Copy
 
Loov Euroopa
Juuni uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
Töine kevad suubub suvesse
 
Loov Euroopa tänavune suurem taotlusvoorude laine hakkab vaikselt mööduma. Juunis on veel MEDIA valikulise kinolevi ning online levi tähtajad, seejärel saab jääda tulemusi ootama. Kevad on olnud aktiivne ja töine ning selline tuleb kindlasti ka suvi. Eesti taotlejad on jätkuvalt tublid. Positiivseid vastuseid on tulnud mitmest programmi skeemist. Kultuuri programmist taotlejatele tuletame meelde, et platvormide ja võrgustike toetusskeemide tähtajad on tänavu sügisel kogu programmi perioodil viimast korda - kasutage võimalust. 
Soovime kõigile sündmusterohket suveaega! Järgmine Loov Euroopa uudiskiri ilmub augistis. 
Uudised
Euroopa Kultuurifoorumi ettekannete videod
 
Hea uudis neile, kes aprillis Euroopa Kultuurifoorumi ülekannet jälgida ei jõudnud. Kolme põhiettekande videod on nüüd Foorumi lehel üleval ja kõigile kättesaadavad.
Plenary session 1 – Can culture help to overcome the fragmentation of society?
Plenary session 2 – Can culture help re-launch economic growth?
Plenary session 3 – Can culture improve Europe’s standing in the world?

Loe lähemalt

 
MEDIA toetab 7 miljoni euroga 58 filmiturgu ja -tööstuse platvormi
 
MEDIA programm avalikustas tänavuse Filmiturgude vooru tulemused. Kokku esitati 99 taotlust, millest toetatakse 19 riigi 58 projekti kogusummas 6 968 177 eurot. Eesti taotlejana sai toetust Tallinnas toimuv filmide kaastootmisturg Baltic Event (MTÜ BE), toetuse suurus 70 000 €. 

Loe lähemalt
MEDIA toetab publiku kaasamise projekte kahe miljoni euroga
 
Avalikustati MEDIA programmi tänavuse publiku kaasamise vooru tulemused. Toetusmeetme eesmärk on noorte filmialase kirjaoskuse tõstmine ning uute innovaatiliste publiku kaasamise mooduste otsimine ja katsetamine. Kokku esitati vooru 48 taotlust, millest rahuldati 16, toetuste kogusumma 2 268 530 €. Edukad projektid on pärit 10 Euroopa riigist. Eesti firmad osalevad kahes projektis partneritena. 

Loe lähemalt
Komisjon ajakohastab ELi audiovisuaalteenuste eeskirju
 
Euroopa Komisjon tegi 25. mail ettepaneku ajakohastada ELi audiovisuaalteenuste eeskirju, et luua kõigi osalejate jaoks õiglasem ettevõtluskeskkond, edendada Euroopa päritoluga filme, kaitsta lapsi ja paremini võidelda vihakõne vastu. Kõnealune ettepanek kajastab ka uut lähenemisviisi veebiplatvormidele, võttes arvesse probleeme eri sektorites.

Loe lähemalt
Euroopa Komisjon tutvustas rahvusvaheliste kultuurisuhete strateegiat
 
Kultuur võib mängida otsustavat rolli rahvusvaheliste suhete tugevdamisel ning see strateegia ühtib Euroopa Komisjoni eesmärgiga muuta Euroopa Liitu globaalselt tugevamaks.
Rahvusvaheliste kultuurisuhete strateegia püüdleb EL ja tema partnerriikide kultuurisuhete tugevdamise poole ning rõhutab globaalselt rahu.

Loe lähemalt
EL avalikustas Kultuuripärandi auhinna Grand Prix ja publiku auhinna
 
24. mail anti Madridis üle EL Kultuuripärandi/Europa Nostra auhinnad 28le võitjale 16st riigist. Auhinna saajate hulgas oli ka Tartu Ülikooli ajalooline ansambel. Järgmise aasta auhinna taotlemise tähtaeg on 1. oktoober 2016.

Loe lähemalt
Asutati Euroopa muusikaekspordi kontorite võrgustik
 
Üle 20 Euroopa muusikaekspordi kontori ja arendusorganisatsiooni asutasid The European Music Export Exchange Network-i (EMEE). EMEE sekretäri rolli asub Music Estonia direktor Virgo Sillamaa.
Ekspordiorganisatsioonide võrgustiku peamiseks eesmärgiks on suurendada Euroopa artistide repertuaari levikut liikmesriikides ning võimaldada kogemuste ja teadmiste vahetust. Mitteformaalselt on EMEE tegutsenud, jaganud infot ja parimaid praktikaid liikmete vahel juba 2014. aastast.

Loe lähemalt
Kalender
MEDIA koolituste tähtajad juunis
 
10. juuni - The VFX Course
10. juuni - Animation Sans Frontières
15. juuni - ACE
20. juuni - EP2C Post-production workshop
 1. juuli - Avaneb kandideerimine Berlinale Talents 2017 programmi
 
MEDIA valikuline kinolevi - taotlusvooru tähtaeg 14. juuni
 
Rahastatakse kampaaniaid Euroopa filmide levitamiseks väljaspool tootjariiki. Taotlejate grupp peab olema vähemalt seitsmest levitajast koosnev abikõlblik ühendus, mille tegevust koordineerib filmi müügiagent.
 
MEDIA online levi – toetuse taotlemise tähtaeg 21.juuni
 
Vooru eesmärk on Euroopa filmide piirideülese ringluse soodustamine muudel platvormidel kui traditsiooniline kino. Uute ärimudelite leidmise soodustamiseks oodatakse ka uute levimudelitega katsetamist.
 
Kultuurikoostöö - taotlusvooru tähtaeg 5. oktoober
 
Riikidevahelise kultuurikoostöö projektide toetamise põhieesmärgks on toetada Euroopa kultuuri- ja loomesektorite suutlikkust toimida riikide- ja rahvusvaheliselt, edendada kultuuri- ja loovteoste riikidevahelist levitamist ning kultuuri- ja loomesektoris tegutsejate, eriti kunstnike riikidevahelist liikuvust.
 
Euroopa võrgustikud - taotlusvooru tähtaeg 5. oktoober
 
Euroopa võrgustike all mõeldakse erinevatest riikidest pärit kultuuri- ja loomeorganisatsioonide Euroopa võrgustikke, nt Culture Action Europe, kuhu kuulub vähemalt 15 organisatsiooni, kes omavad juriidilist aadressi vähemalt 10 erinevas programmi osalisriigis ning vähemalt 5 liikmesorganisatsiooni peavad olema EL liikmesriigist.
NB! Võrgustike taotlusvoor on sel rahastusperioodil viimast korda.
 
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Loov Eesti, Veerenni 24C 10135 Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -