Copy
 
Loov Euroopa
Aprillikuu uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
Vaata tulemusi ja löö kaasa! 
 
Loov Euroopa valmistub järgmiseks perioodiks - rõõm on tõdeda, et Euroopa Parlament  mõistab programmi olulisust ja on valmis selle eelarvet suurendama. Sina saad aga juba 26. mail rääkida kaasa selles, millises Euroopas me lähiajal elame. 
Praegu on aga hea oma projekte ette valmistada: avatud on kirjandustõlgete, TV levi ja valikulise kinolevi taotlusvoorud. Sügisel ootame selle perioodi viimast kultuurikoostöö taotlusvooru, mille tulemused peaksid siis järgmisel suvel selguma. Vaata ka partneriotsingutest, kas mõni seal pakud idee  haakub sinu omaga. Projekti partneritega kohtumiseks uuri aga reisitoetuste pilootprojekt i-Portunus võimalusi.
Noortel on võimalus valida parimat noortefilmi ning kogeda Cannes´i festivali loomingulist atmosfääri. 
Tegusat kevadet!
 
Uudised
Vali Euroopale tulevik!
 
26. mail toimuvad Europarlamendi valimised. Kui oled valimisealine, siis kasuta kindlasti võimalust ja mine hääletama.
Euroopal on täna mitmeid probleeme, mis puudutavad meid kõiki – kliimamuutused, pagulasteemad, andmekaitse või Brexit.
Demokraatlik ja vaba Euroopa on privileeg, aga mitte iseenesestmõistetav asi. Anna ka oma hääl Euroopa arengusse ja aita kaasa, et Eesti saaks ka edaspidi kasutada Euroopa Liidu pakutud hüvesid ja võimalusi.
Loe lähemalt
ELi liikmesriigid registreeruvad kultuuripärandi digiteerimiseks
 
9. aprillil allkirjastasid 24 Euroopa riiki kultuuripärandi digiteerimise edendamise deklaratsiooni. Nad teevad tihedamat koostööd, et kasutada nüüdisaegseid digitaaltehnoloogiaid Euroopa rikkaliku kultuuripärandi riskide lahendamisel, suurendades selle kasutamist ja nähtavust, parandades kodanike kaasatust ja toetades teisi sektoreid.

Loe lähemalt
Euroopa Parlament hääletas kunstnike liikuvuse ja teoste levitamise poolt
 
Väga suure häälteenamusega täiskogu istungil vastu võetud resolutsioonis (501 poolthäält 51) on parlamendiliikmed taotlenud programmi „Loov Euroopa” eelarve kahekordistamist ajavahemikul 2021–2027. See tähendaks kokku 2,8 miljardit eurot võrreldes praeguse 1,4 miljardi euroga. Samuti teeb parlament ettepaneku eraldada vähemalt 58% sellest summast programmi MEDIA alamprogrammi jaoks, 33% -le kultuurile ja kuni 9% -le sektorite ülesele tegevusele, kusjuures viimane katab nii Loov Euroopa kontaktpunktide kui ka meediasektori uued tegevused uudiste valdkonnas
Loe lähemalt
Parima Euroopa noortefilmi valimine
 
5. mail kogunevad 12-14-aastased noored üle Euroopa kinosaalidesse, et samaaegselt vaadata ja hinnata kolme Euroopa noortefilmi, mille hulgast selgub Euroopa Filmiakadeemia Noore Publiku Auhinna laureaat. Eestis toimub laureaadi valimine Tallinnas kinos Artis.

Filmide vaatamiseks, žüriitöös osalemiseks ja aruteludes kaasa löömiseks tuleb saata kiri osalemissoovi ja kontaktandmetega enne 2. maid aadressile noorpublik@kinobuss.ee.
Loe lähemalt
Noori oodatakse Cannesi Filmifestivalile!
 
Veel viimsed päevi on avatud nö “noore passiga” registreerumine Cannesi Filmifestivalile. 18. – 28. aastastele noortele antakse võimalus 3 päeva jooksul tutvuda festivali ja selle programmidega. Mõned kohad on veel vabad!
Loe lähemalt
Euroopa Filmiviktoriini tulemused selgunud
 
10 viktoriinivõitjat on selgunud, kes sõidavad tasuta auhinnareisile Cannes’i Filmifestivalile.

Loe võitjatest lähemalt siit.
I-Portunus alustas reisitoetuste pilootprojektiga
 
2019. aasta aprillist septembrini kuulutab i-Portunus välja kolm taotlusvooru, mileega toetatakse 350–500 esitlus- või kujutava kunsti valdkonnas tegutseva ja Loov Euroopa programmis osaleva riigi kunstniku rahvusvahelist lühiajalist (15–85 päeva) reisimist.
Tähtaeg 15. mai
Loe lähemalt
Euroopa Kultuuripärandi märgise 2019 eelvalik on tehtud
 
Euroopa Komisjon sai 19 ettepanekut 13 liikmesriigilt, kes osalesid Euroopa kultuuripärandi märgise 2019 nominentide valikus. Eesti kohti seekord valikus ei ole.
Loe lähemalt
Mies van der Rohe arhitektuuriauhinnad selgunud
 
Euroopa Komisjon ja Fundació Mies van der Rohe kuulutas välja 2019. aasta võitjad pärast seda, kui žürii külastas viit finalisti. Auhinnatseremoonia toimub 7. mail Barcelonas.
Loe lähemalt
GameDev Days peaauhinna võitis Pärnu mänguarendusfirma Gamecan
 
Gamecan on peamiselt Pärnus tegutsev mängustuudio, mille tiimis on inimesi Suurbritanniast, Rumeeniast, Ukrainast, Türgist ja Brasiiliast. Gamecan sai alguse 2015. aastal, kui praeguse tegevjuhi Marten Palu eestvõttel hakati arendama tulistamismängu. Gamecan võitis ka publiku lemmiku tiitli.
Loe lähemalt
Kalender
Europarlamendi valimised
 
Mine kindlasti ja vali Euroopale tulevik!
www.thistimeimvoting.eu
 
TV levi taotlusvooru 2. tähtaeg 28. mai
 
TV levi juhised ja vormid leiab siit.
 
Valikulise kinolevi vooru 2. tähtaeg 4. juuni
 
Juhised ja vormid leiab siit.
 
Kirjandustõlgete toetamise taotlusvoor
 
Toetuskõlblikud on nii paberil ja digikujul (e-raamatud) avaldatud teosed kui ka audioraamatud. Tõlgitavad ja tutvustatavad teosed peavad olema suure kirjandusliku väärtusega ilukirjandusteosed,
Vaata lähemalt
 
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Loov Eesti, Telliskivi 60a 10412 Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -