Copy
 
Loov Euroopa
Maikuu uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
Kevad on toonud mitmeid häid uudiseid
 
Kevad on toonud meile MEDIA  ja Kultuuri alamprogrammidest häid uudiseid: toetusi on saanud 4 ettevõtet filmide ekraanile toomiseks, 3 organisatsiooni said toetust kultuurikoostöö taotlusvoorust. Hoogsalt on kasvanud on kinokülastuste arv.  Lähenemas on mitmeid uusi taotlusvoore, hoia silm peal!
Uudised
MEDIA programm Cannesis 2016
 
11.-22. mail toimub järjekordne Cannesi Filmifestival, mis toob kokku Euroopa ja kogu maailma filmivaldkonna esindajad. Loov Euroopa MEDIA programm on traditsiooniliselt esindatud Euroopa Paviljonis. See on Euroopa produtsentide, levitajate, müügiagentide, festivalide ja koolitusprogrammide korraldajate kohtumispaik. Euroopa Paviljon (Village International/Riviera nr 121) on avatud 12.–19. mail iga päev kell 9:00 – 19:00.
Loe lähemalt
Rekordiline kinokülastuste arv Euroopas 2015. aastal
 
Euroopa kinokülastuste arv on endiselt kasvamas, teatab äsja avaldatud Euroopa Audiovisuaalse Observatooriumi AV-sektori trendide raport. 28 liikmesriigi kinode kassatulu oli möödunud aastal ligi 7,3 miljardit eurot, 16% kõrgem varasematest tulemustest. Müüdi 976 miljonit kinopiletit. Euroopa filmide turuosa on seejuures veidi langenud, 2015. aastal 26,1%
Loe lähemalt
4 miljonit eurot Euroopa filmide levitamiseks
 
Avaldati MEDIA valikulise kinolevi 2016. aasta esimese vooru tulemused. Euroopa filmide kinodesse toomiseks eraldati kokku 3 961 700 €. Summa jagunes 31 Euroopa riigist pärit filmilevitajate vahel. Kokku esitati 456 taotlust, millest edukaid oli 210.

Toetuse abil jõuab filmilevisse 12 Euroopa filmi. Eesti filmilevitajatest said toetust 4 firmat, kes toovad (või on seda juba teinud) meie kinoekraanidele 8 filmi.
Loe lähemalt
MEDIA alaprogrammis avanes online levi taotlusvoor
 
Taotlemise tähtaeg on 21. juuni 2016.

Vooru eesmärk on Euroopa filmide piirideülese ringluse soodustamine muudel platvormidel kui traditsiooniline kino. Uute ärimudelite leidmise soodustamiseks oodatakse ka uute levimudelitega katsetamist.
Loe lähemalt
Kultuurikoostöö taotlusvooru tulemused 2016 selgunud
 
Eestist osutus taotlusvoorus edukaimaks Tartu Ülikool, kes  saab partnerina tuge kahes väiksemamahulises projektis, väiksemahulistest projektidest sai toetust ka Eesti Kunstimuuseum. Suuremahulistes osutus partnerina edukaks Eesti Filharmoonia Kammerkoor. 
Loe lähemalt
Pagulaste integreerimise taotlusvoorul väga palju huvilisi
 
Loov Euroopa pagulaste integratsiooniprojektide vooru laekus üle 250 taotluse ja komisjonidel seisavad ees rasked tööpäevad, et neist parimad välja valida. Et vooru maht oli vaid 1,6 miljonit eurot, saab toetada  ca 10-12 projekti.
Loe lähemalt
N.I.C.E. Award – Euroopa Kultuuri ja loomemajanduse innovatsiooniauhind ootab kandideerima
 
Igal aastal väljaantavat N.I.C.E auhinda finantseerib North Rhine-Westphalia Majanduse, Energia ja Tööstuse Ministeerium ning selle eesmärk on ergutada innovatsiooni kultuuri ja loomesektoris, eriti sellist, mis mõjutab laiemalt majandust ja ühiskonda.
Kandideerimise tähtaeg 12. mai.
Loe lähemalt
Kalender
MEDIA TV Programming – taotlusvooru tähtaeg 26. mai
 
Toetatakse televisioonile suunatud animatsioonide, mängu- ja dokumentaalfilmide tootmist, eeldusel et partneriteks on vähemalt kolm Euroopa telekanalit. Projektid võivad olla nii filmid kui ka sarjad.
 
MEDIA valikuline kinolevi – taotlusvooru tähtaeg 14. juuni
 
Rahastatakse kampaaniaid Euroopa filmide levitamiseks väljaspool tootjariiki, milles osaleb vähemalt seitsmest levitajast koosnev abikõlblik ühendus, mille tegevust koordineerib filmi müügiagent.
 
MEDIA online levi – toetuse taotlemise tähtaeg 21.juuni
 
Vooru eesmärk on Euroopa filmide piirideülese ringluse soodustamine muudel platvormidel kui traditsiooniline kino. Uute ärimudelite leidmise soodustamiseks oodatakse ka uute levimudelitega katsetamist.
 
MEDIA koolitustele registreerumise tähtajad – MAI
 
Lähenemas on mitmete väga tasemel MEDIA alaprogrammi poolt toetatud koolituste registreerumistähtajad.
 
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Loov Eesti, Põhja pst 27a 10415 Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -