www.looveesti.ee
Ei näe uudiskirja korralikult?

Augusti+ uudiskiri

24. septembril toimub Loov Eesti ja Eesti Disainerite Liidu koostöös disainjuhtimise konverents "Nähtamatu ja nähtav disainjuhtimine".  Septembris algavad EASi alustavate ettevõtjate 7päevased koolitused, investor otsib murdjat loovettevõtjat jpm huvitavat.

Uudised

Miks mõned ettevõtted on paremad kui teised? Nähtav ja nähtamatu disainjuhtimine. 24. septembril korraldab Loov Eesti koostöös Eesti Disainerite Liiduga esimest korda Eestis disainjuhtimise konverentsi ettevõtjatele ja disaineritele. Loe lisa disainjuhtimise kohta veebist. Programm ja registreerumine avatakse 31. augustil. 
Kui tunned, et  Sinu loovtoode või -teenus on murdja ja täis jõudu, et minna  Eesti piiridest välja, kuid puudu on veel ergutavast rahasüstist, siis aitame koostöös Tallinna Teaduspargiga Tehnopol Sul kontakti investoriga leida.  
Alustava ettevõtja baaskoolitusele on oodatud eelneva ettevõtlusalase kogemuseta alustavad ettevõtjad ning vähekogenud vastalustanud ettevõtjad. Üks koolitus kestab 7 päeva, selle jooksul õpitakse ettevõtte äriplaani loomist, tööõigust, turundust ja muud ettevõtluse alustamiseks vajalikku.
Tartu Loomemajanduskeskus käivitas alates 24. augustist uue eripakkumiste süsteemi, millega tutvustatakse majas tegutsevate ettevõtete tooteid, teenuseid ja sündmusi. 

Sündmused

Tartu Ülikooli Narva Kolledžis toimub 9. septembril Läänemere piirkonna kultuurisidemete ja ettevõtlust soodustavate ning takistavate kultuurilistest erinevuste teemaline konverents. Üritus on tasuta. 
Traditsiooniliselt toimuvad Kultuuritehase festivali raames alternatiivmuusikaüritused Volyymer ja Diletantide Avangard, millele lisandub Telescope ja DJ-d katusel.
Tallinna Ettevõtlusameti poolt 9. septembril korraldatava ning juba teist korda toimuva messi eesmärgiks on luua ettevõtjatele, töötutele ning tööturule sisenevatele inimestele keskkond kontaktide vahetamiseks, nõustamise ja kasuliku info saamiseks ning enda tutvustamiseks võimalikele koostööpartneritele.
Paljud organisatsioonid käsitlevad disaini ainult dekoratiivse lisandina ja jätavad tähelepanuta selle tohutu potentsiaali sisulise, strateegilise ja ärilise ressursina. Disaini lähteülesanne aitab disaineritel ja ärijuhtidel muuta seda arusaama, kaasates loomingulisse protsessi kõik asjaosalised.

Toetused

Põhjamaade Ministrite Nõukogu Kultuurikoostöövõrkude toetust saab taotleda alates 15. septembrist, toetuse taotlusvoor nii lühi- kui pikaajalistele projektidele kestab kuni 16. oktoobrini. 
1. septembril lõppeva reisitoetuse järgmine voor avatakse 6. oktoobril. Vaata lähemalt juba Norden.ee kodulehelt. 

Vaata põhjamaadesse

Pikkadesse ja pimedatesse talveõhtutisse ja –hommikutesse toob sooja ja valgust traditsiooniks kujunenud avaettelugemine kõikjal ühel ja samal kellaajal küünlavalguses koidu ajal kell 9 ja õhtuhämarikus. 

Hää lugu

Eelmisel kuul laines Tallinna Ettevõtluse Toetamise ja Krediidi Haldamise Sihtasutuse partnervõrgustik Leetu ja kavandab peagi laieneda ka Soome, Rootsi ja Lätti. Küsisime ettevõtluskonsultandilt ja ESA juhatuse liikmelt Anu Lõhmuselt, mida inkubatsioonikeskus alustavatele ettevõtjaile pakub.
Foto: juhtimine.ee
INSEAD professori Hal Gregersen juhtimisel viidi kuue aasta jooksul 3 500 juhi seas läbi uuring, mille eesmärk oli uurida, millised on uuenduslike ettevõtjate võtmeoskused. Uuringus loetleti üles viis olulist oskust. Samas nenditi, et üks inimene ei pea nendes kõigis olema võrdselt hea - piisab kui olla silmapaistev mõnes.
www.looveesti.ee
Soovita uudiskirja oma sõbrale
Kui sa ei soovi uudiskirju edaspidi saada, siis klikka palun siin
Jaga meiega oma uudiseid, sündmusi või niisama huvitavat infot