Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
www.looveesti.ee
Suve parimad ja põnevaimad palad
 
Siit leiad Loov Eesti selle suve parimad ja põnevaimad palad. Suvi on olnud tegus ja viinud meid mitmetesse Eestimaa kaunitesse piirkondadesse ja ka Eestist väljapoole - maailma juhtivasse innovatsiooniriiki ja idufirmade kasvulavale - Iisraeli.

Augustikuu uudiskirjast saad lugeda ka septembrikuu vaieldamatult põnevaimast palast - Loomehäkist. Sel korral ühendas Loov Eesti 48-tunnine töötuba TeamLab nendega jõud! 14. septembril kutsumegi loovaid inimesi Loomehäkile, kus 48-tunni jooksul ühendame omavahel loovuse, käsitöö ja ringmajanduse. Niivõrd mastaapset loomemajanduse valdkonna arendusmaratoni pole Baltimaades veel nähtud. Ole kohal!

Kindlasti leiad põnevat lugemist meie kahepäevasest loomemajanduse õppereisist Järvamaale, kus külastasime piirkonna loomeettevõtjaid ja tutvustime arhitektuurivaldkonnaga. Viimasesse päeva mahtus ka ülimenukas arutelu Arvamusfestivalil, mis rääkis rööprähklemisest ja kandis pealkirja "Kas surnuks töötamine on paratamatus?" Kogu arutelu saab ka järelvaadata ja -kuulata!

Taaskord on meil rõõmus meel tutvustada nelja tublit ekspordile suunatud arendusprogrammi PESA+ vilistlast, tuua teieni Indrek Maripuu ja Piret Jeedase juhitud podcasti "Sähvatus" viies episood Raul Oreškini ja Kaili Kasega ja kutsuda teid loomemajanduse teeõhtule Narvas, mis toimub kultuuriklubis Ro-Ro. Viimasena näed, millised ettevõtted lähevad sel aastal põhjamaade noori disainereid tutvustavale rändmessile Nordic Buzz.

Head tutvumist, kuulamist ja rõõmsaid kohtumisi!
Uudised
Kutsume ühendama omavahel loovuse, käsitöö ja ringmajanduse!
 
Loomemajanduse arenduskeskuse Loov Eesti 48-tunnine töötuba TeamLab ühendas sel korral jõud Loomehäkiga, et eri valdkondade kogemusi veelgi paremini kokku tuua.

Loomehäkk koondab endas erinevate valdkondade loomeinimesi, käsitöölisi, tudengeid, disainereid, ühiskonnaaktiviste ja ettevõtjaid, et koos teiste huvilistega kogenud mentorite juhendamisel luua uusi loovaid lahendusi.

Ühe teemana ühendamegi omavahel loovuse, käsitöö ja ringmajanduse.
 
Registreeru siin
Loe edasi
Loomemajanduse akadeemia Järvamaal
 
8. ja 9. augustil külastasime Loov Eesti + Maa programmi raames Järvamaad. Koos oma piirkondlike partneritega tegime tutvust sealse loomemajanduse valdkonnaga.

Akadeemia esimesel päeval võtsid meid lahkelt vastu ja tutvustasid oma tegemisi ning plaane sellised loomeettevõtted ja -ettevõtjad nagu Saara Kirjastus, Resa Nukustuudio, Wile farm, Kirna mõis, Mari-Lill Pihtje, Rüütli käsitöökoda ja Rainer Eidemiller, kes tutvustas Paide linna arengut ja arengu takistusi.
 
Loe edasi
Arhitektuur on meie ühislooming
 
Loov Eesti+ Maa Loomemajanduse akadeemia  keskendus seekord arhitektuurile ja loovate keskkondade kujundamisele. Oma oskusi ja teadmisi jagasid Arhitektuurikeskuse juhataja Raul Järg ning Linnalabori „laborandid“ Maria Derlõš ja Elo Kiivet.
 
Loe edasi
Retsept õnnelikuks eluks: piisaval hulgal erinevaid ja meeldivaid tegevusi
 
Kui palju me töötame? Kas seda on liiga palju? Kui on tunne, et oled 24/7 tööl, sest su töö iseloom on selline. Kas oskame end vahel ka „tühjaks“ laadida?

Loomeinimeste, iseendale tööandjate ja ka teiste üdini tööle pühendunute probleemidele otsisid Loov Eesti Arvamusfestivali arutelul „Kas surnuks töötamine on paratamatus?“ Märt Treieri juhtimisel lahendusi kliiniline psühholoog Katri-Evelin Kalaus, teleprodutsent Triin Luhats, loovuskoolitaja Indrek Maripuu ja visionäär Linnar Viik.
 
Loe edasi »
Päevad, mis muudavad Iisraeli loomemajandust​
 
Südasuvises Tel Avivis leidis aset CLEVER projekti korraldusel Creative Economy Summit. Kohal olid valdkonna eksperdid Austraalist, Indiast, Brasiiliast, Itaaliast, Soomest, Taanist, Suurbritanniast, Hollandist ja Eestist. Ürituse raames otsiti lahendusi Iisraeli loomemajanduse viimiseks uuele tasemele – loomemajandus 4.0, kus peamine valdkonna mõju avaldub teiste sektorite innovatsiooniprotsessides.

Creative Economy Summit konverentsi ettekanded olid briljantsed ning andsid tõuke järgmisel päeval toimunud Creative Israel 2030 töötoale.
 
Loe edasi »
Tutvustame PESA+ ettevõtet: LoodusSPA​
 
LoodusSPA tooted valmivad Raplamaal käsitööna. Ettevõtmine kannab mõtet: “Keha on meie hinge kodu, mille eest tuleb hästi hoolitseda.” LoodusSPA tooted ühendavad looduslikke õlisid, taimseid komponente, puhtaid lõhnu loodusest ja armastust nende toodete loomisel, et need paitaksid nii ihu kui ka hinge.
 
Loe edasi »
Tutvustame PESA+ ettevõtet: Berrichi
 
Berrichi on sündinud usust, et puhas ja looduslik on nahale parim. Berrichis kohtuvad traditsioonid ja teadus: kaks aastat uurimistööd Aasia iluarsenalis sajandeid tuntud vetikate ning eri maade looduskosmeetikast pärit super-õlidega.
 
Loe edasi »
Tutvustame PESA+ ettevõtet: LoondSPA
 
Põhjamaine spaakosmeetika bränd loond° on alguse saanud usust puhta ja karge looduse vastu, mis toidab keha, vaimu ja meeli oma naturaalsuses. Väikeses Põhjamaa riigis nimega Eesti tähistab sõna loond ühe maausu järgi loodust.
 
Loe edasi »
Tutvustame PESA+ ettevõtet: Baia Decor​
 
Baia Decor on bränd, mis loodud väikses kuurortlinnas Haapsalus ja on pereettevõte. Baia Decor teeb puidust kõrvarõngaid ja valmistab unikaalseid puidust naiste käekotte. Tooted on valmistatud puidust ja loodud armastusega, saades inspiratsiooni loodusest ja meist ümbritsevast. Meie ehted on loodud naisele, kes on unistav, kirglik ja tugev.
 
Loe edasi »
Rahvusvahelistumise koolituse materjalid on nüüd eesti keeles kättesaadavad​
 
Plaanid oma toote või teenusega minna rahvusvahelisele turule? Vaata üle ICCI projekti raames paljude riikide ekspertide poolt kokku pandud rahvusvahelistumise koolituse materjalid – need on nüüd saadavad ka eesti keeles.

Koolitusmaterjalid on tasuta, nendega tutvumiseks on tarvis vaid luua endale keskkonda konto.
 
Loe edasi »
Loovuse podcast “Sähvatus” | Episood #5 Raul Oreškin ja Kaili Kask​
 
Loovuse podcasti “Sähvatus” viies episood viis saatejuhid Indrek Maripuu ja Pired Jeedase Peipsiveerele Varnja külla, kus suviti peavad Voronja galeriid Raul Oreškini ja Kaili Kask. Räägivad galerii tekkeloost, loomingust ja sähvatustest. Juttu tuleb ka Tartu Uuest Teatrist, Tartu Loomemajanduskeskusest, kodurestoranist ning Rauli ja Kaili poolt korraldatavast korternäituste sarjast.
 
Loe edasi »
Loomemajanduse teeõhtu
 
Möödunud aastal korraldas OBJEKT loomeettevõtjate ja selle valdkonna arendamisega seotud inimestega kohtumiste sarja.

Kohtumiste sari sai nimeks “Teeõhtu” ning osalisteks olid Tehnopoli inkubaatori juht Martin Goroško ja Loov Eesti inkubaatori juht Eva Leemet. Tehnopoli ja Loov Eesti inkubaatoritest tulid paljud Eesti loomeettevõtted, näiteks Woolishi ja Stella Soomlaisi stuudio. Teeõhtul osales ka Aet Rebane, kes esitles SprayPrinterit, mille abil tehtud illustratsioon kaunistab nüüd endise Baltietsi tehase seina Narvas ja paljud teised kõnelejad nii Ida-Virumaalt kui ka teistest Eesti paikadest.
 
Loe edasi »
Nordic Buzz tutvustab Eesti uusi disainitalente​
 
Põhjamaade noori disainereid tutvustav rändmess Nordic Buzz, mis toimub juba neljandat korda võimaldab sel aastal ettevõtjatel tutvuda Norra turuga Oslos 29. augustist kuni 1. septembrini toimuva Oslo Design Fair raames.

Nordic Buzz tutvustab seekord seitset Eesti ettevõtet.
 
Loe edasi »
Veel uudiseid:
Loomemajanduskeskus ootab põnevaid äriideid

Welcome Challenge Global Forum™ kutsub osalema

Eesti moelooja Cärol Ott võitis rahvusvahelise noorte moeloojate konkursi
Sündmused
 
30
august 2018
 
     
  Loomemajanduse teeõhtu​  
     
 
 
10
september 2018
 
     
  XIII Tallinna Disainiöö Festival​  
     
 
 
14
september 2018
 
     
  Loomehäkk vol 6: Creative Tech​  
     
 
 
18
september 2018
 
     
  Arhitektuurisektori ekspordi arengukoolitus​  
     
 
Vaata kõiki sündmusi
Toetused
 
Põhja- ja Baltimaade kultuuri mobiilsusprogramm
 
Võimalus saada reisitoetust, koostöövõrkude toetust (lühike ja pikk) ja loomeresidentuuride toetust. Toetus on mõeldud professionaalsetele loomeisikutele ja kuni kuueliikmelistele loomekollektiividele. Tähtaeg 22. august 2018.
 
Loe edasi »
 
 
 
Vahetusprogramm ametnikele ja mittetulundusühenduste esindajatele
 
Võimalus saada toetust külastuste, koostöövõrkude kohtumiste ja konverentsidel osalemise jaoks. Toetus on mõeldud ametnikele, MTÜde esindajatele Eestist (grupid) ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu (PMN) allasutuste ja koostööorganisatsioonide esindajatele. Tähtaeg: aastaringselt taotluse alusel.
 
Loe edasi »
 
 
 
Kultuuri- ja kunstiprogramm
 
Moodulid: tootmispõhine tegevus ja tulemuse esitlemine ning erialase pädevuse tõstmine, arvamuste, hinnangute, teadmiste ja oskuste vahendamine.

Toetus on suunatud kunstnikele, kultuuritegelastele, kunsti- ja kultuuriasutustele ning organisatsioonidele, kes teevad koostööd kunstnike ja kultuuritegelastega. Tähtaeg 20. september!
 
Loe edasi »
 
 
Soovita uudiskirja oma sõbrale
Jaga meiega oma uudiseid, sündmusi või niisama huvitavat infot
Kui sa ei soovi uudiskirju edaspidi saada, siis kliki siia