Copy
 
Loov Euroopa
Märtsikuu uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
Räägime lugusid
 
Kultuur põhineb lugude jutustamisel - kui Sinu lugu kõnetab, saad oma sõnumi publikuni viia. Euroopa Komisjon kutsub nüüd üles jutustama oma lugu kultuuripärandist, Loov Euroopa räägib oma lugu, kuidas kirjandust toetada, stsenaristid peavad aru, kuidas oma lood paremini filmides kõlama panna ja linnaruumiga tegelejad tutvustavad oma tegemisi loovate linnaruumide konverentsil.
Selleks, et ka sinu sõnum jõuaks publikuni, uuri partneriotsinguid - ehk on mõnes projektis just Sinul huvitav lugu rääkida, mis mõne valdkonna arengule kaasa aitab. Veel jõuab projekte ette valmistada.
Uudised
Kinodesse jõudis Loov Euroopa MEDIA rahastatud animafilm “Morten lollide laeval”
 
Neljapäeval, 21. märtsil esilinastus uus kodumaine lustakas kogupereseiklus “Kapten Morten lollide laeval”. Tegemist on Eesti filmiajaloo läbi aegade suurima rahvusvahelise koostööprojektiga. Filmi arendamiseks eraldati Nukufilmile MEDIA alaprogrammist 2012 aastal arendustoetust  80 000 eurot.

Loe lähemalt
Registreerimine Cannes’i filmiturule
 
Alanud on registreerimine Cannesi filmituru Euroopa Paviljoni. LE MEDIA programm võõrustab enam kui 250 filmiprofessionaali spetsiaalses Euroopa Paviljonis, kus on võimalik korraldada kohtumisi, väiksemaid üritusi, teha kohvipaus või lihtsalt nautida Riviera vaadet.
Tähtaeg on 10. aprill
Loe lähemalt
Räägi oma lugu kultuuripärandist
 
Euroopa Nõukogu  kutsub üles Euroopa kultuuripärandi päevade raames rääkima oma kultuuripärandi lugu.
Euroopa kultuuripärandi lugude jagamise üleskutse eesmärk on teha kindlaks, kui palju on Euroopas kultuuripärandit ja mil moel on kohalikud selle säilitamisse panustanud. Loodame, et kogukonnad soovivad oma lugusid jagada ja ka panna kokku projekte oma pärandi säilitamiseks
Loe lähemalt
Loov Euroopa tutvustas Pariisi raamatumessil oma võimalusi
 
Pealkirja "Euroopa lood" all selgitab Loov Euroopa, kuidas Euroopa Liit toetab kirjandussektorit ja kuidas  toetatakse  kirjastajaid, tõlkijaid ja raamatute esitajaid oma karjääri arendamisel ja / või oma äri alustamisel. Programm võimaldab ka kunstnikel ja kultuuritöötajatel jõuda uutele turgudele ja tutvustada end uutele sihtrühmadele.
Loe lähemalt
Kandideeri ENTER Text residentuuriprogrammi Soomes
 

Enter Text on kirjanikele, uurijatele ja tekstidega tegelevatele kunstnikele mõeldud residentuuriprogramm, mida organiseerib Arteles loomekeskus Soomes, Hämeenkyrös.

Residentuur kestab kuu aega oktoobris ja novembris 2019.

Kandideerimistähtaeg on 24. aprill 2019

Kalender
MEDIA Stsenaristikakonverents “Stsenarist 2.0” 10. aprill
 
10. aprillil toimub Filmimuuseumi kinosaalis stsenaristikakonverents Stsenarist 2.0, mis keskendub stsenaristi rollile. Konverentsile ootame osalema stsenariste ja kõiki, kes stsenaristidega koos töötavad.
Loe edasi
 
MEDIA arendustoetuse taotlusvooru 2. tähtaeg 24. aprill
 
Avatud on MEDIA projektiarendustoetuse taotlusvoor üksikprojektidele (dokumentaalfilm, mängufilm, animafilm). Vooru tähtaajad on 18.12.2018 ja 24.04.2018.
Loe edasi
 
Konverents: Cultural and Creative Spaces and Cities, 4 aprill, Brüssel
 
Konverents on kõigile, kes tegelevad kultuuri-, loovuse, urbanismi ja sotsiaalsete mõjudega.
Loe edasi
 
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Loov Eesti, Veerenni 24C 10135 Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -