Copy
 
Loov Euroopa
Detsembrikuu uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
Rahulikke pühi!
 
Sellele aastale saame joone alla tõmmata: veel on jäänud üksikud tegemised. Seda põnevam aga tõotab tulla järgmine aasta. Rahulikke pühi ja tegusat uut aastat!
Uudised
Ungari valis 2023. aasta kultuuripealinnaks Veszprémi
 
1985. aastal alguse saanud Euroopa kultuuripealinnade valimine on muutunud Euroopa üheks ambitsioonikamaks ja hinnatumaks kultuuriprojektiks. Projekti eesmärk on võimaldada eurooplastel  üksteise kultuure, ajalugu ja väärtuseid paremini tundma õppida ning tunda ühtekuuluvust kogu Euroopaga.

Vaata lähiaastate kultuuripealinnu
Alanud on registreerimine järgmise aasta media stendidele
 
MEDIA programm korraldab suurematel filmiturgudel spetsiaalse Euroopas paviljoni, mille eesmärgiks on koondada MEDIA rahastatud filmiprojekte ja ettevõtmisi ning anda neile Euroopa filmiturgudel suurem kõlapind.
Loe lähemalt
Selgusid EL Kaasaegse arhitektuuri auhinna nominendid
 
Loov Euroopa toetusel välja antava Mies van der Rohe auhinnale kandideeris 383 tööd 238 linnast ja 38 riigist. Zhüriid juhatas Taani arhitekt Dorte Mandrup.16. jaanuaril avalikustatakse 40 poolfinaali pääsenud tööd, 13. veebruaril aga 5 finalisti.
Loe lähemalt
Kalender
Kultuuri- ja loomemajanduse moderniseerimine ELis: uue Euroopa kultuurikava arutamine 6. veebruaril Brüsselis
 

Kultuuri- ja loomemajandusel on tänases Euroopa majanduses märkimisväärne osa, aidates kaasa innovatsioonile, investeeringutele, digitaalsele moderniseerimisele ja kultuuriturismile. Kultuuri- ja loomemajandus toob ligikaudu 509 miljardit eurot tulu aastas, mis moodustab 5,3% kogu ELi SKTst. Lisaks hõivab see 12 miljonit täistööajaga töökohta, mis moodustab 7,5% ELi tööhõivest. See teeb sellest majandusharust suuruselt kolmanda tööandja sektori ELis(Euroopa Komisjon, 2018).

Konverents toimub 6. veebruaril Brüsselis. Lisainfot leiad SIIT.

 
Filmihariduse vooru tähtaeg 3. märtsil 2019
 
Juhised ja vormid leiab siit.
 
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Loov Eesti, Telliskivi 60a 10412 Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -