Copy
 
Loov Euroopa
Detsembrikuu uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
On aeg teha aastast kokkuvõtteid
 
Selle aasta detsembrikuus saame möödunud aastale tagasi vaadates öelda - oli tegus aasta! Tänu Loov Euroopa toetustele on paljud meie kultuuriorganisatsioonid saanud osaleda huvitavates rahvusvahelistes projektides, luuakse ja levitatakse mitmeid filme ja antakse filmivaldkonnale hoogu filmide kaastootmisturu korraldamisega.  
Praegugi on avatud mitmeid MEDIA alamprogrammi taotlusvoore.
Uude aastasse võtame kaasa tegutsemisinnu ja soovime kõigile kultuuriorganisatsioonidele huvitavat, tegusat ja kontaktiderohket aastat!

 
Uudised
Tutvu projektidega, mis Loov Euroopast toetust said
 
Eesti Päevalehe vahel ilmunud Loov Eesti leht tegi kokkuvõtte projektidest, mis lõppeval aastal Loov Euroopast toetust said.

Loe lähemalt
Valmimas on online otsingumootor kultuurile rahastuse leidmiseks
 
Hollandi Loov Euroopa kontaktpunkt on loonud online tööriista kultuurile sobilike rahastusprogrammide leidmiseks. Kuigi suurem osa sellest on hollandi keeles, on osa siiski jõutud juba tõlkida ka inglise keelde.

Loe lähemalt
Euroopa Filmiakadeemia auhinnad jagatud
 
Laupäeval, 10. detsembril jagati Wroclawis, Poolas suurejoonelise tseremoonia käigus välja tänavused Euroopa Filmiakadeemia (EFA) auhinnad.
Euroopa Filmi auhinna võitis “Toni Erdmann“, rež. Maren Ade. Lisaks omistati Maren Adele ka parima režissööri ja stsenaristi tiitlid ning filmi nais- ja meespeaosalistele Sandra Hüllerile ja Peter Simonischekile parima nais- ja meesnäitleja auhinnad.
Loe lähemalt
TONI ERDMANN on taas kino Artise ekraanil
 
Euroopa filmiakadeemia valis 2016. aasta parimaks Euroopa filmiks sakslanna Maren Ade humoorika draama  «Toni Erdmann». Juba 29. korda välja antud Euroopa filmiauhindade ajaloos on Maren Ade esimene naislavastaja film, mis on selle tiitli võitnud.
Loe lähemalt
Digiajakirjal “Estonian Film” ilmus uus number
 
Seekordse väljaande kaanestaar on filmi “Teesklejad” režissöör Vallo Toomla. Lisaks on ajakirjas intervjuud režissöör Ülo Pikkoviga, näitlejate Rain Tolgi ja Meelis Rämmeldiga ja palju muud.
Loe lähemalt
MEDIA valikulise kinolevi vooru tulemused
 
Avaldati MEDIA valikulise kinolevi tänavuse vooru II tähtaja tulemused. Euroopa filmide kinodesse toomiseks eraldati kokku 5 292 800 eurot. Summa jaguneb 33 Euroopa riigist pärit filmilevitaja vahel. Kokku esitati 597 taotlust. Toetuse vääriliseks kuulutati 265 taotlust.
Loe lähemalt
Euroopa eksperdid esitavad Patarei merekindluse kordategemiseks tegevusplaani
 
Euroopa juhtiv muinsuskaitseorganisatsioon Europa Nostra ja Euroopa Investeerimispanga Instituut avaldasid raporti tegevusplaaniga, kuidas taastada ning arendada Patarei merekindlust Tallinnas, mis Eesti Muinsuskaitse Seltsi ettepanekul arvati 2016. aastal Euroopa seitsme enim ohus oleva mälestise hulka. 
Loe lähemalt
EFFE märk 2017-2018: taotlemine on avatud
 
Euroopa Festivalide Assotsiatsioonil on hea meel kutsuda festivale taotlema EFFE märki 2017-2018. EFFE on Euroopa Festivalide Assotsiatsiooni algatus, mida kaasfinantseerib Euroopa Liit.
Loe lähemalt
Selgusid noore arhitektuuritalendi auhinna saajad
 
Euroopa Liidu Kaasaegse Arhitektuuri auhinnale lisandunud noore arhitektuuritalendi auhind on ellu kutsutud Mies van der Rohe fondi poolt ja seda toetab Loov Euroopa.
Loe lähemalt
Algab kandidaatide esitamine Eesti Vabariigi kultuuri- ja spordipreemiatele
 
Kultuuriministeerium ootab 10. jaanuarini 2017 kandidaate 2016. aasta Eesti Vabariigi kultuuripreemiate ja spordipreemiate määramiseks.
Loe lähemalt
EL eesistumine: sideisikute konkurss
 
Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ajaks on vaja umbes 100 sideisikut, kes saadaksid ja toetaksid Eestisse saabuvaid EL-i liidreid, ministreid ja teisi välisdelegatsioonide juhte.
Loe lähemalt
Trans Europe Halles koostab kultuurikeskuste andmebaasi
 

Trans Europe Halles koostab mitteriiklike kultuurikeskuste (tuntud ka kui sõltumatud, põrandaalused, isetekkelised, vabatahtlikud) andmebaasi ja palub abi nende tuvastamiseks, et luua tugevam ja laiapõhjalisem võrgustik.

Palun täitke lühike küsimustik 16. detsembriks
Loe lähemalt
Kalender
Kandideeri tasuta e-koolitusele: Clearing Rights for Film and TV
 
Eesti filmivaldkonna professionaalidel on võimalus taotleda koolitusele tasuta ligipääsu.Kandideerimise tähtaeg on 19. detsember 2016.
Loe edasi
 
MEDIA filmiprojektide pakettide arendus – vooru tähtaeg 02.02.2017
 
Filmide arendustoetuse taotlemisel peab firma valima, kas taotletakse toetust üksikprojektile või paketi arendamiseks. Toetust saab taotleda 3 – 5 filmiprojektist koosneva paketi arendamiseks. Projekti maksimumkestus on kuni 30 kuud alates toetuse taotluse esitamisest.
Loe edasi 
 
MEDIA Filmiturud – vooru tähtaeg 02.02.2017
 
Antud skeemist toetatakse sündmuseid ja tegevusi, mis on loodud toetama Euroopa audiovisuaalprofessionaalide turgudele ligipääsu ja mis edendavad Euroopa filmide, teleprogrammide ja uue meedia levi.
Loe edasi
 
MEDIA filmihariduse projektid – vooru tähtaeg 02.03.2017
 
Toetust saab taotleda projektidele, mis tegelevad publiku harimisega, et tõsta huvi ja ligipääsu Euroopa audiovisuaalteostele, seda just läbi filmihariduse projektide ja eriti kasutades digitehnoloogiaid.
Loe edasi 
 
Kolme EL programmi hommikukohv Tartus ja Tallinnas
 
Hommikukohvil räägime Kodanike Euroopa, Erasmus+: Euroopa Noored ja Loov Euroopa KULTUUR programmide uudistest, muudatustest, taotlustähtaegadest ja teistest sündmustest, mis kolmel programmil 2017. aastal ees ootavad. Oma kogemusi projekti kirjutamisest, taotlemisest, projekti elluviimisest ja rahvusvahelisest koostööst jagavad edukad toetusesaajad. 

Aeg ja koht: 
25.jaanuaril Tartus Loomemajanduskeskuses (Kalevi 17, roheline maja)
26.jaanuaril Tallinnas Kultuurikatlas I korruse seminariruumis Põhja pst 27a (sissepääs Arhitektuurikeskuse poolt).

REGISTREERU SIIN
 
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Loov Eesti, Põhja pst 27a Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -