Copy
 
Loov Euroopa
Jaanuarikuu uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
Kultuuriküllast alanud aastat!
 
2017. tõotab Eestis tulla põnev aasta. Kogu avalikus sektoris käib tihe ettevalmistustöö Euroopa Liidu Nõukogu eesistumiseks. Kultuurisektoril on juba jaanuaris palju toimetamist. Järgmisel nädalal toimuvad Tallinnas ja Tartus kolme EL programmi infopäevad. Samuti järgmisel nädalal leiab aset DocPoint Tallinn dokumentaalfilmide festival. Avatud on koguni 14 MEDIA alaprogrammi taotlusvooru. Lähiajal peaks avanema ka Kultuurialaprogrammi Platvormide taoltusvoor.
Uudised
Aarhus ja Pafos on 2017 aasta Euroopa kultuuripealinnad
 
Aarhusi aasta Euroopa kultuuripealinnana on kavandatud julgustama ja inspireerima meid kultuuri- ja loomemajanduse abil oma ühiskonnas toimuvat ümber mõtestama. Aastase programmi üritused kombineerivad endis-aegset Taani ‘folkelige’ traditsiooni tänapäevase moodsa kunsti ja kultuuriga.

2017. aastal saab Pafosest esimene Euroopa kultuuripealinna tiitlit kandev Küprose linn. Peegeldades Küprose asukohta, multikultuursust ja Kesk-Ida ning Põhja-Aafrika kultuurimõjusid, on aasta teema “Seostades kontinente,tuues kokku kultuure”.
Loe lähemalt
Eestile laekus MEDIA programmist üle poole miljoni euro
 
Eesti filmisektorile eraldati eelmisel aastal Loov Euroopa MEDIA programmist toetuseid kokku 562 635 eurot. Võrdluseks: 2015 toetused Eestile olid 520 477 eurot. Toetuse said 4 filmiprojekti, PÖFF ja Baltic Event kaastootmisturg. Lisaks toetati 46 Euroopa filmi Eesti kinoekraanidele toomist.
Loe lähemalt
Käivitus MEDIA programmi filmivõistlus #euFilmContest
 
Euroopa Komisjon käivitas filmivõistluse, mille eesmärk on esile tõsta Euroopa filmide, telesarjade ja videomängude unikaalset mitmekesisust. Kui hästi Sina Euroopa filme tead?
Osalejatel tuleb ära tunda 24 MEDIA programmist toetust saanud audiovisuaalteost ning vastata ühele lisaküsimusele, mille abil selgitatakse välja 10 kõige edukamat, kes sõidavad maailmakuulsale Cannesi Filmifestivalile. 
Loe lähemalt
Eesti festivalid saavad taotleda Euroopa festivalide kvaliteedimärki
 
Kvaliteedimärk “EFFE Festival Label 2017-2018“ ning ka preemia “EFFE Festival Award“ antakse järjekorras teist korda välja innovaatilistele festivalidele, tunnustamaks rahvusvaheliselt nende tööd ja tegemisi. Eelmisel korral sai märgise “EFFE Festival Label 2015-2016“ kokku 24 Eesti festivali. “EFFE Label 2017-2018” taotlused tuleb ingliskeelses veebikeskonnas esitada hiljemalt 17. veebruariks.
Loe lähemalt
Avalikustati 356 EL arhitektuuripreemia nominenti
 
56 Euroopa arhitektide tööd on nomineeritud Euroopa Komisjoni ja Fundació Mies Van der Rohe arhitektuuripreemia saamiseks. Teiste seas on nomineeritud ka 7 Eesti projekti. Nomineeritute nimekirjast valib žürii 40 ja seejärel neist omakorda 5, mida külastatakse aprillis. Võitjad kuulutatakse välja 26. mail Barcelonas. 
Loe lähemalt
The European Investment Bank Institute kuulutas välja taotlusvooru kunstnike arendusprogrammis osalemiseks
 
European Investment Bank (EIB) Institute otsib programmi kaht peale 1. jaanuari 1982 a sündinud kunstnikku. Taotlusvooru oodatakse Eesti, Horvaatia, Küprose Itaalia, Läti, Malta, Poola ja Rumeenia kunstnikke.
Nende riikide kunstnikele pakutakse kuu aega kestvat residentuuri Luxembourgis, kus Euroopa juhtivate kunstnike ja mentorite käe all saab oma ideid realiseerida. 2017. aastal on mentoriks Briti tunnustatud kunstnik Callum Innes.
Loe lähemalt
Kalender
MEDIA filmiprojektide pakettide arenduse vooru tähtaeg - 2. veebruar
 
Filmide arendustoetuse taotlemisel peab firma valima, kas taotletakse toetust üksikprojektile või paketi arendamiseks. Toetust saab taotleda 3 – 5 filmiprojektist koosneva paketi arendamiseks. Projekti maksimumkestus on kuni 30 kuud alates toetuse taotluse esitamisest. Toetus ühele taotlejale on 70 000–210 000 eurot.
Loe lähemalt
 
MEDIA Filmiturud taotlusvooru tähtaeg - 2. veebruar
 
Antud skeemist toetatakse sündmuseid ja tegevusi, mis on loodud toetama Euroopa audiovisuaalprofessionaalide turgudele ligipääsu ja mis edendavad Euroopa filmide, teleprogrammide ja uue meedia levi.
Vooru kavandatud eelarve on 7,5 miljonit eurot.
Loe lähemalt
 
MEDIA koolitustele kandideerimise tähtajad
 
1. veebruar - DOK.Incubator
8. veebruar - Binnale College Cinema - Virtual Reality
19. veebruar - MAIA Workshops
1. märts - Sources 2 Script Development Luxembourg

Vaata kogu koolituste infot SIIT.
 
Kolme EL programmi hommikukohv Tartus - 25. jaanuar
 
Hommikukohvil räägime Kodanike Euroopa, Erasmus+: Euroopa Noored ja Loov Euroopa KULTUUR programmide uudistest, muudatustest, taotlustähtaegadest ja teistest sündmustest, mis kolmel programmil 2017. aastal ees ootavad. Oma kogemusi projekti kirjutamisest, taotlemisest, projekti elluviimisest ja rahvusvahelisest koostööst jagavad edukad toetusesaajad.
Loe lähemalt
 
Kolme EL programmi hommikukohv Tallinnas - 26. jaanuar
 
Hommikukohvil räägime Kodanike Euroopa, Erasmus+: Euroopa Noored ja Loov Euroopa KULTUUR programmide uudistest, muudatustest, taotlustähtaegadest ja teistest sündmustest, mis kolmel programmil 2017. aastal ees ootavad. Oma kogemusi projekti kirjutamisest, taotlemisest, projekti elluviimisest ja rahvusvahelisest koostööst jagavad edukad toetusesaajad.
Loe lähemalt
 
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Loov Eesti, Veerenni 24C 10135 Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -