Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
www.looveesti.ee
Kultuur piirideta maailmas
 
Loov Eesti on tegutsenud juba kümme aastat. 6. novembril tähistame seda konverentsiga "Kultuur piirideta maailmas", kuhu kutsume ka teid, head sõbrad! Konverents keskendub peaasjalikult kultuuriprojektidele. Head nõu jagavad oma valdkonna eksperdid. Tasub tulla, sest Loov Euroopa selle rahastusperioodi viimane kultuurikoostöö taotlusvoor on avatud. Tule kuula, kuidas kirjutada tõeliselt head projekti!

Salvestasime järelvaatamiseks oktoobri alguses korraldatud ajajuhtimise seminari. Kui tunnete, et tegemised on üle pea kasvamas, vaadake järele! Lisaks saate lugeda, mida tegid Tartus disaini- ja äritudengid Iisrealist, mida tähendab loomemajanduse ülekandumisefekt ja milline on valem edukateks tegemisteks (Hiiu)maal.

Kohtumiseni konverentsil!
Uudised
Kutsume konverentsile “Kultuur piirideta maailmas”


 
Mida on vaja selleks, et jõuda oma kultuuriprojektiga piiri taha? Millised erisused on rahvusvahelise kultuuriprojekti juhtimisel? Millised on rahvusvahelistumise tegevusmudelid? Kust saada nõu ja teadmisi? Kuulame ekspertide  nõu ja juba rahvusvahelisel turul tegutsevate projektide kogemusi.

Loov Eesti ja Loov Euroopa programmi esindus Eestis kutsuvad 6. novembril kinos Artis (Tallinn, Estonia pst 9, Solarise keskus) peetavale konverentsile „Kultuur piirideta maailmas“. Konverentsiga tähistab Loov Eesti ühtlasi oma 10. tegutsemisaastat. Konverents on tasuta, vajalik on registreerimine.​
 
Registreeru siin
Loe edasi
Creative Business Cup’i tibude lugemist alustati sügiseses Riias
 
Juba novembris kogunevad rohkem kui 70 riigi start-upid Kopenhaagenis, et võtta mõõtu ja selgitada välja kõige innovaatilisem ning maailma paremaks muutev äriidee.

Kuuendat korda toimub globaalne ettevõtluskonkurss – Creative Business Cup. Loov Eesti on selle konkursi esindaja Eestis ja igal aastal valime me välja ühe ettevõtte, kes esindab suurel laval Eestit. Sel aastal osutus CBC Estonia võitjaks Gelatex Technologies.
 
Loe edasi
Valem edukateks tegemisteks (Hiiu)maal
 
Inimene on juba oma olemuselt loominguline ja ümbritsevaga kohanev. Vaja on ainult nuputada ja otsida viise uutes oludes ja olukordades toime tulemiseks. On ju rajatud kõrbesse terveid linnasid, merele saari ja kosmosesse jaamu. Kuidas aga saavad hakkama lääne-eestlased, meie hiidlased oma saarel? Kui loomingulised on nemad? Käisime Loov Eesti ja piirkondlike partneritega seda uudistamas.
 
Loe edasi
Rumalana näivad ideed tuleb kiiresti teoks teha
 
Kahepäevane loomemajanduse akadeemia õppereis tõi Loov Eesti ja piirkondlikud partnerid Hiiumaale. Rahvusvaheliselt tunnustatud kultuuri ja loomemajanduse eksperdi Ragnar Siili eestvedamisel toimus seminar loomemajanduse ülekandumisefektist (Spillover effect), mis rääkis kultuuri ja turismi seose ülekandumisest majandusele laiemalt. Endine Lennusadama tegevjuht ja EASi turismiturunduse juhi taustaga Ott Sarapuu pidas praktilise loengu kultuurist, turismist, turundusest ja muuseumitest..
 
Loe edasi
Head ideed tulevad väljaspool mugavustsooni, aga kas alati?​
 
„Täna on minu ülesandeks teha teie olemine võimalikult ebamugavaks, sest ainult väljaspool mugavustsooni on võimalik jõuda tõeliselt innovaatiliste ideedeni,“ sõnas Indrek Maripuu tudengitele Iisraelist ja Eestist tootearendusideede crowdsourcing töötoas.

Esmakordselt Tartus toimunud uus tootearendusideede ühisloome (ing k crowdsourcing) töötuba tõi kohale 38 disaini- ja äritudengit Iisraelist ning Eestist. Töötuba andis tudengitele võimaluse lahendada rahvusvahelises meeskonnas Eestis tegutseva ettevõtte tootearenduse väljakutseid ja õppida kasutama klassikalisi teenusedisaini ja äriidee arendamise tööriistu.
 
Loe edasi
Vaata järele: ajajuhtimise seminar „Loomeettevõtja 100 ametit, toimeta targalt“
 
Seminar oli inspireeritud loomevaldkonnas töötavatest inimestest, kes peavad oma aega jagama väga mitmete tegevuste vahel. Enamikel kordadel on nad ise nii disainerid, tootjad, turundajad, müügijuhid, raamatupidajad jne – kõik ühes isikus. Palju on ka neid, kes ei suuda end oma loometööga ära elatada ja on seetõttu sunnitud ka lisatöid tegema teistes valdkondades. Kuidas selle kõigega toime tulla ja ööpäevas olevad 24 h võimalikult efektiivselt ära kasutada? Vaata järele!
 
Loe edasi
Loovuse podcast “Sähvatus” | Episood #7 Tõnis Leissoo – Wõitleja, Estonia, Maestro​
 
Pikaajalise IT kogemusega uudishimulik ettevõtja Tõnis Leissoo suunamisel kutsume sind seekord põnevasse ajatute kellade loomise maailma. Tõnis on lapsest saati tundnud huvi kellamaailma vastu neid nii uurides kui lõhkudes. Täna tõdeb ta, et liiga suur töökoormus ja sõbra poolt juhuslikult pillatud fraas olid need põhjused, miks ta hakkas kellasid tegema.

Kuulates saad ka teada, kui põhjaliku süvenemise ja pika katsetamise tulemusel sündis esimene kell Wõitleja, kuidas teha asju pidevalt teistmoodi ning miks isetegemine Tõnisele oluline on.
 
Loe edasi
Veel uudiseid:
Alustati OSKA loomemajanduse uuringu koostamist

Vaata, kes võitis Kultuuri Tegu 2018 auhinna

Kuidas luua Admiraliteedi basseini, merepromenaadi ja Reidi tee vahele hea ühisruum?
Sündmused
 
31
oktoober 2018
 
     
  Autoriõigusest ja tootedisaini kaitsmisest​  
     
 
 
2
november 2018
 
     
  Maailma kasutatavuse päeva konverents  
     
 
 
6
november 2018
 
     
  Konverents “Kultuur piirideta maailmas”​  
     
 
 
7
november 2018
 
     
  Seminar “Kuidas kaitsta oma leiutist?”  
     
 
Vaata kõiki sündmusi
Toetused
 
Vahetusprogramm ametnikele ja mittetulundusühenduste esindajatele​
 
Võimalus saada toetust külastuste, koostöövõrkude kohtumiste ja konverentsidel osalemise jaoks. Toetus on mõeldud ametnikele, MTÜde esindajatele Eestist (grupid) ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu (PMN) allasutuste ja koostööorganisatsioonide esindajatele. Tähtaeg: aastaringselt taotluse alusel.​
 .
 
Loe edasi »
 
 
Soovita uudiskirja oma sõbrale
Jaga meiega oma uudiseid, sündmusi või niisama huvitavat infot
Kui sa ei soovi uudiskirju edaspidi saada, siis kliki siia