Copy
 
Loov Euroopa
Novembrikuu uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
Kultuuri tähtsustatakse Euroopas üha enam
 
Euroopa Parlament võttis 14. novembril 2018 vastu ELi mitmeaastase finantsraamistiku 2021-2027 vahearuande. Kavandatav eelarve sisaldab  Loov Euroopa programmi  märkimisväärset suurendamist  1,4 miljardilt eurolt 2,8 miljardile eurole. Seega on tulevikus aina enam võimalusi oma ideedele toetust leida. Konverentsil "Kultuur piirideta maailmas" arutasimegi, kuidas teha väga head taotlust. Et kultuurikoostöö taotlusvooru  tähtaeg juba väga lähedal, käib väga aktiivne partnerite otsimine. Vaata, kas ka sinu idee haakub mõne juba töös oleva taotluse ideega. Inspiratsiooni saad koguda Loov Eesti lehes kirjeldatud koostööprojektidest.
Filmirahvas peab aga praegu regiooni suurimat filmipidu ning tähistab Euroopa kinoööd. Taotlusvoorud on ka MEDIA programmis lähenemas.

 
Uudised
Loe, kuidas Loov Euroopal Eestis läinud on ja millised on tulevikuplaanid
 
Loov Euroopa programm teeb juba tulevikuplaane. Euroopa Komisjon on hinnanud programmi väärtuslikuks ja plaanib ka järgmisel rahastusperioodil sellega jätkata.  Loe sellest, mida eelmise kultuurikoostöö taotlusvoorust rahastuse saanud projektid teha plaanivad ja kuidas on MEDIA toetus mõjutanud Eesti filmide käekäiku “Loov Eesti lehest”. Meie alamprogrammide juhid annavad ülevaate ka Loov Euroopa programmi tulevikuplaanidest.

Loe lähemalt
Kokkuvõte konverentsist "Kultuur piirideta maailmas"
 
Milline on üks hea kultuuriprojekt? Mida peab taotluse kokkupanekul arvestama? Kuidas Sinu ideed maailma jõuavad? Kõigest sellest räägiti Loov Euroopa konverentsil "Kultuur piirideta maailmas".

Loe lähemalt
2024. aasta kultuuripealinnade kandidaadid selguvad
 
Aasta lõpuks selguvad kõik linnad, mis hakkavad kandideerima Euroopa kultuuripealinn 20124 tiitlile. Seekord tuleb tiitel Eestisse, Austriasse ja  ühte EFTA / EMP riiki, kandidaatriiki või potentsiaalsesse ELi kandidaatriiki.

Loe lähemalt
Filmirahvas peab suurt filmipidu
 
16. novembrist 2. detsembrini toimub Pimedate Ööde Filmifestival mille raames leiab aset regiooni suurim ja olulisem flmitööstusüritus Industry@Tallinn & Baltic Event, mida rahastab ka Loov Euroopa MEDIA alaprogramm.
Loe lähemalt
European Cinema Night 7. detsembril Artise kinos
 
Europa Cinemase võrgustiku ja Euroopa Komisjoni MEDIA programmi esmakordne algatus Europa Cinema Night toimub kõigis EL liikmesriikides ühes linnas detsembri alguse nädala jooksul.
Eestis toimub üritus 7. detsembril kell 16.00 ning linastub lastefilm “Ernest ja Celine valmistuvad talveks”. Enne filmi tervitab lapsi karu Ernest ja muusikat mängib akordionist Mikk Langeproon.
Loe lähemalt
Music Moves Europe Talent Awards 2019: 12 võitjat valitud
 
Uued Music Moves Europe Awards võitjad kuulutati välja 20. novembril 2018. 12 laureaati esindavad Euroopa muusika olevikku ja tulevikku ja seda tähistatakse ESNSi (Eurosonic Noorderslag) auhinnatseremoonial Groningenis (NL) 16. jaanuaril 2019.
Loe lähemalt
Uus veebipõhine otsingumootor viib kunstid kõikjale: Festivalileidja
 
FestivalFinder.eu on veebipõhine otsingumootor,  mille abil saad avastada kunstifestivale: muusikast teatrini, tänavakunstidest tantsu ja kirjanduseni ja seda 45 riigis, nii Euroopas kui ka väljaspool.
Loe lähemalt
Kalender
MEDIA Arendustoetuse taotlusvooru 1. tähtaeg 18.detsember
 
Avatud on MEDIA projektiarendustoetuse taotlusvoor üksikprojektidele (dokumentaalfilm, mängufilm, animafilm). Vooru tähtaajad on 18.12.2018 ja 24.04.2018.
Loe edasi
 
MEDIA TV levi taotlusvooru 1. tähtaeg 18. detsember
 
TV levi juhised ja vormid leiab siit.
 
MEDIA Arendustoetuse taotlusvooru 2. tähtaeg 24.detsember
 
Avatud on MEDIA projektiarendustoetuse taotlusvoor üksikprojektidele (dokumentaalfilm, mängufilm, animafilm). Vooru tähtaajad on 18.12.2018 ja 24.04.2018.
Loe edasi
 
Kultuurikoostöö tähtaeg 11.detsember
 
Taotlusvoor EACEA/34/2018  on nii väiksemahulistele, kuni 200 000 eurot (kategooria 1) kui ka suurprojektidele kuni 2 miljonit eurot (kategooria 2). Kandideerimise tähtaeg on 11. detsember 2018 kell 12 Brüsseli aja järgi.
Loe edasi 
 
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Loov Eesti, Telliskivi 60a 10412 Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -