Copy
 
Loov Euroopa
Veebruarikuu uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
empty.png
Uusi taotlusvoore, uuringuid ja auhindu
 
Kui Sul on idee, kuidas ühendada kultuuri ja näiteks virtuaalreaalsust, siis uuri, milliseid võimalusi pakub uus taotlusvoor "Kultuuri ja AV sisu uuenduslik digitaalne sidumine". 
Milline on meie kultuuri ja loomemajanduse seisukord - Euroopa Komisjon on kõik vastavad uuringud koondanud ühtede kaante vahele. Muusikavaldkonnas on aga esile tõstetud uusi talente.

Esilinastuvad MEDIA rahastatud Eesti filmid

2020 esimesel poolaastal jõuab kinodesse tosin uut Eesti filmi, millest kaks on saanud rahastuse ka Loov Euroopa MEDIA programmist – A Film Eesti täispikk animatsioon “Sipsik” ja Veiko Õunpuu uusim mängufilm “Viimased".
Uudised
Uus taotlusvoor: Kultuuri ja AV sisu uuenduslik digitaalne sidumine
 
Käesoleva vooru raames toetab Komisjon ettevõtmisi, mis mingil viisil ühendavad erinevaid loomemajandus valdkondi (sh audiovisuaalvaldkonda) kasutades innovatsioonilisi tehnoloogilisi lahendusi, sh. nt. virtuaalreaalsus.
Tähtaeg on 14. mai 2020.
Loe lähemalt
Euroopa Komisjon koondas kultuuri ja loomemajanduse uuringud ühtede kaante vahele
 
Väljaandesse on koondatud üldise Euroopa raamistiku, hariduse ja koolituse, autoriõiguse, digitaalse ühisturu, andmemajanduse, ettevõtluse ja innovatsioonipoliitikate ning kultuuri ja loomemajanduse sektorispetsiifilised uuringud.
Loe lähemalt
Veebruaris saab kinodes näha kirevat valikut Euroopa filme
 
Ei juhtu just tihti, et kinos saab vaadata Soome filmi ja pealegi veel nii veidrat – “Koerad ei kanna pükse” linastus Cannesi FF võistlusprogrammis ja linastub meie kinodes alates 6. veebruarist. Vastukaaluks juba järgmisel päeval alustab kinolevi Agnes Vardá viimaseks teoseks jäänud dokumentaalfilm “Varda kui Agnes”, kus legendaarne filmitegija võtab kokku oma elu, töö ja loomingu. 21. veebruarist jõuab kinno koguni kolm filmi – prantsuse kino nostalgjalaks “Parimad aastad me elus”, suhtedraama “Ma olin, ma olen, ma saan olema” ja tõestisündinud lugu sarimõrvarist Fritz Honkast pealkirjaga “Kuldne kinnas”.

Loe lähemalt
Eestlased on naabritega võrreldes usinamad kinokülastajad
 
Kui USA-s, Euroopas ja ka mujal Baltikumis möödunud aastal kinokülastajate arv ja piletitulu vähenes, siis Eesti inimesed käivad kinos endiselt iga aastaga rohkem, kuid nõuavad selle eest ka üha mugavamat teenust ja kinokogemust, kirjutab Forum Cinemas Baltikumi tegevjuht Kristjan Kongo.
Loe lähemalt
Selgusid Music Moves Europe talendiauhinnad
 
Auhindade võitjad selgusid 17. jaanuaril 2020 Hollandis Groningenis toimunud festivali Eurosonic Noorderslag tseremoonia ajal
Loe lähemalt
Üks Euroopa kirjandusauhind tuleb sel aastal Eestisse
 
Igal aastal antakse auhind välja valitud riikides ning oma valiku teeb rahvusvaheline zhürii. 2020 võitjad avalikustatakse mais ja auhind antakse üle septembris/oktoobris korraldataval pidulikul üritusel Brüsselis.
Loe lähemalt
Läänemeremaade Nõukogu uus taotlusvoor on suunatud noortele
 
PSF-i kutse 2020. aastal pühendatud projektidele, mille on välja töötanud Läänemere piirkonna noored või noorte jaoks. Projektitaotlejad võivad olla noorteorganisatsioonid, organisatsioonid, kes töötavad või kavatsevad noortega koostööd teha, haridusasutused vms. Sihtrühm, kelle poole pöördutakse, peaks olema vahemikus 15–30 aastat – keskkooliõpilastest noorte spetsialistideni.

Taotlusvoor on avatud 15. veebruarist kuni 31. märtsini
Loe lähemalt
e-raamat: Kultuur ja kunstnike töötingimused
 
UNESCO on andnud välja vabalt kasutatava e-raamatu "Culture & working conditions for artists: implementing the 1980 Recommendation concerning the Status of the Artist" 
Loe lähemalt
empty.png
Kalender
Kultuuri ja AV sisu uuenduslik digitaalne sidumine 14.mai
 
Toetatakse ettevõtmisi, mis mingil viisil ühendavad erinevaid loomemajandus valdkondi (sh audiovisuaalvaldkonda) kasutades innovatsioonilisi tehnoloogilisi lahendusi, sh. nt. virtuaalreaalsus.
Loe lähemalt
 
Arenduse paketitoetuse tähtaeg 4. veebruar
 
Lisainfot saab siit.
 
Taotlusvoor koostööks Balkani riikidega 17. märts
 
Käesoleva taotlusvooru üldeesmärk on edendada leppimist ja heanaaberlikke suhteid Lääne-Balkani riikide kultuurikoostöö ja loomingu kaudu.
Loe lähemalt
 
Muusika koosloome ja koostootmise taotlusvoor 30.märts
 
Lisainfot leiab SIIT
 
empty.png
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Loov Eesti, Telliskivi 60a PK 56
10412Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -