõrgetasemeline töötuba ja võrgustumisüritus.
Loe edasi 
 
Loov Euroopa alamprogrammi Kultuur tähtajad muutuvad
 
Loov Euroopa programmi kultuuriosa taotlusvoorude väljakuulutamine viibib umbes kuu. Praeguse kava kohaselt kuulutatakse voorud välja järgmiselt:
Koostööprojektid – septembri  keskpaigas
Võrgustikud – septembri lõpus
Kirjandustõlked – detsembris
Platvormid – detsembri keskpaigas
Kuna voorud hilinevad, siis jäävad lahti minimaalseks võimalikuks ajaks – 6 nädalaks.
 
 
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Loov Eesti, Veerenni 24C 10135 Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -