www.looveesti.ee
Ei näe uudiskirja korralikult?

Septembri 1. uudiskiri

Sügis algab silmnähtavalt disainilembeliselt, süstides meie teadvusse pilte kaunitest ja funktsionaalsetest kodumaistest disainilahendustest.  Disainiauhindade konkursil leidub arvukalt ka meie PESA vilistlasi ja TeamLabi võitjaid (hurraa!!) ning peagi langeb Tallinna üle neljaks päevaks Disainiöö, mille eest ei põgene enam keegi. Õnne on paslik soovida nii Tallinna Loomeinkubaatorile, kui Tartu Loomemajanduskeskusele, kes oma 5. sünnipäeva tervitavad - võtsime ka nende tegevused nii retro- kui futuspektiivis kokku. 

Uudised

Viie tegevusaasta jooksul on inkubatsioonis tuule tiibadesse saanud ligi 80 loomevaldkonna ettevõtet, 2012. aastal hoo sisse saanud Loomemajanduse Arenduskeskusel on kliente juba enam kui 100. Minijuubeliks on selge ka ettevõtete usalduse võitmise saladus – inkubaatoris pakutakse klientidele reaalset abi - lisaks programmilisele inkubatsioonipaketile igaühele individuaalselt täpselt tema vajadustele vastavat tuge kuni agenditegevuseni. Loe edasi »
„Oleme ettevõtjatelt saanud tagasisidet, et suurem osa neist ei oleks oma ettevõtet loonudki, kui ei oleks olnud loomemajanduskeskust ja siinset keskkonda. Kõige rohkem hinnatakse lisaks igapäevasele nõustamisele just seda sünergiat, mis siin ettevõtjate vahel tekib,“ sõnas Loomemajanduskeskuse juht Reigo KuivjõgiLoe edasi »
Desti Disainikeskuse poolt ellukutsutud Disainivedur on ettevõtjatele suunatud koolitusprogramm, mille läbimine aitab mõista disaini võimalusi oma toodete ja teenuste loomisel ja arendamisel. Käisime Kultuurikatlas Disainikeskuse uutes ruumides korraldatud seminari uurimas, milliseid võimalusi disaini kasutamine ettevõtetele pakub. Loe edasi

Sündmused

17-19.09.2014 - Baltic Dynamics
25-28.09.2014 - IX Disainiöö
29.09.2014 - Business Freedom workshop NB! Erihind Loov Eesti sõbrale!

Toetused

Rahvusvahelised koostööprojektid, mis toovad kokku kultuuri- ja loomemajandussektori organisatsioonid erinevatest riikidest, et ellu viia ühiseid valdkonnasiseseid või valdkondade vahelisi tegevusi. Tähtaeg 1. oktoober.  Loe edasi »
Vaata käimasolevaid taotlusvoorusid Loov Eesti portaalist.  Ära unusta vaadata ka Loov Euroopa veebist toetuste tähtaegu! 

Põnev teema

Selle aasta kevad-suvel valmis seitsme kuu pikkuse tööprotsessi tulemusena Suurbritannia loomemajanduse rahvusvahelistumise strateegia, mis suunab loomemajandussektori arenguid aastani 2020. Tõime võrdluseks sisse ka Eesti-mõõtme. Tasub kaasa mõelda! Loe edasi  »

Tee tutvust

Meil on erakordselt hea meel näha Loov Eesti tootearendusprogrammi PESA vilistlasi nii noore disaineri SÄSI finalistide hulgas kui disainiauhinna BRUNO nominentide hulgas. Samuti on BRUNO disainlahenduste hulgas startup-ürituse TeamLab võitjameeskonnad. Loe edasi  »
www.looveesti.ee
Soovita uudiskirja oma sõbrale
Kui sa ei soovi uudiskirju edaspidi saada, siis klikka palun siin
Jaga meiega oma uudiseid, sündmusi või niisama huvitavat infot