Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
www.looveesti.ee
Loomemajandus on kiiresti arenev majandussektor
 
Milline on loomemajanduse olukord Eestis? Valmis järjekorras neljas loomemajanduse uuring, mis tugineb 2015-2016 aasta andmetele. Loomemajandus oma ca 3% osaga SKTst on võrreldav meie majanduse põhialadega - põllumajandus, metsandus ja kalandus kokku annavad 3,4% SKTst. Kogutulu 1,5 miljardit eurot!
 
Sellest uudiskirjast leiad infot veel meie tegemiste ja käimiste kohta, anname teada kasulikest sündmustest ning jagame oma mõtteid toimunud üritustest. Loe, kuidas läks Loov Eesti ja piirkondlike partnerite õppereis Ida-Virumaale ja mismoodi me katsetasime seal ringmajandusega.
 
Lisaks on meil selles uudiskirjas heameel Sulle tutvustada nelja tublit PESA programmis osalevat ettevõtet. Millega meie PESAkad tegelevad ja millised on nende ambitsioonid, saad teada, kui jälgid meie Facebooki, veebi või loed kord kuus ilmuvat Loov Eesti uudiskirja.
 
Mõnusat lugemist!
Uudised
Valminud on uus loomemajanduse uuring ja kaardistus
 
Kultuuriministeeriumil valmis koostöös Eesti Konjunktuuriinstituudi ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega Eesti loomemajanduse olukorra uuring ja kaardistus. Tegemist on järjekorras neljanda sellemahulise uuringuga ja see tugineb 2015-2016 aasta andmetele.
 
Loe edasi
Loomemajanduse Akadeemia Ida-Virumaal
 
Loov Eesti+Maa programmi piirkondlikud koostööpartnerid tutvusid loomemajanduse valdkonnaga Ida-Virumaal. Kahepäevasel õppereisil tutvuti kohaliku loomeeluga, külastati Kohtla-Nõmmel asuvat Eesti Kaevandusmuuseumit ja kunagi Narva uhkuseks olnud Kreenholmi manufaktuuri. Akadeemia viimasel päeval toimus koolitus loomeettevõtluse ärimudelitest rahvusvaheliselt tunnustatud kultuuripoliitika ja loomemajanduse eksperdi Ragnar Siili eestvedamisel.
 
Loe edasi
Ragnar Siili loomeettevõtluse ärimudelite meistriklass
 
Loomemajanduse Akadeemia Ida-Virumaal jätkus järgmisel päeval Narva Käsitöömajas, kus Ragnar Siili eestvedamisel toimus loomeettevõtluse ärimudelite meistriklass. See oli suurepärane jätk eelmisel päeval toimunud õppereisile, kui Loov Eesti+Maa piirkondlikud partnerid tutvusid Ida-Virumaa loomeelu ja- majandusega ning erinevatel ärimudelitel põhinevate ettevõtetega.
 
Loe edasi
Ringmajanduse katsetused Narvas
 
Reede õhtu Narvas.  Ilm on kevadiselt soe ja päikeseline. Oleme valmistanud ette TeamLab töötoa ja ootame osalema Ida-Virumaa käsitöömeistreid. Päevateemaks on tekstiilitootmise jääkide taaskasutus.

Esimesed osalised, kes julgevad oma ideedega välja tulla, on veidi arglikud, kuid mida aeg edasi, seda suuremaks muutub kohaletulnute  tahe ja motivatsioon midagi tõeliselt suurt ette võtta.
 
Loe edasi
Tutvustame PESAkaid: Handicraft Experience Estonia​
 
Handicraft Experience Estonia on loometurismi ettevõte, mis keskendub käsitööreisidele Eestis, viies kokku huvilised väljaspoolt Eestit ja Eestist siinsete koolitajate ja käsitöömeistritega.

Firma eesmärgiks on pakkuda välis- ja sisetarbijatele käsitööturismi teenust ja toetada Eesti käsitöötraditsiooni ja -oskuste säilitamist ja levitamist. Ettevõte keskendub väikestele gruppidele, suuruses 6-12 inimest, et võimaldada klientide individuaalsetele huvidele vastavat enesearendust ja kvaliteetaega. Ühtlasi aitavad nad kaasa Eesti käsitöö tuntuse ja müügiedu suurendamisele.
 
Loe edasi
Tutvustame PESAkaid: Niidik​
 
Niidik on käsitööpaber, milles on augud, mispidi üles-alla niidi ja nõelaga tikkides moodustub muster.

Paberile tikkimine on jõu- ja ajakohane igaühele, sõltumata oskustest, töövahenditest ja näpuosavusest. Tegevusest saadavaid naudinguid on mitmeid: rõõm isetegemisest, kaunite värvide teraapia, niitide mustris olemise näpuga silitatav reljeef, läbi aukude paistev valgus, päevade pikenemine aeglaselt kulgevast ajast, mustri tikkimise mõju enda sisemiste mustrite korrastamisele ja märkamisele. Aistingute hulk tekitab emotsionaalse heaolutunde.
 
Loe edasi
Tutvustame PESAkaid: Muhumuster​
 
Muhumustri ideeks on muhu mustritest inspireeritud trükitud sisustustekstiilide tootmine ja sealjuures kunstniku käekirja kasutamine.

“Elan ja töötan kaunil muhu saarel, kus täitub peagi kümme aastat loovettevõtjana toimetades. Olles siin sündinud ja kasvanud ning linnas ka elades, on siinne pärand mind sügavalt mõjutanud ning alateadlikult saatnud kogu mu elu. Oma töös kasutangi oma loovat meelt ning käsitöö oskusi, mida inspireerivad erinevad muhu tekstiilid ja mustrid. Tundub, et see tee on lõputu ja üllatusi täis,” räägib endast Muhumustri eestvedaja Triinu Traumann ja lisab, et liitus programmiga soovist ette võtta suuremaid muutusi ning õppida oma ala spetsialistidelt, samas õppides tundma ning analüüsima oma ettevõtet erinevate nurkade alt.
 
Loe edasi
Tutvustame PESAkaid: Kukkur.ee​
 
Kukkur.ee on alates 2015. aastast tegelenud rahakottide, kaardihoidjate jm vahendusmüügiga, soovides pakkuda Eesti turule stiilseid ja moodsaid rahakotte.

Seda poodi peavad kaks sõpra, kelle ühine ettevõtlushuvi ja soov taskuelu mugavamaks teha viis ca 3 aastat tagasi ettevõtluseni. Valikus on Eesti turul tavapärasest eristuvaid kukruid inimestele, kes soovivad klassikalisest rahakotist lihtsamaid, väiksemaid ja nutikamaid mudeleid. Eeskätt väljendub see materjalides – naha asemel on valikus metallist, puidust, plastist jm materjalidest moodsad lahendused.
 
Loe edasi
Selgusid CBC Eesti 2018 konkursi finalistid!
 
Igal kevadel on CBC Estonia konkursi eesmärk leida parim ettevõte esindama Eestit finaalvõistlusel Kopenhaagenis ja tugevdada Eesti mainet rahvusvaheliselt kui nutikate, innovaatiliste ja maailma muutvate ideede sünnipaika. Eesti võistluse patroon on Europarlamendi saadik Kaja Kallas.

Tänaseks on konkurss lõpusirgel - kokku laekus 28 avaldust  ja eelhindamise tulemusel jõudis finaali 6 äriideed.
 
Loe edasi
Veel uudiseid:
Kutse EASi tootearenduse programmi

Loovuse podcasti teine episood ajuteadlase Jaan Aruga

Vaata üle: Loomeettevõtluse rahvusvahelistumise koolituse materjalid
Sündmused
 
01
juuni 2018
 
     
  Kunsttükkide Tänav  
     
 
 
10
august 2018
 
     
  Arvamusfestival  
     
 
 
21
august 2018
 
     
  X Rahvusvaheline kultuuripoliitika teaduskonverents  
     
 
 
20
detsember 2014
 
     
  Arhitektuurisektori ekspordi arengukoolitus  
     
 
Vaata kõiki sündmusi
Toetused
 
VAHETUSPROGRAMM AMETNIKELE JA MITTETULUNDUSÜHENDUSTE ESINDAJATELE
 
Võimalus saada toetust külastuste, koostöövõrkude kohtumiste ja konverentsidel osalemise jaoks. Toetus on mõeldud ametnikele, MTÜde esindajatele Eestist (grupid) ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu (PMN) allasutuste ja koostööorganisatsioonide esindajatele. Tähtaeg: aastaringselt taotluse alusel.
 
Loe edasi
 
 
 
PÕHJA- JA BALTIMAADE AVALIKU HALDUSE MOBIILSUSPROGRAMM
 
Võimalus saada toetust 2018. aastaks õppevisiitideks, pikemaks praktikaks ja koostöövõrkude kohtumisteks. Toetus on mõeldud: riigi- ja omavalitsusametnikud kõigist Põhja- ja Baltimaadest; kõik administratiivsed tasandid (riik, maakond, kohalik omavalitsus, omavalitsuste liidud); nii üksikisikutele kui ka gruppidele (2-8 osalejat). Tähtaeg 30. märts 2018.
 
Loe edasi
 
 
Soovita uudiskirja oma sõbrale
Jaga meiega oma uudiseid, sündmusi või niisama huvitavat infot
Kui sa ei soovi uudiskirju edaspidi saada, siis kliki siia