www.looveesti.ee
Ei näe uudiskirja korralikult?

November 1. uudiskiri

Seekordne uudiskiri on oma loomult rahvusvahelisem ning kontseptuaalsem. Käimas on mitmed põnevad konkursid ning tulemas harivad üritused.

Soovitame kindlasti 13-14. novembril osa võtta Läänemere regiooni kultuuristrateegia konverentsist "Õppides minevikust. Vaadates tulevikku", kus teiste hulgas räägib Creative Business Cup võistlusest Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.
 

Uudised

Eesti festivalid saavad taotleda Euroopa festivalide kvaliteedimärki ning kandideerida Euroopa Festivalipreemiale. Eesti Festivalikeskuse eestvedajaks on Leelo Lehtla sõnul on Eestis väärilisi kandidaate palju.  Avalduste esitamise tähtaeg 15. november 2014.  Loe edasi »
24. oktoobril toimus Tallinnas värskeltavatud Vaba Lava teatrimajas Eesti Teatri Agentuuri juubelikonverents „teater | 20...“. Kaks korda aastas korraldatava avatud mõtete sarja neljateistkümnes seminaripäev võttis agentuuri 20. juubelist inspireerituna aluseks möödunud 20 aastat eesti teatris. Kõik seitse esinejat puudutasid Eesti Teatri Agentuuri jaoks olulisi teemasid, vaatlesid neid laiemal taustal ning läbi mineviku mõtestamise kiikasid ka tulevikku. Loe edasi »
Inspiratsioonipäev "Loo ja majanda" kutsub 13. novembril alustavaid ja tegutsevaid loomeettevõtjaid Pärnusse. Inspiratsioonipäev loob vaimustava keskkonna, mis toetab loomeettevõtja valmidust ja tahet pühenduda enda ettevõtte arendamisele. Loe edasi »
327.- 28. oktoobril toimus Roomas EMSK (Euroopa Majandus – ja Sotsiaalkomitee) tööandjate rühma erakorraline koosolek kõlava pealkirjaga „Euroopa tööstusliku konkurentsivõime taasjõustamine“ ja eraldi selle raames ka loovtööstuse ümarlaud.   “Näiteks Itaalias sellel üritusel mõisteti Creative Industries all hoopis pigem luksuskaubamärkidega toodangu tootmist ja väga selgelt tähendas mõiste esemelist disaini,” selgitas Reet Teder, Kaubanduskoja esindaja Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitees. Loe edasi »
Eesti Kultuuri Koda korraldab 21-22. novembril Haapsalu Kultuurikeskuses Visioonikonverentsi "Mis on kultuuri väärtus?", mille eesmärgiks on kokku tuua Koja liikmed, loome- ning kultuuriinimesed, ettevõtjad ning teemast huvitunud inimesed. Loe edasi » 

Sündmused

02.12.2014 - Teenuste eksport

Toetused

Stipendiumi 2015 võitja saab lisaks 5000€ väärtuses teostusele ka näitused Eestis ning kutse osaleda oma töödega New Yorgis toimuval Photoville festivalil. Tähtaeg 9. detsember.  Loe edasi »
Vaata käimasolevaid taotlusvoorusid Loov Eesti portaalist.  Ära unusta vaadata ka Loov Euroopa veebist toetuste tähtaegu! 

Põnev teema

"Olen palju rääkinud, kui oluline on Eestile meie edu IKT alal. See ei tähenda, et me peaksime digiajastul alahindama kunstiharidust. Vastupidi. Kunsti püsiväärtus ei kao kunagi. Ja lisaks, vaadakem ringi – kõik, mida näeme enda ümber, on kujundatud," rääkis Toomas-Hendrik Ilves EKA 100. aastapäeva kõnes. Loe edasi  »

Tee tutvust

Ajujahile esitatud 300st ideest on tänaseks välja valitud 100, mida meeskonnad hakkavad 15.-16. novembril žürii ees esitlema. Ajujahi TOP40 selgub 16. novembri õhtuks. Meil on hea meel näha väljavalitute hulgas Loov Eesti PESA vilistlasi, TeamLabil osalenuid ning Loov Eesti eriauhinna pälvinud noorteettevõtet ENTRUMI konkursilt. Loe edasi
www.looveesti.ee
Soovita uudiskirja oma sõbrale
Kui sa ei soovi uudiskirju edaspidi saada, siis klikka palun siin
Jaga meiega oma uudiseid, sündmusi või niisama huvitavat infot