Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
www.looveesti.ee
Eriolukorra erimeetmed
 
Sellist olukorda, kus me praegu oleme, poleks osanud kuidagi ette näha ega kujutada. Praegu saab ellu jääda vaid see, kes suudab kiiresti kohaneda, oma tegevuse ümber korraldada ja leida teistsuguseid tegevusi. Kellel on olemas online kanalid, saab mingilgi moel tegutseda, kuigi näiteks disaintoodete soetamine pole kindlasti praegu inimeste eluline vajadus. Muusikutel, kunstnikel ja etenduskunstidel aga pole veel väga hästi töötavaid ärimudeleid, et veebis teenida. Kõike ei saagi veebi üle viia.

Riik võttis küll eriolukorraks ettevõtete toetamiseks vastu lisaeelarve, kuid kuidas sealt toetust saada, pole veel päris selge. Koondasime erinevate meetmete info ka sellesse uudiskirja.
Jagame ka olukorda analüüsivaid artikleid.

Peaasi on  püsida terve!
Uudised
PESA Virtual Academy oli õigel ajal õiges kohas


 
„Kes oleks võinud 2011.aastal, kui PESA veebipõhise inkubatsiooniprogrammiga alustasime, arvata, et ühel päeval on see ainus viis inkubatsiooni läbi viia,“ ütles Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet. 
 

Loe edasi
Tutvu PESA Virtual Academy tiimidega
 
Alustame Gruusias PESA Virtual Academy´s oma teadmisi täiendavate tiimide tutvustamist.
 
Loe edasi
Gelatex hakkab tootma nanotehnoloogial põhinevat maskimaterjali
 
2018. aastal Creative Business Cup´il Eestit esindanud  želatiinist loodussõbralikku kunstnahka välja töötav Gelatex oli võidukas ka globaalsel Hack the Crisis häkatonil. Gelatex saavutas esikoha tervise ja heaolu alavõistlusel, kus pakkus välja nanofiiber tehnoloogia viirusevastaste kaitsemaskide filtermaterjali tootmiseks. Häkatoni ajal mõeldi välja, kuida piloottootmisliin panna tööle 24/7, täpsustati materjali rulli laiust ning uuriti nõudlust. Lühikese ajaga leiti 69 materjalist huvitatud ettevõtet mitmest riigist.
 
Loe edasi
Loovuse podcast#22: Teet Suur
 
Loovusaida seekordne külaline on kunstnik, vormi ja ruumi inimene, Teet Suur. “Kunstnikuks olemiseks on vajalikud kolm tingimust: esiteks sündima, teiseks seda õppima ja kolmandaks, peab seda tegema. Mul on kõigest natuke olemas”.

Rakvere linnakunstikuna julges ta 4 aastat eksperimenteerida jõulukuuskedega, mida muuhulgas kajakstasid The Guardian ja Huffington Post.
Saatejuhid on Indrek Maripuu ja Piret Jeedas.
 
Loe edasi
Maria Faust: Ellu jääb see, kes kohaneb
 
“Kunstis töötab just kohanemine. Need, kes leiavad endale kiiresti uued alused, tulevad sellest välja. Kui su ainus sissetulekuallikas on olnud keikkad, siis saab muidugi raha kohe otsa. Muusikaäri muutub kogu aeg. Ei saa naiivselt loota, et kuldajad tulevad tagasi ning seetõttu ei saa iial öelda, et teeme nii nagu vanasti. Vajadus uue järele ei teki enne, kui sa selle ise välja pakud. Mina ei tegele muusikaga, mis otsib trende, vaid püüdlen oma loomingus ajatuse poole. Nii nõmedalt kui see ka ei kõlaks,” ütleb muusik Maria Faust Muusikaelule antud intervjuus.
 
Loe edasi
Virgo Sillamaa. Kultuuripoliitika - kriisi ajal või kriisis?
 
Ettevõtlust ei saa loomemajanduse sildi all eraldada sisuvaldkondadest mingiks omaette paralleelreaalsuseks, vaid see ongi loomulik osa iga kultuurivaldkonna tervikpidist, olgu muusikas, kunstis, teatris või filmis. Igas valdkonnas luuakse tähtis osa väärtusest ettevõtluse ehk loomemajanduse kaudu: erateatrid, galeriid, kinod, produktsioonifirmad ja agentuurid, kirjutab Music Estonia juht Virgo Sillamaa.
Foto:Anna Põldvee ja Erki Pärnoja kodukontsert Autor/allikas: Anna Aurelia Minev
 
Loe edasi
7 soovitust väikeettevõtjale kuidas muutustega kohaneda
 
Maailm on pööratud pea peale ja segadust on palju, kuid hea uudis on see, et leidub siiski üks asi, mis ei muutu – inimeste vajadused. Mida paremini inimest (kliente) kuulame ja mõistame, seda paremini kriisi üle elame. Siin on seitse lühikest soovitust näidetega, mida hetkel teha, kirjutab Kliendiuuringud.ee juht ja turundusmentor Mari Arnover,
 
Loe edasi
Veel uudiseid:
Valitsus käivitab kahe miljardi euro suuruse majandusmeetmete paketi

Koroonaviiruse levik ja kultuurivaldkond

EASi info ettevõtetele seoses eriolukorraga

Kultuurkapitali eristipendium

Kriisimeetmed ettevõtjatele

 
Sündmused
 
15
aprill 2020
 
     
  Veebiseminar: Kuidas disainerid saavad ettevõtjatel aidata praegusest kriisist maksimaalse kasuga välja tulla?  
     
 
 
22
aprill 2020
 
     
  Veebiseminar: Eriolukorra mõju disainerite igapäevasele äritegevusele  
     
 
 
21
aprill 2020
 
     
  Veebiseminar: Eriolukorra maksuleevendused ja maksuküsimused  
     
 
 
17
septmber 2020
 
     
  Disainmõtlemise konverents  
     
 
Vaata kõiki sündmusi
Toetused
 
Läänemere piirkonna mittetulundusühenduste toetus
 
Toetusprogrammi eesmärk on toetada algatusi, mis tugevdavad koostöövõrgustikke kogemuste ja teadmiste jagamise kaudu.

Taotlusi võivad esitada MTÜ-d. Taotlusvoor on avatud 
02.03.2020 kuni 27.04.2020
 .
 
Loe edasi »
 
 
 
Kultuuriministeeriumi abipakett katab kultuurivälja vältimatuid kulusid
 
Kultuuriministeerium töötab välja abimeetmeid kultuurisektori eri valdkondadele, et kompenseerida vältimatuid kulusid, mille katteallikas on kriisi tõttu kadunud. Samuti on kavas toetada eriolukorras sissetuleku kaotanud füüsilisi isikuid. Kultuuri- ja spordivaldkonna abipaketi suurus valitsuse koostatud 2,62 miljardi euro suuruses lisaeelarves on 25 miljonit eurot.
 
Loe edasi »
 
 
Soovita uudiskirja oma sõbrale
Jaga meiega oma uudiseid, sündmusi või niisama huvitavat infot
Kui sa ei soovi uudiskirju edaspidi saada, siis kliki siia