Copy
 
Loov Euroopa
Oktoobrikuu uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
Kultuur otsib uusi arenemisvõimalusi
 
Euroopa Kultuurifoorumil arutatakse, kuidas saab kultuur kaasa aidata globaalsete probleemide lahendamisele ning kaasava ja ühtekuuluva ühiskonna loomisele. Selleks peab kultuurivaldkond ka  ise leidma uusi tegutsemisviise ja koostöövõimalusi erinevate valdkondadega. Seminaril "Brändi litsentseerimine" vaatamegi, millised võimalused on oma looduga rahvusvahelisele turule jõuda. Kultuuripärandi aasta 2018 avab aga arutelu selle üle, mida me mõistame pärandi all ja kuidas see võiks meid kaasajal  ühendada.
Novembris algab ka filmi suursündmus PÖFF - pimedad ööd on just sobivad uute filmielamuste saamiseks. Filmiprofessionaalidele algavad aga eriti tihedad tööpäevad.
 
Uudised
Kultuuripärandi aasta saab avapaugu Milaanos Kultuurifoorumil
 

2018 on kuulutatud Euroopa Kultuuripärandi aastaks. Teema-aasta saab avapaugu Euroopa Kultuurifoorumil, mida peetakse seekord 7. ja 8 detsembril Milaanos.

Aasta jooksul on kavandatud mitmeid üleeuroopalisi sündmuseid.

Loe lähemalt
Kaks filmi said toetust
 
Oktoobri alguses selgusid kevadiste voorude tulemused arendustoetuse ja TV Programmingu toetusskeemides.
Eestist eraldati üksikprojekti arendustoetus 20 000 eurot Baltic Film Productioni dokumentaalfilmile “The Last Relic” ja TV Programmingu voorust 58 000 eurot Traumfabrik OÜ dokumentaalfilmile “RODEO”.
Palju õnne toetuse saajatele!
 
10-aastast juubelit tähistav POWR valis välja selle aastased osalejad
 
Filmitööstusürituste raames on siin Tallinnas toimunud juba viimased 9 aastat stsenaariumiarendamise töötuba POWR Baltic Stories Exchange. Tegemist on Balti ja Skandinaavia CE MEDIA Deskide algatusega tugevada meie regiooni mängufilmi stsenaariumi arenduse taset ning pakkuda noortele talentidele võimalust arendada ennast ja oma projekte.
Loe lähemalt
Läheneb PÖFF ja siinsed filmitööstusüritused industry@tallinn & Baltic Event
 
Vähem kui kuu aja pärast algab regiooni suurim filmifestival PÖFF, mis ka sel aastal on toetatud MEDIA programmi poolt. 17.11 – 3.12 kestev festival toob vaatajate ette sadu uusi filmielamus, millest kõige olulisem on 18 filmist koosnev põhivõistlusprogamm.
Loe lähemalt
Otsime uusi ärimudeleid: seminar “Brändi litsentseerimine”
 
Loov Euroopa, Loov Eesti ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis  kutsuvad 21. novembril  kell 10.00-13.00  Erinevate Tubade klubis  (Telliskivi 60A) peetavale seminarile, mis käsitleb brändi litsentseerimist ja sellega kauplemist.
REGISTREERU

Seminaril otsitakse vastust küsimustele, millised on loominguga tulu teenimise võimalused rahvusvahelisel turul ning kuidas kaitsta seejuures enda autoriõigusi? Sündmusele on oodatud loomeettevõtted, kes soovivad oma tootega minna rahvusvahelisele turule ja panna oma intellektuaalne omand tulu teenima; samuti kõik ristmeediaga tegelejad.
 

Tutvu lähemalt:
Esinejatega 
Päevakavaga 

Foorumil osalemine on tasuta, registreerimine on avatud kuni 17. novembrini.

Tulekul on taotlusvoor kultuuri-ja loomeruumide ja linnade arendamiseks
 
Novembris  on plaanis välja kuulutada taotlusvoor “Cultural and Creative Spaces and Cities” mahuga 1,5 miljonit eurot. Taotlusvooru tähtaeg jääb ilmselt järgmise aasta veebruari.
Loe lähemalt
Räägi kaasa: Kuidas muuta Europeana kultuuriväärtuste kajastamisel paremaks
 
Euroopa Komisjon  kutsub kaasa rääkima avatud konsultatsioonil Europeana  rolli üle Euroopa kultuuripärandi nähatavuse ja digitaalse ligipääsetavuse osas.  Laekunud ettepanekud aitavad Europeanal  seada edasisi arengusuundi.  Ettepanekuid saab esitada kuni 14. jaanuarini 2018.
Loe lähemalt
VERTIGO alustab kunstiresidentuuri programmidega
 
Osalema kutsutakse Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) projekte ja kunstivaldkondade produtsente.

VERTIGO programm organiseerib järgmise kolme aasta jooksul 45 kunstiresidentuuri, millega soovitakse luua sünergiat IKT projektide, kunstiringkondade, kultuuriorganisatsioonide ja innovaatorite vahel.
Kunstnikud koos oma produtsendiga valivad etteantud nimekirjast IKT projekti, millega soovivad töötada. Residentuur annab neile võimaluse luua originaalseid innovatsioonist inspireeritud kunstiteoseid.
Loe lähemalt
Kalender
Euroopa Kultuurifoorum Milaanos 7.-8. detsember 2017
 
Traditsiooniline Euroopa Kultuurifoorum toimub seel aastal 7. ja 8. detsembril Milaanos. Registreerimine on avatud kuni 10. novembrini.

2017. aasta Foorumiga tähistatakse Euroopa Kultuuripärandi aasta 2018 algust. 

REGISTREERU SIIN.
Loe edasi
 
MEDIA arendustoetus üksikprojektidele 23.november
 
Sügisestest voorudest avanes sel nädalal üks uus taotlusvoor: arendustoetus üksikprojektidele.
Loe edasi
 
Seminar: “Brändi litsentseerimine” 21. nov
 
Loov Euroopa, Loov Eesti ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis ja  kutsuvad 21. novembril  kell 10.00-13.00  Erinevate Tubade klubis  (Telliskivi 60A) peetavale seminarile, mis käsitleb brändi litsentseerimist ja sellega kauplemist. Seminaril otsitakse vastust küsimustele, millised on loominguga tulu teenimise võimalused rahvusvahelisel turul ning kuidas kaitsta seejuures enda autoriõigusi? 
Loe edasi
 
Kultuuripärandi väärtustamise taotlusvoor 22.nov
 

See uus taotlusvoor keskendub Euroopa kultuuripärandi ja meie ühise ajaloo teadvustamisele, väärtustamisele ja väärtuste jagamisele ning tugevdab ühtsesse Euroopasse kuulumise tunnet. Seega peaksid edukad projektid selles taotlusvoorus täitma neidsamu eesmärke.
Loe edasi
 
Kultuurikoostöö nii väiksemahuliste kui ka suuremahuliste projektide taotlusvoor 11. jaanuar 2018
 
Riikidevahelise kultuurikoostöö projektide toetamise põhieesmärgks on toetada Euroopa kultuuri- ja loomesektorite suutlikkust toimida riikide- ja rahvusvaheliselt, edendada kultuuri- ja loovteoste riikidevahelist levitamist ning kultuuri- ja loomesektoris tegutsejate, eriti kunstnike riikidevahelist liikuvust.
Loe edasi
 
2-linna-konverents “Festivals-tourism-local communities” 21. november
 
Konverents leiab aset 21.-22. novembril 2017.a. Helsingøris ja Helsingborgis (Taani/Rootsi).
REGISTREERIMINE ON AVATUD!
Täpsem informatsioon konverentsi ja programmi, esinejate kohta on leitav konverentsi kodulehelt 
 
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Loov Eesti, Veerenni 24C 10135 Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -