Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
www.looveesti.ee
Aeg on teha aastast kokkuvõtteid
 
Meile Loov Eestis on aasta möödunud vägagi tegusalt. Mida me oleme saanud teie heaks sel aastal ära teha? Arendasime koos ideid kuues Innolabis ning kahes TeamLabis Eestis ning korra ka Gruusias. 19 uut loomeprojekti on teele saadetud, 5 neist lausa piiri taha. Järgmised küpsevad PESAs ja arendavad oma tooteid ning teenuseid. PESA+ valmistub uusi ettevõtjaid piiri taha aitama. 3 meie ettevõtjat said rahvusvahelisel areenil kogemusi omandada Creative Business Cupil. 

Loov Eesti ise on aga arenenud õppijast õpetajaks - meie kogemusi vajatakse Gruusias, Iisarelis, Prantsusmaal, Itaalias, Rootsis. Ja meie käest saab endiselt nõu ka Loov Euroopa kultuuriprojektidele toetuse taotlemise kohta.

Palju huvitavaid projekte sai teoks koostöös vahvate partneritega: disainihommikud, MELT konverents, ülikoolidevaheline loomemajanduse programm Edu & Tegu, Loomehäkid... Aitäh toreda koosöö eest!
Uudised
Uued tuuled, mis suunda ei muuda
 
Rutiin pidavat olema innovatsiooni kõige suurem vaenlane ja stagnatsiooni algus. Mööduv aasta oli Loov Eesti jaoks aga kõike muud, kui paigalseis. Nii palju uusi kogemusi, kui sel aastal, pole me viimasel ajal saanud. Loov Eesti aasta kokkuvõtte tegi Eva Leemet.
 
Loe edasi
Teadmiste ja kogemuste eksport
 
Suurim rõõm on ikka andmise rõõm ja seda tõde on sobiv meenutada just jõulude ajal. Loov Eesti on oma seitsme tegevusaasta jooksul õppinud parimatelt ja kasvanud koos heade partneritega, et olla täna juhendaja ja andja rollis.
 
Loe edasi
Iisraeli loomemajandus kosub kõrgtehnoloogia kõrval
 
Loov Eesti on osaline Iisraeli kõrgkoolide loomemajanduse õppeprogramme nõustavas rahvusvahelises töögrupis CLEVER. Detsembrikuu alguses käisime uurimas, millised on sealse loomemajanduse peamised rõõmud ja mured ja kuidas meie aidata saame.
 
Loe edasi
Tutvustame PESAkaid: Multifunktsionaalsed nahast aksessuaarid
 
Maarja Sööt  arendab PESAs multifunktsionaalseid nahast aksessuaare.
Plaanis on välja töötada multifunktsionaalsete nahast toodete komplekt, mida oleks eriti hea reisimisel kasutada.
 
Loe edasi »
Tutvustame PESAkaid
 
Loovus mõjutab meie kõigi igapäevast elu - mõtlemist, paindlikust, probleemide lahendamise viise, toimetulekut. 
Tagametsa Loovusmaja (asub 150 aastases talukompleksis) – ajaloo, inimeste, loovuse, kunsti kohtumiskoht - tahame pakkuda turvalist ja inspireerivat keskkonda, kus aeg saaks nö korraks peatuda, et anda võimalus luua midagi uut nii visuaalses kui mentaalses võtmes. 
 
Loe edasi »
Tutvustame PESAkaid: Culture Inside Us
 
Culture Inside Us on uus venekeelne meediaportaal, mis edastab tänapäevast Eesti kultuuri vene kultuuriruumile. Sellise kultuurisilla eesmärgiks on kommunikeerimata jäetud kultuurilist informatsiooni edasi andmine ja venekeelse keskkonnaga kontakti loomine.
 
Loe edasi »
Veel uudiseid:
Harvardi Ülikooli eestlasest linnaplaneerimise dotsent Andres Sevtšuk ja õppejõud Lily K. Song peavad 22. detsembril avatud loengud Tallinna linnaarengu stsenaariumitest 

MOOD-PERFORMANCE-TANTS kogub väge

Adobe uuring: loovus teeb inimesed õnnelikumaks ja firmad edukamaks
Sündmused
 
22
detsember 2016
 
     
  Avatud loengud linnaplaneerimisest  
     
 
 
27.-29
jaanuar 2017
 
     
  Loomehäkk nr 3 keskendub muuhulgas moele  
     
 
 
13
jaanuar 2017
 
     
  Uue aasta planeerimise koolitus  
     
 
 
15
 jaanuar 2017
 
     
  Kultuurisõbra kandidaatide esitamise tähtaeg  
     
 
Vaata kõiki sündmusi
Toetused
 
"Arhitektuuri ja disaini projektid" 2017. aasta taotlusvoor on avatud
 
Taotlusvooru eesmärk on Eesti arhitektuurivaldkonna (sh mahuline arhitektuur, planeerimine, sise- ja maastikuarhitektuur, urbanistika) ja disainivaldkonna (sh tootedisain, graafiline disain ja teenusedisain) arendamine ja populariseerimine. Taotluse esitamise tähtaeg on 30. jaanuar 2017..
 
Loe edasi »
 
 
 
Põhja- ja Baltimaade kultuuri mobiilsusprogramm
 
12. jaanuaril 2017 avaneb Põhja- ja Baltimaade kultuuri mobiilsusprogrammi taotlusvoor, taotluste esitamise tähtaeg on 13. veebruar 2013. Loe lähemalt programmi ja taotlemise kohta siit.
 
Loe edasi »
 
 
 
Kolme EL programmi hommikukohvid Tallinnas ja Tartus
 
Hommikukohvil räägime Kodanike Euroopa, Erasmus+: Euroopa Noored ja Loov Euroopa KULTUUR programmide uudistest, muudatustest, taotlustähtaegadest ja teistest sündmustest, mis kolmel programmil 2017. aastal ees ootavad. 
Aeg ja koht:
25.jaanuaril Tartus Loomemajanduskeskuses (Kalevi 17, roheline maja)
26.jaanuaril Tallinnas Kultuurikatlas I korruse seminariruumis Põhja pst 27a (sissepääs Arhitektuurikeskuse poolt).
 
Registreeru SIIN »
 
 
Soovita uudiskirja oma sõbrale
Jaga meiega oma uudiseid, sündmusi või niisama huvitavat infot
Kui sa ei soovi uudiskirju edaspidi saada, siis kliki siia