Copy
 
Loov Euroopa
Maikuu uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
Uued arendused toetuste abil
 
Kevad tõi meediamaastikule mitu suurt toetust: Baltic Event saab areneda digiajastu kiirete muudatuste voolus, Eestis käivitub uus rahvusvaheline sisutööstuse ja meediatehnoloogia inkubaator ning arendusprogramm Storytek. 
Ka kultuuri valdkonnas on uudiseid: mitmed Eesti festivalid pälvisid Euroopa kvaliteedimärgise, kohe-kohe on avanemas kirjandustõlgete toetamise taotlusvoor ning kultuur saab Euroopas välissuhete korraldamisel rohkem kaalu.
Uudised
Kultuuri osakaal EL välissuhete korraldamisel suureneb
 
Euroopa Komisjoni kultuuri peadirektoraat ja Euroopa Liidu välissuhete teenistus EEAS allkirjastasid 16 mail kokkuleppe EUNIC´iga, mis soodustab koostööd kultuuriprojektides. Kokkulepe sätestab koostöö toimimise põhimõtted, väärtused ja ülesanded. Kokkulepe on osa Euroopa Liidu kavast ergutada kultuuri kasutamist välissuhete korraldamisel.

Loe lähemalt
MEDIA eraldas Baltic Event filmide kaastootmisturule läbi aegade suurima toetuse
 
Avaldati MEDIA filmiturgude toetusmeetme tänavused tulemused.
Euroopa audovisuaalturgudele ligipääsu vooru esitati kokku 97 taotlust, millest rahuldati 62. Edukad projektid pärinevad 19 Euroopa riigist. Toetuste kogusumma on 7,5 miljonit eurot.

Eestis toimub Access to Markets toetuse abil iga-aastane filmide kaastootmisturg Baltic Event. Tänavu saavad korraldajad eriti suurt uhkust tunda, sest määratud toetus on organisatsioonile läbi aegade suurim – 80 000 eurot. 
Loe lähemalt
17 Eesti festivali pälvisid Euroopa festivalide kvaliteedimärgise
 
17 Eesti festivali, mis pälvisid Euroopa 2017–2018. aasta festivalide kvaliteedimärgise. EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) kvaliteedimärgis antakse innovaatilistele festivalidele, et neid ka rahvusvaheliselt tunnustada ja tutvustada.
Loe lähemalt
Tallinn Music Week osaleb üleeuroopalises projektis, mille eesmärgiks on toetada naiste rolli muusikas
 
Ühendkuningriigi muusikaorganisatsiooni PRS for Music juhtimisel sai Euroopa Liidu kultuuritoetuse raamprogrammi Loov Euroopa poolt 200 000 eurose toetuse projekt „Keychange“, mille eesmärgiks on edendada naisartistide ja naisettevõtjate rolli Euroopa muusikaväljal.
Loe lähemalt
Eestis käivitub uudne sisutööstuse arendusprogramm Storytek
 
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus toetusel käivitub Eestis uus rahvusvaheline sisutööstuse ja meediatehnoloogia inkubaator ning arendusprogramm Storytek. Kolmeaastase programmi eesmärgiks on toetada Eesti meelelahutussisu laienemist digitaalsetesse platvormidesse ning valdkonna idufirmade pääsu rahvusvahelisele areenile.
Loe lähemalt
Esteetilise kunsti auhind ootab avaldusi
 
11. Esteetilise kunsti auhind on rahvusvaheliselt tunnustatud. Seda esitletakse ja hinnatakse oma-ala ekspertide (mõjukad kunstnikud, kuraatorid, direktorid jt) poolt ajakirjas Aesthetica Magazine. See on heaks võimaluseks näidata oma tööd laiemale publikule!
Loe lähemalt
Kalender
MEDIA TV Programming taotlusvoor 2017 – II tähtaeg 30.05
 

Toetatakse televisioonile suunatud animatsioonide, mängu- ja dokumentaalfilmide tootmist, eeldusel et partneriteks on vähemalt kolm Euroopa telekanalit. Projektid võivad olla nii filmid kui ka sarjad.
Loe lähemalt
 
Valikuline kinolevi 2017 – II tähtaeg 14.06
 
Rahastatakse kampaaniaid Euroopa filmide levitamiseks väljaspool tootjariiki, milles osaleb vähemalt seitsmest levitajast koosnev levitajate ühendus, mille tegevust koordineerib filmi müügiagent.
Loe lähemalt
 
Kirjandustõlgete toetamise taotlusvoor avaneb juuni algul
 
Kirjandustõlgete toetamise taotlusvoor on lubatud avada juuni algul.
Loe lähemalt 
 
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Loov Eesti, Põhja pst 27 a Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -