Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
www.looveesti.ee
Loovus on hinnas!
 
Loovus ja loomemajandus tõusevad üha enam ka otsustajate huvisfääri. Euroopa Komisjon hindas erinevate linnade loomemajandust ning leidis, et juhtivad kultuuri- ja loomelinnad on ka jõukamad: kultuuri- ja loomelinnade indeksi tulemused ja linnade sissetulek on tugevas korrelatsioonis. Hea oli leida edetabelite eesotsast ka kaks Eesti linna - Tallinna ja Tartu. Tunnustus on muidugi suur, kuid ei saa jätta märkimata, et nt Tallinna puhul juhiti tähelepanu sellele, et loomemajandust toetava keskkonna osas olid tulemused keskmisest nõrgemad. 

Loomevaldkonnas toimub aga nii Tallinnas kui ka Tartus tõesti palju - valminud on disaini arengukava, avatakse PROTO avastustehas, Ajujaht ootab järgmisi võistlejaid, Tartus alustavad oma äriplaani viimistlemist uuet ettevõtted. Sagenevad ka erinevate valdkondade kokkupuuted loovusega - oodatakse loovaid ideid :-)
Uudised
Juhtivad kultuuri- ja loomelinnad on jõukamad


 
Euroopa Komisjoni teisipäeval avaldatud kultuuri- ja loomelinnade monitori järgi on Tallinn kuni 500 000 elanikuga linnade hulgas oma loomepotentsiaalilt 5. kohal, Tartu aga kuni 100 000 elanikuga linnadest teisel kohal..
 
Loe edasi
Ajujahile saab kandideerida 27. oktoobrini
 
Eesti suurim äriideede konkurss ja arenguprogramm Ajujaht ootab ideid pühapäeva, 27. oktoobrini. Ajujaht pakub ettevõtlusega alustamiseks intensiivset ja kõrgel tasemel arenguprogrammi, rahvusvahelise kogemusega mentorvõrgustikku ja rahastust äriidee elluviimiseks.
 
Loe edasi
Valminud on Eesti disainivaldkonna arengukava 2023. aastani
 
Eesti Disainikeskuse eestvedamisel valmis Eesti disainivaldkonna kauaoodatud arengukava aastani 2023. 

Tegemist on valdkonnasisese kokkuleppega selles, kuhu Eesti disainivaldkond peaks arenema ja mida tuleks selleks teha. Disainivaldkonna arengukava on sündinud valdkonnasisese algatusena ja viiakse ellu organisatsioonide omavahelises tihedas koostöös.

 
Loe edasi
Loovuse podcast “Sähvatus” Episood #16: Madis Laas – Creative Union
 
Loovuse podcasti saatejuhid Indrek Maripuu ja Piret Jeedas külastasid Creative Unioni ühte rajajat Madis Laasi. Creative Union on orgaaniliselt kasvanud reklaami- ja turundusfirmade kogumik, mis sai alguse 25 aastat tagasi. Gruppi kuuluvad teiste seas Kontuur Leo Burnett, Newton Marketing, Identity, Vurr Digital, Royal Service jt. Kuulete sellest miks ja kuidas Madis oma ettevõttes juhtimise üle andis, mis rolli ta täna firmas igapäevaselt täidab, kuidas ta näeb, et valdkonnad järjest rohkem segunevad ning kuidas innovatsioon tekib..
 
Loe edasi
Tartu Loomemajanduskeskuse äriplaanikoolitusele valiti välja 15 ideed
 
Kokku esitati 19 ideed, millest valiti välja 15. Ideid oli riidedisainist personaalse lähenemisega matusebürooni, lisaks mitmeid loovideid keskkonnateadlike kehatoodete tootmiseks. Esitati ka kaks kunstigalerii loomise projekti ning üks online-platvormi idee noortele kunstnikele.
 
Loe edasi
Noblessneris avatakse PROTO Avastustehas
 
Noblessneri linnaksu avatakse 19. oktoobril  Proto Avastustehas - virtuaalreaalsusel põhinev elmuskeskus. Oled Sa kunagi teinud jalutuskäigu maakera südamesse, kimanud isesõitva autoga või uudistanud ookeanipõhja? Andnud aururongil vilet või tõusnud kuumaõhupalliga taevasse? Avastustehase terviklikus VR-keskkonnas ootab sind ja su peret virtuaalreaalsuse maagia.
 
Loe edasi »
Veel uudiseid:
Tartu noore kunsti oksjonil müüdi enamik töid

Loovuse podcast"Sähvatus" nr 15 - Janek Uibo

Kultuuriministeerium tutvustas Riigikogu kultuurikomisjonile 2020. aasta kultuurieelarve suundi

Loov Euroopa Kultuur ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KYSK) tutvustavad 6. novembril  selle eelarveperioodi rahastusvõimalusi ja heidavad pilgu tulevikku
Sündmused
 
6
november 2019
 
     
  Loov Euroopa Kultuuri ja KYSKi infopäev  
     
 
 
27
oktoober 2019
 
     
  Ajujahi ideede esitamise tähtaeg  
     
 
 
30
oktoober 2019
 
     
  Vesinik kui uusi võimalusi pakkuv energiakandja kliimamuutuste ohjeldamisel  
     
 
 
1
november 2019
 
     
  EKA design hackaton  
     
 
Vaata kõiki sündmusi
Toetused
 
Põhja- ja Baltimaade kultuuri mobiilsusprogramm
 
Võimalus saada reisitoetust, koostöövõrkude toetust (lühike ja pikk) ja loomeresidentuuride toetust. Toetus on mõeldud professionaalsetele loomeisikutele ja kuni kuueliikmelistele loomekollektiividele. Tähtaeg 21. oktoober 2019.
 
Loe edasi
 
 
 
WORTH inkubatsiooniprogramm ootab osalema
 
Kui olete disainer, tegija või tehnoloogiaettevõte ELis või COSMEga assotsieerunud riikides, saate taotleda 10 000 euro suurust otsetoetust, rahvusvahelist meedias kajastamist, tööstusespetsialistide juhendamist, valdkondadevahelist koostööd ja osalemist rahvusvahelistel võrgustikuüritustel ja palju muud. Tähtaeg: 31. oktoober.
 
Loe edasi
 
 
 
Põhjamaade Organisatsioonide mobiilsusprogramm NOIM​
 
Võimalus saada toetust külastuste, koostöövõrkude kohtumiste ja konverentsidel osalemise jaoks. Toetus on mõeldud ametnikele, MTÜde esindajatele Eestist (grupid) ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu (PMN) allasutuste ja koostööorganisatsioonide esindajatele. Tähtaeg: aastaringselt taotluse alusel.​
 
Loe edasi
 
 
Soovita uudiskirja oma sõbrale
Jaga meiega oma uudiseid, sündmusi või niisama huvitavat infot
Kui sa ei soovi uudiskirju edaspidi saada, siis kliki siia